Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързо падане на батерия на смартфон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бързо падане на батерия на смартфон

    Здравейте искам да попитам нормално ли е да ми пада батерията на телефона ,който е Samsung Galaxy Gio за един ден при положение че съм сложил приложението Juice Defender?Нещо батерията ли е дефектна или телефона незнам ама за ден от 100% 6 сутринта до 10 - 11 часа вечерта да е на 20 - 30% при все че телефона е провел само 2 петминутни разговора ?Имам познати със подобни смартфони и те казват че телефоните им държат 2 - 3 дни с игри и интернет.Телефона го взех от Вива@ом и беше последния та ми го свалиха от витрината и незнам дали това е от значение.Иска ми се да имам поне 2 дни автономност.Благодаря за отговорите предварително!

  • #2
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Няма автономност.За жалост.Огледай добре какви приложения са включени по подразбиране и черпят ресурс.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      От: Бързо падане на батерия на смартфон

      Първоначално публикуван от venmin Преглед на мнение
      Здравейте искам да попитам нормално ли е да ми пада батерията на телефона ,който е Samsung Galaxy Gio за един ден при положение че съм сложил приложението Juice Defender?Нещо батерията ли е дефектна или телефона незнам ама за ден от 100% 6 сутринта до 10 - 11 часа вечерта да е на 20 - 30% при все че телефона е провел само 2 петминутни разговора ?Имам познати със подобни смартфони и те казват че телефоните им държат 2 - 3 дни с игри и интернет.Телефона го взех от Вива@ом и беше последния та ми го свалиха от витрината и незнам дали това е от значение.Иска ми се да имам поне 2 дни автономност.Благодаря за отговорите предварително!
      На витрината включен ли е стоял? Ако е стоял включен-лошо. Държат ги постоянно на зарядно и в режим на работа.
      Интернета ти пуснат ли е? Екрана на максимална яркост ли е? Ако е на автоматична, ще има разлика. Дисплея е един от най-големите консуматори.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      08седем9010З60
      MAKE RALLY NOT WAR
      Confidence in Motion

      Коментар


      • #4
        От: Бързо падане на батерия на смартфон

        Ползвам петнадесетина такива и то само за нет.Умират за ден.Китайчета.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #5
          От: Бързо падане на батерия на смартфон

          Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
          На витрината включен ли е стоял? Ако е стоял включен-лошо. Държат ги постоянно на зарядно и в режим на работа.
          Интернета ти пуснат ли е? Екрана на максимална яркост ли е? Ако е на автоматична, ще има разлика. Дисплея е един от най-големите консуматори.
          От офиса ми казаха че тия телефони не се задържали повече от ден - два така че и на зарядно да е бил не вярвам да му е указало голямо значение.Интернета е пуснат само и единствено когато го ползвам (рядко) а дисплея съм го настроил на такава яркост че понякога при слънчево време се налага да се напъвам за да виждам.

          Коментар


          • #6
            Re: Бързо падане на батерия на смартфон

            setting -> about phone -> battery status - там пише кое какво и по колко яде от батерията. Възможно е да падне по бързо ако мрежата е слаба, интернета много яде особенно на 3г. По принцип смартфоните си карат ден два, мойто хтц дезаер караше по един ден сега съм му сменил софтуера и кара по 2 с много повече ръчкане и почти не спирам инетернета. При първите няколко зарежданя на батерията също е възможно да пада по бързо но разликата няма да е голяма.

            Коментар


            • #7
              От: Бързо падане на батерия на смартфон

              Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
              На витрината включен ли е стоял? Ако е стоял включен-лошо. Държат ги постоянно на зарядно и в режим на работа.
              Че какво им става от работа на зарядно?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Понякога го зареждам и по 2 пъти на ден. Но не го щадя, ползвам го щедро за разговори, брауз и мейл. Свиква се. Това е компромисът при смартфоните. Така или иначе ми пада батерията, не гася нищо, ни 3G, ни блутут, ни уайфай. Ако искам батерита да ми кара с дни си ползвам 6310 на нокия. Поздрави!
                XR4

