Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Samsung Galaxy Note 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Samsung Galaxy Note 2

    От тук.
    От нова година съм с Samsung Galaxy Note 2, и както и там писах ще имам много въпроси за новото ми устройство, не че няма интернет, ама аз искам тука в нашият си форум да питам.
    Разбира се ще следя и съседната тема за Galaxy S III, защото според мен телефоните са почти еднакви.

    Ето и първите ми въпроси.
    - как се прави скриншот /Print Screen/
    - мога ли и как да извадя икона на определена интернет страница на главните екрани, имали нещо като "Favorites" на Internet Explorer-а
    - предложете някое изпробвано приложение с наистина работещ компас
    - приложение за работа с .DWG файлове.

  • #2
    От: Samsung Galaxy Note 2

    https://play.google.com/store/apps/d...dXRvY2Fkd3MiXQ..
    autocad си е класика
    интернет експлорер има "показалци" една иконка до лентата за писане със звездичка. (дано ме разбра)
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Samsung Galaxy Note 2

      1.Screenshot-a. Натискаш едновременно хоум бутона (долу по средата) и Пауър бутона (отключване/заключване). Запазва се в галерията.
      2.Пробвай със Shortcuts след като задържиш на празно място върху екрана.
      3.Само компас ли ти трябва или?
      4.Тук вече не мога да кажа нищо. Из маркета може и да има някое изобретение.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      08седем9010З60
      MAKE RALLY NOT WAR
      Confidence in Motion

      Коментар


      • #4
        От: Samsung Galaxy Note 2

        Всички компаси са работещи, друг е въпросът, че искат и някой лев - 1-2.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Samsung Galaxy Note 2

          Що бе Майсторе? Специално за компаси, Free програмки-бол.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          08седем9010З60
          MAKE RALLY NOT WAR
          Confidence in Motion

          Коментар


          • #6
            От: Samsung Galaxy Note 2

            За интернета и маркера :
            Влизаш през браузъра със земното кълбо, попълваш адреса който искаш, после горе вдясно има една звезда, натискаш я нея и то те пита дали искаш да добавиш нов маркер, ти натискаш + и готово. После всеки път като влезеш в браузъра, само натискаш звездата и ти излизат всички маркери.
            Навигация можеш да си дръпнеш същата като тази от темата за S3 . Пробвах я, става. На нея имаш и компас, който работи.

            Коментар


            • #7
              От: Samsung Galaxy Note 2

              screenshot най-лесно се прави като се прекара длан от ляво на дясно или обратно на екрана
              1. Click the MENU button and select SETTINGS.

              2. Select MOTION.

              3. Under “Hand Motion” settings, check “Palm swipe to Capture” checkbox.

              4. That’s it! Now you can capture screens by moving your palm on the screen from left to right or right to left. This will take screenshot of whatever screen you are currently on. You can go to your Gallery app to see the screenshots that you have captured.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:screen_shot_samsung_galaxy_s3-300x236.png
Прегледи:1
Размер:105.4 КБ
ID:5451705

              Коментар


              • #8
                От: Samsung Galaxy Note 2

                Благодаря за бързите и много полезни отговори. Само с компаса малко - греда.
                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Всички компаси са работещи, друг е въпросът, че искат и някой лев - 1-2.
                Абе не е баш то така, поне тези дето аз съм виждал. Значи - показа компаса на телефона север в дадена посока, завърташ телефона на около 90 градуса (естествено през цялото време телефона е хоризонтален) и севера се измества не с 1-2 градуса ами с 7-10 (от това което е показвал първоначално), което не си е работа. Та, продължавам да търся изпробван работещ (ако въобще има) компас. Следващият ми въпрос:

                - музикален плейър който да е интуитивен поне колкото Winamp-а за Windows, т.е. да се прави бързо и лесно плейлиста, към нея да се добавят папки и отделни песни след което плейлиста да се запазва (сейфа) - инсталирах си Winamp за Android обаче или има само функциите на "служебният" плейър на Samsung, или аз не знам как да работя с него.

                Коментар


                • #9
                  Re: Samsung Galaxy Note 2

                  Компаса по принцип е точен, по вероятно е да не са ти калибрирани сензорите - пробвай това за мен работи идеално (има и калибрация доколкото си спомням), за плеър аз ползвам vlc и стоковия гугъл плеър и са ми достатъчни.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Samsung Galaxy Note 2

                    https://play.google.com/store/apps/d...ftware.compass Аз съм с този и работи перфектно. Като не е калиброван обикновено сам си показва да го калибрираш. Калибрира се като се завърти един(аз въртя по два за по-сигурно) по часовниковата стрелка и един път обратно на часовниковата стрелка.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Samsung Galaxy Note 2

                      Аз се спрях за сега на този, Дани твоят ми се видя сложен, Иване този е от тези за които писах по горе, обаче явно с калибровката не съм се справил, както е да е. Дайте идея за читав музикален плейър, ако има и видео към описанието - още по добре.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Samsung Galaxy Note 2

                        За музика използвам doubleTwist Player, а за филми MX Player(този видео плейър мога да гарантирам, че е най-добър, наистина!)
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        08седем9010З60
                        MAKE RALLY NOT WAR
                        Confidence in Motion

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Samsung Galaxy Note 2

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Компаса по принцип е точен, по вероятно е да не са ти калибрирани сензорите - пробвай това за мен работи идеално (има и калибрация доколкото си спомням), за плеър аз ползвам vlc и стоковия гугъл плеър и са ми достатъчни.
                          Инсталирах и тази програма и ми допадна с това, че съчетава няколко неща, но конкретно компаса и не ми допада и ще си оставя и стария.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Samsung Galaxy Note 2

                            Ами нищо особенно не е, но на мен компас много рядко ми трябва и то не точен, а колкото да видя къде е север да рчем. Иначе софтуерчето е добро - с него си засичах за колко секунди ми закача гпс-а и колко сателити вижда на телефона докато се мъчех да намеря подходящ фикс за България за моя къстъм ром.

                            За калибрация на сензора имаше една врътка на 8 ца като въртиш и телефона, аз така с едно софтуерче за съзвездията се измъчих докато се светна че сензорите са гола вода и трябва да се калибрират и малко да им баеш, и в крайна сметка, ако ти потрябва компас пак няма да знаеш дали е точен

                            Коментар


                            • #15
                              От: Samsung Galaxy Note 2

                              Да се върнем на музикалният плейър - за сега видео плейър не ми трябва.
                              Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                              За музика използвам doubleTwist Player, .....
                              Този плейър покрива ли тези ми изисквания.
                              Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                              ...
                              - музикален плейър който да е интуитивен поне колкото Winamp-а за Windows, т.е. да се прави бързо и лесно плейлиста, към нея да се добавят папки и отделни песни след което плейлиста да се запазва (сейфа) -....
                              Никой ли друг не слуша музика на телефона.

                              Следващ въпрос:
                              - от къде да си настроя G-mail като получавам поща телефона да сигнализира по някакъв начин.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X