Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няма отговор от шлюза!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няма отговор от шлюза!!!

    Днес цял ден се мъчих да си направя на ЛТ безжична връзка и да го ползвам за рутер,не че много ми е притрябвал ма ей така,и пробвам след това с телефона(НокиаЕ71)има я връзката ма няма - отговор от шлюза.....
    К'ъв е тоо шлюз какъв е тоо телефон не знам.Ако някой може да помогне с по прости думи и обяснения ще съм благодарен.
    Не е важно какво караш, а как го караш !

  • #2
    От: Няма отговор от шлюза!!!

    Шлюза e Default gateway в Windows OS - т.е. това, което дава Интернета. Нещо си мацнал при настройките на това, което дава нета или не си настроил верният шлюз.

    От това, което си написал нищо не разбирам за постановката, която се опитваш да направиш. Искаш Интернет достъп от или на GSM-а си?
    Последно редактирано от господин никой; 14-02-13, 15:43. Причина: typo

    Коментар


    • #3
      От: Няма отговор от шлюза!!!

      Искам нет от ЛТ към Телефона..


      п.п Ми кат не разбирам много много от тия техники та да го напиша като хората, не се учудвам че не разбираш постановката.
      Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 14-02-13, 16:42.
      Не е важно какво караш, а как го караш !

      Коментар


      • #4
        Re: Няма отговор от шлюза!!!

        Ванка, ако вземеш и ми кажеш какво е това ЛТ, ще се опитам да отговоря - просто в момента не те знам какво правиш въобще

        Коментар


        • #5
          От: Re: Няма отговор от шлюза!!!

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Ванка, ако вземеш и ми кажеш какво е това ЛТ, ще се опитам да отговоря - просто в момента не те знам какво правиш въобще
          ....Ми така съм съкратил Лаптопа-ЛТ.....мислех че така се прави ама явно е че продължавам да се излагам.

          .... опитвам да се да хвана интернет от лаптопа,четох - гледах и направих безжична връзка компютър-компютър (с голем зор)
          телефона я намира,свързва се с нея ок .....ама като тръгнеш да сърфираш и на телефона пише че няма отговор от шлюза.....


          п.п.И не се смейте много ако ви се виждат тъпи обясненията ми,толкова са ми и познанията за тия техники.....
          ...
          Не е важно какво караш, а как го караш !

          Коментар


          • #6
            Re: Няма отговор от шлюза!!!

            Предполагам, че това се опитваш да го направиш през безжичната на лаптопа, а интернета в лаптопа влиза по кабел ?
            Според мен си вземи един рутер за 20 лева и си го направи както трябва - няма да е нужно да ти е включен лаптопа за да имаш нет на телефона, а ще си имаш и нет на лаптопа без да се налага да го връзваш с кабел, ако вече си имаш безжичен рутер - просто си вържи телефона за него. Рутинга под уиндоус ми е мътна индия , Някой колега ако знае как да казва

            Коментар


            • #7
              От: Re: Няма отговор от шлюза!!!

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Предполагам, че това се опитваш да го направиш през безжичната на лаптопа, а интернета в лаптопа влиза по кабел ?
              Да точно това се опитвам,и не че ми е притрябвало както казах но прочетох че става и реших да се пробвам,ама шлюза ме спря.
              Не е важно какво караш, а как го караш !

              Коментар


              • #8
                Re: Няма отговор от шлюза!!!

                Нямаш рутинг на интернета между лан картата и безжичката - това е проблема, но не знам под уиндоус как се прави.

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Няма отговор от шлюза!!!

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Нямаш рутинг на интернета между лан картата и безжичката - това е проблема, но не знам под уиндоус как се прави.

                  Доста модели нa Dell XPS имат такава функция. Ако не си с такъв, където това се прави с "натискане на едно копче" е много трудно а и безмислено... Нет към телефона(ако става въпрос само за свалене и инсталиране не нещо) може да си пуснеш и по USB кабела (и то доста по-лесно)... Иначе вариантите са:
                  1. WinRoute (софтуер правещ уиндоус на рутер)
                  2. Link-ване на картите в Bridge mode

                  И в 2-та случая настройката ще е много по-сложна, отколкото да вземеш един рутер за 20 лв и да го вържеш...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няма отговор от шлюза!!!

                    Някой лаптопи с интелски безжични карти имат функцията стават като рутери. Но в повечето случаи уиндоуса решава че няма да пуска трафика и си прави каквото си иска. Колегите са прави. Вземи си един рутер за 20 лв. и си решаваш проблема.
                    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                    A POS
                    0885600200
                    За момента пасажер

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няма отговор от шлюза!!!

                      Просто се шарва мрежовата връзка и става, но при това положение ти слага статичен адрес на безжичната карта на "ЛТ ". Следователно като отидеш някъде да ползваш WiFi няма да ти трагне докато не дадеш на картата да си взема автоматично адрес, но пък след това вече няма да ти бачка споделения интернет в къщи. Демек колегата е казал РУТЕР е необходимия хардуер в случая.
                      Biagini Passo Powered By VW Syncro

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няма отговор от шлюза!!!

                        Ясноо, отказвам се не е по моите възможности това нещо.

                        А като стана въпрос за свързване на телефона към (ЛТ) с USB кабел,прецаках си слота за памет картата на телефона и сега не ще да се върже за компа.... както се казва що така - не знам?
                        Преди си се връзвах с менюто на телефона,най вече за да свалям снимки но сега ЦЪ.....а бе неграмотна работа ей!
                        Не е важно какво караш, а как го караш !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няма отговор от шлюза!!!

                          Ако си с Win7 пробвай тази програма - не иска нищо за настройка: http://www.connectify.me

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няма отговор от шлюза!!!

                            Първоначално публикуван от Pavel77 Преглед на мнение
                            Ако си с Win7 пробвай тази програма - не иска нищо за настройка: http://www.connectify.me
                            Не съм със 7дем за съжаление.
                            Не е важно какво караш, а как го караш !

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X