                +359.885.88.99.29

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Че какво им става от работа на зарядно?
                  Спарки, не е хубаво да е закачен с дни и то нон стоп. Рекламни телефони. След време дават дефекти.
                  Имам преки наблюдения върху рекламен Айфон 4. Лоша работа.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  08седем9010З60
                  MAKE RALLY NOT WAR
                  Confidence in Motion

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бързо падане на батерия на смартфон

                    За мен като дразнещо винаги ми е било мобилния да виси на зарядното всеки ден. До някъде заради това не исках да взимам "умен" телефон, но при преподписването на договора нямаше смислена алтернатива, че на бизнес план или някакви смартфони или най-долните "пръчки" и се сдобих с едно LG Optimus L3 за някъде 180лв. Имаше заряд за около два дена, след тоава го заредих (и оставих на зарядно за цялата нощ) и без особени напъни (пробвах разни приложения и разговори) и падна за няма два дена . Поръчках му настройките, свалих яркостта на екрана, изключих 3G-то (у нас и на работата имам WiFi) разни автоматични синхронизации и ... не се сещам за друго, сложил съм си едно приложение Advanced Task Killer и след ръчкане по рани неща, профилактично правя убииства на разни неща. Та при последното зареждане ми изкара 6 дена и съм доволен , но пък и самият апарат е от компактните, т.е. екарна му е малък (джобен формат). То аз така или иначе повечето време съм пред компа, имам нет и не ползвам "умника" по предназначение, освен разни полезни и напомнящи приложения.

                    Ако му е от първите зареждания, някой споменават, че батерията се ... незнам правилно ли е като термин "самообучава" и било нормално от първите зареждания да има големи разлики в това колко време държи батерията.

                    Някой казват, че има подобрение, други не намират разлика
                    И най-вече виж някое приложение да не работи на заден план, ако има някаква навигация, също може да оказва влиание , поне в един друг форум

                    има доста хора с наблюдение, че Sygic GPS Navigation им точи батерията , а на какво се дължи .... незнам, някой по-запознат може да ни освети .


                    Mod edit: непозволени линкове към външни сайтове и форуми.
                    Последно редактирано от Preslav Peychev; 27-09-12, 13:48. Причина: непозволени линкове
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бързо падане на батерия на смартфон

                      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                      За мен като дразнещо винаги ми е било мобилния да виси на зарядното всеки ден. До някъде заради това не исках да взимам "умен" телефон, но при преподписването на договора нямаше смислена алтернатива, че на бизнес план или някакви смартфони или най-долните "пръчки" и се сдобих с едно LG Optimus L3 за някъде 180лв. Имаше заряд за около два дена, след тоава го заредих (и оставих на зарядно за цялата нощ) и без особени напъни (пробвах разни приложения и разговори) и падна за няма два дена . Поръчках му настройките, свалих яркостта на екрана, изключих 3G-то (у нас и на работата имам WiFi) разни автоматични синхронизации и ... не се сещам за друго, сложил съм си едно приложение Advanced Task Killer и след ръчкане по рани неща, профилактично правя убииства на разни неща. Та при последното зареждане ми изкара 6 дена и съм доволен , но пък и самият апарат е от компактните, т.е. екарна му е малък (джобен формат). То аз така или иначе повечето време съм пред компа, имам нет и не ползвам "умника" по предназначение, освен разни полезни и напомнящи приложения.

                      Ако му е от първите зареждания, някой споменават, че батерията се ... незнам правилно ли е като термин "самообучава" и било нормално от първите зареждания да има големи разлики в това колко време държи батерията.

                      Някой казват, че има подобрение, други не намират разлика
                      И най-вече виж някое приложение да не работи на заден план, ако има някаква навигация, също може да оказва влиание , поне в един друг форум

                      има доста хора с наблюдение, че Sygic GPS Navigation им точи батерията , а на какво се дължи .... незнам, някой по-запознат може да ни освети .


