Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обсъждане на мобилни телефони CAT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Не е некадърно а по-скоро просташко изпълнение...
    Значи зарядното на B10 представлява стандартен адаптер 220V/USB и нестандартен mini USB кабел от страната на телефонът...
    аз пък днес си купих универсаленUSB кабел за 3.60лв и става (пробвах да зареждам и да тегля файлове) - ако някой се интересува, ще му дам адреса на магазина на ЛС...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #32
      От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Естествено. Същото се отнася и за CAT-а.

      Т'ва което казвам е, че нестандартният кабел не го прави по-защитен.
      Е като ръгнеш кабела на CAT-a не уплътнява ли плътно като капачето?
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
        Някой знае ли, откъде мога да си намеря още едно зарядно ?
        както писах вече, намерих кабел USB за 3.60... А предният ден си купих USB - "запалка" за 10лв... Има и адартори USB - 220V пак по 10-ина лв... С една такава "запалка" в колата и един кабел в джоба, обща взето си подсигурен на 100% (компютри и коли дал Господ)...

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Е като ръгнеш кабела на CAT-a не уплътнява ли плътно като капачето?
        то и капачето колко ще уплътнява не се знае (като го отваряш поне веднъж дневно за зареждане)...

        Я кажете как решихте проблема с хендсфри - универсалните май май не стават за "гъсеницата"?
        Последно редактирано от Preslav Peychev; 11-06-13, 22:54. Причина: Поредни постове :)
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #34
          От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Що, ако е по-голям отворът не може ли да се уплътни?
          Как не са разбрали от Панасоник че да натурят нестандартни портове по тая причина на Toughbook серията си...
          Пропаганда...
          Изпробвай панасоника под вода. След това си намисли някаква много символична цена за него - като за резервни части без особена стойност. Има вероятност да проявя интерес...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #35
            От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Пропаганда...
            Изпробвай панасоника под вода. След това си намисли някаква много символична цена за него - като за резервни части без особена стойност. Има вероятност да проявя интерес...
            Ползвах 3 години служебен CF-19 и съм убеден, че е не само пропаганда.
            Дори има един брой USB преходниче, което ако се включи към някой от портовете се фиксира с болт и запазва водоустойчивостта си дори при отворено капаче на USB порта.


            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Е като ръгнеш кабела на CAT-a не уплътнява ли плътно като капачето?
            За разлика от CAT-a. Кабела за данни наистина влиза плътно но определено не може да се топи във вода в този му вид.
            Пръски дъжд примерно, прах няма проблем.

            И панасоникът и CAT-a си идват с к-кт резервни тапи за портовете. Наистина при ежедневна употреба дават фира.
            Капачката на порта за захранването на панасоника даде разход след 2 години, ще видим на колко ще се скъса капачето на телефона.
            Аз обаче ги третирам със силиконова грес за импрегнация. Едно време като бях сплайсьор, муфите за оптиката идваха с такава грес за да помага на гумените уплътнения на капака да не пропускат вода. Та още има...
            Сега гледам, че се продава и отделно... Ползвам ги както за фенера, така и за фотоапарата. Изобщо де що се мокри и има гумени уплътнения... Върши работа!
            Враг усраине

            Коментар


            • #36
              От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Ползвах 3 години служебен CF-19 и съм убеден, че е не само пропаганда.
              Дори има един брой USB преходниче, което ако се включи към някой от портовете се фиксира с болт и запазва водоустойчивостта си дори при отворено капаче на USB порта.
              Това е ясно. През годините съм имал няколко панасоника. В момента също имам и такъв.
              Опитах се дискретно да намекна, че сравняваш несравними неща. Панасониците са предвидени да бъдат мокрени, но не и да работят потопени, за разлика от обсъжданите мобилни телефони. Различен клас на защита са. Съответно и конструктивните подходи и решения са различни. Затова смятам, че примерът с панасоника не е съвсем удачен...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #37
                От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                По нагоре се дискутира колко държи батерята на В15, и аз вече имам такъв от няколко седмици и ето вече впечатления от първа ръка:
                - само яко говорене, без нет и блутут - 6 дни без проблем.
                - с ползване на блутут по няколко часа на ден - 2 дни.
                - с ползване на нет иглезотийки - ден и малако.
                За кабелите - аз го позвам с няколко кабела, единия е оригинален от Нокия и си работи, другия е от Самсунг и пак става. Явно просто съм уцелил. Но я някой да сподели, пробвал ли е да го зарежда в кола от заплката, но с хубаво зарядно?
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #38
                  От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  ... Но я някой да сподели, пробвал ли е да го зарежда в кола от заплката, но с хубаво зарядно?
                  с това от 10лв по-скоро "поддържа" отколкото да зарежда - явно му е малка мощността. Ако се сложи читав ДС-ДС конвертор от 12 към 5V с USB букса ще е същото като да го зареждаш в контакта с оригиналния адаптор...

