Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с навигационните карти на Nokia E52

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с навигационните карти на Nokia E52

    Здравейте! Надявам се някой да може да ми помогне. Имам NOKIA E52. бях свали доста карти, но в един момент отказаха да работят. На дисплея излизат бели полета. Опитах наново да ги сваля от OVI Maps, но ми дава съобщение, че нямам място. В момента ми работи само картата за Б-я. Може ли някой да ми каже в кои папки се намират тези карти за да ги изтрия чрез NOKIA Suite, така че после да ги сваля отново. Страхувам се да не повредя записите за контакти, снимки и др. данни. Имам лиценз за навигация в Европа и до сега ми вършеше добра работа. Не винаги Garmin-а е в мен. Предварително благодаря!
    GARMIN nuvi 255W

  • #2
    От: Проблем с навигационните карти на Nokia E52

    На e52 може да се сложи гармин и винаги да е с теб
    Но предполагам го знаеш

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с навигационните карти на Nokia E52

      Да, знам че мога да сложа Garmin, но така съм си свикнал! Все пак благодаря за бързия отговор!
      PS. освен това Memory card е препълнена от тези карти, които не мога да използвам, така че пак трябва да затрия тези записи. Иначе и Garmin-а няма къде да сложа.
      Последно редактирано от ivopp; 12-07-13, 14:58.
      GARMIN nuvi 255W

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с навигационните карти на Nokia E52

        \cities\diskcache
        После трябва да си свалиш и гласовете наново.
        Веряотно е тръгнала да си отива sd картата и е добре да си направиш бекъп през сюита или директно като вържеш телефона като mass storage.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с навигационните карти на Nokia E52

          Благодаря за отговора, но не разбрах: всичко в папката ли трябва да изтрия?
          GARMIN nuvi 255W

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с навигационните карти на Nokia E52

            Първоначално публикуван от ivopp Преглед на мнение
            ... Може ли някой да ми каже в кои папки се намират тези карти за да ги изтрия чрез NOKIA Suite, така че после да ги сваля отново. =...
            Защо ти е да се ровиш из папките, като можеш да изтриеш картите директно от Nokia Suite?!?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nokiamaps.jpg
Прегледи:1
Размер:29.3 КБ
ID:5501467
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с навигационните карти на Nokia E52

              Нещо се е обозало при теб и съвсем стандартно решение няма как да се даде.

              Бекъп -> триене на всичко в \cities\diskcache -> зареждане нанова на картите от сюита -> проверка на резултата.

              Ако си удовлетворен - продължваш, ако не си:
              Форматиране на СД картата -> Рестор -> триене на всичко в \cities\diskcache -> зареждане нанова на картите от сюита -> проверка на резултата.

              Ако си удовлетворен - продължваш, ако не си:
              Рестор върху друга СД карта -> триене на всичко в \cities\diskcache -> зареждане нанова на картите от сюита -> проверка на резултата.

              Ако си удовлетворен - продължваш, ако не си:
              Рестор -> търсене на по-компетентен съвет.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с навигационните карти на Nokia E52

                И при мен го имаше този проблем.Аз се оправих така:Изтрих папка sites и папка qf откартата,това дефакто деинстолира мапса,остават само иконите.После си свалих ови мапса от нета,и го инсталирах наново.Рестартирах тела,и си качих картите от нокия сюита.Засега работи,добре!!!Метода го прочетох при руснаците!!!! Но ако ти и повредена картата номера не става,трабва нова!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с навигационните карти на Nokia E52

                  Довечера започвам експериментите. Благодаря за отговорите! Ще пиша какво е станало.
                  GARMIN nuvi 255W

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с навигационните карти на Nokia E52

                    Стана работата! Разбих го! Първо свалих новата версия на PC Suite. Актуализирах софтуера и поставих всички нови ъпдейти. Чрез PC Suite изтрих всички стари карти и остатъци от тях и после ги заредих наново. Навигатора вече работи. Менюто му е променено, но така е по-добре.
                    Още веднъж благодаря на всички, които помогнаха и дадоха съвети!
                    GARMIN nuvi 255W

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X