Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързо падане на батерия на смартфон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
    Забелязали ли сте, че като си купите телефон и батерията винаги е около средата?
    Хем съм, хем не съм. Ace 2-ката дойде с пълна и изкара 3 дена, хем я човърках. Китайските станции и те идват с пълна батерия. Случвало се е да попадам и на полупълна. Струва ми се че от завода батериите излизат пълни, а после от седене малко по малко спадат. За месец стоене откачена батерията по моя преценка, "спада" с около 5-6 процента. Имам батерии, стояли пълни над половин година. после се дозареждат за някакви 10-20 минути, примерно, при нормално зареждане от празно до пълно около 3-4 часа.

    Та, не знам какво да мисля, и определено не знам кое е градска легенда и кое не, но определено из пространството витаят доста такива. Единственото сигурно нещо е че се скапват по малко от всеки следващ цикъл разреждане-зареждане.

    На мен литиево-йонна батерия ми се е скапвала единствено от стоене празна, 2 пъти. Единия преди много години на един мобифон NOKIA, а другата преди година-две на един честотомер, дето не бях зареждал откак съм го купил. Устиска над година без зареждане и после умря геройски. Освен тия двете нищо не ми се е скапвало, а съм държал и пълни и празни и всякак.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Бързо падане на батерия на смартфон

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Не съм чувал подобно нещо, ма както и да е. Li-ion батерия се скапва като стои разредена (макар че и това вече не е както беше едно време), или от цикли зареждане-разреждане. Като работиш само на кабел, брой я че стои заредена.

      Единственото, за което се сещам би било брояча за цикли на батерията да брои всяко дребно зареждане (дори за секунди) за цял цикъл. В тоя случай батерията си е съвсем читава. Само брояча е тъп и не може да се сети. Ама не вярвам всички лаптопи и телефони да са така. Аз на моя в лаптоп в 99% от случаите работя на кабел, както и един куп друг народ. Батерията ми си е като нова - не съм забелязал разлика от както е нов до сега.
      Не знам, може да е от моделите. Имам Ейсър, на който постоянно я някой мине и му ритне кабела, я забравя да го включа в контакта и така постоянно стои, хем на батерия, хем на ток. Батерията ми държи доста. Купих на дъщеря ми Ейсър, малко по-нов от моя. Тя в София не го изключва от контакта, за да може когато пътува в автобус да има батерия, да ама батерията и пада за 15 минути. Но може да и е дефектна батерията, знам ли. За това го написах.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #18
        От: Бързо падане на батерия на смартфон

        На накой лаптопи брояча брои всяко включване, имаше даже тема по въпроса. За смарта- смених оригиналана ХТЦ с китаец с двоен капацитет - оригинала държеше 1 ден, сега 4,5 дни с китайската. Е , махнах и всякакви енерджи сейвър програми, щото баш те си бачкат и в спящ мрежим.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          От: Бързо падане на батерия на смартфон

          Спарки, имаш превратна представа за литиево-йонните батерии.

          Основният им механизъм на стареене е пропорционален на степента на зареденост. Изтощени до около 5% остатък са практически вечни, ако не ги изтървеш да паднат под 2.5 волта - тогава се скапват почти веднага и изцяло. Също страдат от топлина и от непрекъснато дозареждане.

          Коментар


          • #20
            От: Бързо падане на батерия на смартфон

            Помня , че го беше писал туй в темата за батериите. Нещо май имаше и за хладилник !?
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #21
              От: Бързо падане на батерия на смартфон

              Аз имам подобен: Samsung Galaxy II
              Когато му е включен мобилният интернет, смуче яко батерията и грее. Това без никакви включени приложения. След 8 часа пищи за зарядно.
              Изкарвал ми е 3 дни с изключен мобилен нет и почти никакви разговори.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #22
                От: Бързо падане на батерия на смартфон

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Спарки, имаш превратна представа за литиево-йонните батерии.
                Някога за NiMH четох и се рових. За тия не съм, щото и да съм - все тая. Няма да си променя навиците. Впечатленията ми са чисто практически, при това статистически неиздържани.

                Имаш в предвид че да стоят заредени е по-зле отколкото да стоят празни, стига да не падат под 2.5 волта?