                  Злати, не знам как си направил 6 дена с едно зареждане - изключваш ли го през нощта? При мен с умерено говорене /40-50мин/ и изключени BT, WiFi и Data за 8 часа батерията пада на 80% /от 100% заредена през нощта с оригиналното зарядно за контакт/... С включена Data връзка и същото говорене за същото време пада до 40-45%...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    ...
                    Опитах се дискретно да намекна, че сравняваш несравними неща. Панасониците са предвидени да бъдат мокрени, но не и да работят потопени, за разлика от обсъжданите мобилни телефони. Различен клас на защита са. Съответно и конструктивните подходи и решения са различни. Затова смятам, че примерът с панасоника не е съвсем удачен...
                    Явно не съм схванал намекът но да - съгласен съм, че панасоника не е предвиждан да работи под вода.
                    Обаче методите на уплътнение на портовете са абсолютно същите.
                    При камера Canon D20 също. Тя е предвиждана за гмуркане както и CAT-a. И все пак си ползва стандартен USB кабел.

                    Едно е общото при всички тези урутки: портовете трябва да са затворени когато се ползват в агресивна среда за да покриват спецификациите си.
                    В документацията на CAT-a съм сигурен, че го мернах черно на бяло написано. В документацията на камерата също. За панасоника нямам спомени но съм сигурен, че е записано същото.

                    Вече се позагубих в тази дискусия но със сигурност мога да твърдя, че "нестандартният" кабел не прави CAT-a по-водоустойчив от Canon D20 камера. Този пример е по-подходящ.

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #40
                      От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      с това от 10лв по-скоро "поддържа" отколкото да зарежда - явно му е малка мощността. Ако се сложи читав ДС-ДС конвертор от 12 към 5V с USB букса ще е същото като да го зареждаш в контакта с оригиналния адаптор...

                      Злати, не знам как си направил 6 дена с едно зареждане - изключваш ли го през нощта? При мен с умерено говорене /40-50мин/ и изключени BT, WiFi и Data за 8 часа батерията пада на 80% /от 100% заредена през нощта с оригиналното зарядно за контакт/... С включена Data връзка и същото говорене за същото време пада до 40-45%...
                      Тедо, или оставяш нещо включено допълнително да му пие тока, или си за сервиз. В момента показва 2 дни и 7 часа от последното зареждане и има 31% от батерията, при условие че има около 7 часа работа на блутут и 15 минути ровене в интернет. Иначе наистина си беше 6 дни в готовност и имаше още 12% от батерията, но наистина само с говорене, без нет, блутут или нещо допълнително. Ползвах го само като телефон с намалена яркост на екрана. Но дори и в момента, при максимална яркост на екрана показва че за него отива само 3% от разхода на батерията.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #41
                        От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                        Засега минах на системата "зареждане в полет" /по един кабел в лаптопа и в колата и като съм на едно от двете места го "боцвам"/... По-нататък може пак да го тествам колко издържа без дозареждане...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #42
                          От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                          Първо зареждане - пълно, 2 дни и половина (В15), при това с нет и доста игри от страна на щерка ми. Много е важно да си затваряме апликациите - от челен опит! Тия малки гадни ко*елен*а много ток сърбат...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                            със сигурност установих, че при изключена Data con. няма такова бързо падане на батерията... Явно трябва да се активира само при нужда и веднага да се спира след това...

                            ПС: Съвет към всички колеги, които минават тепърва от нормален на "смарт" телефон - внимавайте да не ви изклатят като мен - колежката, която ми взе новата СИМ карта им казала активирайте и интернет достъп, а те й отговорили "А-а, той си има...!"... И след това за 10 дена 171лв /добре, че кредитният лимит ми е 200лв, а не повече щото.../
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                              Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                              ...Тия малки гадни ко*елен*а много ток сърбат...
                              Това е едно от нещата заради които не мога на понасям тази недомислица, наречена Андроид...
                              Приложенията, които имат "exit" функция са по-скоро изключение а не правило.
                              Вярно, че това е по-скоро свързано с некадърно написани апликации а не толкова на хемороида ама и той не е китка за мирисане.

                              Тедо, в началото ти писах за данните... Това е едно от нещата, които смучат много от батерията.
                              Аз правя точно това - включвам, върша си работата и изключвам.
                              Друг е въпросът, че от време на време намирам данните активни.
                              Не мога да разбера какво точно ги активира но се случва сравнително рядко и съм се предал.
                              Поредното нещо, с което съм се примирил.
                              Изобщо откакто ползвам такъв телефон с прекалено много неща около него просто се примирявам и прекалено малко са нещата, с които ме впечатлява.
                              Едно от малкото е обхвата - булдозера определено има по-добър сигнал на места, на които останалите тел се дънят.
                              В планината, в асаньор, в подземните паркинги... Работи.
                              И не ща да зная с колко вата излъчва щото ще трябва да мина на слушалки само
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #45
                                От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                ...И не ща да зная с колко вата излъчва щото ще трябва да мина на слушалки само
                                Би трябвало да излъчва стриктно по стандарта. В противен случай не би могъл да бъде сертифициран.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X