                      Mod edit: непозволени линкове към външни сайтове и форуми.
                      6 дена? Колко минути разговори имаш на ден от този телефон?
                      Сиджика дърпа батерия, защото са го забравили пуснат. От менюто има бутон за изключване. Спирането на GPS приемника също върши работа. (settings-->Location & Security--> махате тикчето на Use GPS satellites)
                      Лични наблюдения за батерията: като цяло това са глупости. Единственото нещо, от което съм забелязал минимална промяна е Battery Calibration. Има го в маркета. Зарежда се на 100% батерията, отваряте програмата и цъкате Calibrate. На някой телефони не помага. Като цяло си е внушение, няма как да го ползваш и да не дърпа ток.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      08седем9010З60
                      MAKE RALLY NOT WAR
                      Confidence in Motion

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бързо падане на батерия на смартфон

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Че какво им става от работа на зарядно?
                        Не е хубаво. Същото е и с лаптопите. Ако стоят постоянно със включено зарядно, а не на батерия, батерията се скапва.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бързо падане на батерия на смартфон

                          Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                          Не е хубаво. Същото е и с лаптопите. Ако стоят постоянно със включено зарядно, а не на батерия, батерията се скапва.
                          Не съм чувал подобно нещо, ма както и да е. Li-ion батерия се скапва като стои разредена (макар че и това вече не е както беше едно време), или от цикли зареждане-разреждане. Като работиш само на кабел, брой я че стои заредена.

                          Единственото, за което се сещам би било брояча за цикли на батерията да брои всяко дребно зареждане (дори за секунди) за цял цикъл. В тоя случай батерията си е съвсем читава. Само брояча е тъп и не може да се сети. Ама не вярвам всички лаптопи и телефони да са така. Аз на моя в лаптоп в 99% от случаите работя на кабел, както и един куп друг народ. Батерията ми си е като нова - не съм забелязал разлика от както е нов до сега.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бързо падане на батерия на смартфон

                            Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                            6 дена? Колко минути разговори имаш на ден от този телефон?
                            Сиджика дърпа батерия, защото са го забравили пуснат. От менюто има бутон за изключване. Спирането на GPS приемника също върши работа. (settings-->Location & Security--> махате тикчето на Use GPS satellites)
                            Лични наблюдения за батерията: като цяло това са глупости. Единственото нещо, от което съм забелязал минимална промяна е Battery Calibration. Има го в маркета. Зарежда се на 100% батерията, отваряте програмата и цъкате Calibrate. На някой телефони не помага. Като цяло си е внушение, няма как да го ползваш и да не дърпа ток.
                            сори за линковете към друг форум.

                            Ами ... при бърз преглед като продължителност на разговори минути, разделено на дни (че от 11-ти тоя месец го имам) се падат по 10 минути на ден, ама аз по принцип не си падам телефонист . И едно уточнение, правих му връщане на фабрични настройки, че нещо се зацикли с картата памет, миналата седмица, та незнам дали се нулира тоя брояч, ако е така значи ви лъжа .
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бързо падане на батерия на смартфон

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Не съм чувал подобно нещо, ма както и да е. Li-ion батерия се скапва като стои разредена (макар че и това вече не е както беше едно време), или от цикли зареждане-разреждане. Като работиш само на кабел, брой я че стои заредена.

                              Единственото, за което се сещам би било брояча за цикли на батерията да брои всяко дребно зареждане (дори за секунди) за цял цикъл. В тоя случай батерията си е съвсем читава. Само брояча е тъп и не може да се сети. Ама не вярвам всички лаптопи и телефони да са така. Аз на моя в лаптоп в 99% от случаите работя на кабел, както и един куп друг народ. Батерията ми си е като нова - не съм забелязал разлика от както е нов до сега.
                              До колкото съм запознат, новите видове батерии, запазват първоначалното си състояние заредени на половина.
                              Забелязали ли сте, че като си купите телефон и батерията винаги е около средата?

                              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                              сори за линковете към друг форум.




                              Имам Моторола Атрикс. Зареждам я всеки ден, само защото не ми е комфортно на следващия ден да стоя с 20-30% батерия.
                              През цялото време интернета ми е пуснат. Главно използвам Tapatalk, Yahoo, Dropbox, Maps, WhatsApp и Messenger. На автоматична яркост съм винаги. Ама двуядрения процесор си дърпа. 3 дена държа, когато не го използвам толкова много.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              08седем9010З60
                              MAKE RALLY NOT WAR
                              Confidence in Motion

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X