                Лаптопа - като е с кабел и зареди, спира да зарежда - има си и лампа за това. След примерно 2 часа работа на кабел, лампата така и не светва. И така до следващото пускане, когато се случва да светне за малко, но се случва и хич да не дозарежда. През останалото време си седи кротко в чантата, зареден догоре. Все ми се струва че ако не е имало консумация, не би трябвало да дозарежда поне докато не падне на 80%. Това ако е вкаран някакъв акъл в системата де.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Бързо падане на батерия на смартфон

                  Вкаран е той акъл в системата, ама там има компромиси. При литиево-йонните най-тежкият компромис е живот срещу капацитет. При зареждането, ако се откажеш от последните 10% капацитет (т.е. заряд до 4.0 вместо до 4.2) печелиш около 80% допълнително живот - ама и мрънкане от потребителя. Пак същата работа с дозареждането - ако чакаш да стигне 80%, за да почнеш да зареждаш, някой ще изреве за ония 10 или 30 минути, които е изгубил. Толкова по-зле, ако си му извел индикатор за процентите. Следствие - и индикаторът нарочно лъже, и батерията излишно често се води до 4.2 волта (примерно - всеки път след падане до 97%).

                  И после - на повечето лаптопи, зарядното е достатъчно мощно, за да захранва пущинята без помощ от батерията (споменах ли майката на Макбук?). На всичките телефони (освен стационарните GSM с база и слушалка) зарядното е нефелно и не ги може тия фокуси. Оттам и компромиси с критерия за край на заряда и презареждане, от което те щастливи не остават.

                  ---
                  Разбира се, човек обикновено си купува батерия, за да има ток като му трябва, а не да и слугува.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бързо падане на батерия на смартфон

                    Значи от изписаното дотук разбирам че за да държи повече батерията или трябва да я сменя с нова с по - голям капацитет или да калибрирам тази но за да я калибрирам трябва да си руутна телефона което не ми се иска да правя защото губя гаранцията.Ако има други вариянти моля споделете ги тук.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бързо падане на батерия на смартфон

                      Калибрирането не подобрява капацитета на батерията. Нито повишава използваемия капацитет. Само прави показанието на измерителя по-точно.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бързо падане на батерия на смартфон

                        Първоначално публикуван от venmin Преглед на мнение
                        Значи от изписаното дотук разбирам че за да държи повече батерията или трябва да я сменя с нова с по - голям капацитет или да калибрирам тази но за да я калибрирам трябва да си руутна телефона което не ми се иска да правя защото губя гаранцията.Ако има други вариянти моля споделете ги тук.
                        Ако искаш разгледай, питай в андроид форума колко държи батерията на тоя модел, май бях меркал и тема от сорта "колко ви държи батерията". Май най-добре да пробваш с нова батерия, ама според мен не се хвърляй на някакви менте киайци дето пише 3000 ампер час, че и нагоре . Преди да си вземеш подпитай тук там за конкретен магазин или сайт, че май доста ментаци има и незнаеш на какво ще попаднеш.
                        Лошото че май като цяло са си скъпички батериите, пък и ако не попаднеш на читава е още по-кофти.
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бързо падане на батерия на смартфон

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc01210-small.jpg
Прегледи:3
Размер:26.1 КБ
ID:5412549Има и радикално решение. Показано е за не-смарт телефон, но става за всякакви. Може да се направи и естетично.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бързо падане на батерия на смартфон

                            Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                            Не е хубаво. Същото е и с лаптопите. Ако стоят постоянно със включено зарядно, а не на батерия, батерията се скапва.
                            Не е съвсем така. Сега пиша на едно 5 годишно Леново Т серия. Денонощно е в контакта. На батерия кара поне 2 часа. Като ново караше 2.5.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бързо падане на батерия на смартфон

                              Здравейте
                              Искам да попитам на един Самсунг 6112 който не е смартфон закупен преди около две години и осем месеца защо батерията се наду така ,че капака не може да се затвори и не държи повече ток от един ден.След зареждане с един кратък разговор и започват да му падат чертичките,преди държеше ток около пет - шест дена.
                              ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Бързо падане на батерия на смартфон

                                Батерията е за смяна, обикновенно се надуват от презареждане но това се контролира от телефон.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X