Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

    големината ме спря и мен да взема SGS3 все пак искам телефон, а не тетрадка до ухото си. Пък и не става за джоб, даже и Ace 2 ми е малко голям , ама нейсе .. като искаме телефоните да пържат и яйца .. толкоз.
    Гледам напоследък разни туристи тук .. вървят със I-pad-ите пред лицето .. като некви зомбита ..

    Коментар


    • #17
      От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      N85-цата ми беше с AMOLED екран, но няма нищо общо с този. Технологията е много, ама много напред.
      S3-ката се води със SUPER AMOLED. Наистина разликата е огромна.
      Първото поколение Galaxy S също е със SUPER AMOLED(това, че мога да му преброя пикселите от разтояние е друг проблем ), но и той няма нищо общо. Наистина технологията е напреднала доста.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      08седем9010З60
      MAKE RALLY NOT WAR
      Confidence in Motion

      Коментар


      • #18
        От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

        Първоначално публикуван от pecix Преглед на мнение
        Спарки, точно това имам предвид и при сравнението с Галакси S2 - там пак е двуядрен, но е на 1.2GHz, та понякога с Voltage Control (иска root) го свалям на 800MHz, когато зная, че ще ми трябва без да мога да го зареждам по-дълго време. И на 800MHz се държи перфектно и дори и с някои игрички, които съм пробвал, не е имало проблеми.
        Не е ли дисплея този, който яде най-много батерията. При мен от "Battery use" винаги дисплея седи на първа позиция в разхода на батерията. Освен "min-800" и "max-800" /така ли е при теб?/ в настройките друго нещо променяш ли в двете падащи менюта?
        LZ1PER

        Коментар


        • #19
          От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

          Това за дисплея като харчене е вярно, но и CPU-то си има голям дял при изяждането на батерията. Поне при мене се усеща осезаемо това сваляне от 1200 на 800MHz.

          Във Voltage Control ползвам настройки по подразбиране, като само свалям максималната честота:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SC20120922-130106.jpg
Прегледи:1
Размер:34.0 КБ
ID:5410814
          При някои кернели и ROM-ове минималната честота, на която се сваля процесора при idle, можела да бъде и по-ниска от 200, но честно казано не ми се пробва, тъй като ползвам стабилно работеща комбинация от ROM и kernel от година и нещо и няма смисъл от експерименти.

          В XDA има изписано много за over- и downclock, както и различни програми, с които да се правят тези настройки, та има за всеки по нещо.

          P.S. Рома, който ползвам е VillainROM 2.4.2 (с добрия стар Gingerbread 2.3.4) и кернел Ninphetamine 2.0.5. Достатъчно стари са, но за сега нямат грешка и всичко върви, както очаквам.

          Коментар


          • #20
            От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

            Първоначално публикуван от pecix Преглед на мнение
            Това за дисплея като харчене е вярно, но и CPU-то си има голям дял при изяждането на батерията. Поне при мене се усеща осезаемо това сваляне от 1200 на 800MHz.

            Във Voltage Control ползвам настройки по подразбиране, като само свалям максималната честота:
            [ATTACH=CONFIG]495286[/ATTACH]
            При някои кернели и ROM-ове минималната честота, на която се сваля процесора при idle, можела да бъде и по-ниска от 200, но честно казано не ми се пробва, тъй като ползвам стабилно работеща комбинация от ROM и kernel от година и нещо и няма смисъл от експерименти.

            В XDA има изписано много за over- и downclock, както и различни програми, с които да се правят тези настройки, та има за всеки по нещо.

            P.S. Рома, който ползвам е VillainROM 2.4.2 (с добрия стар Gingerbread 2.3.4) и кернел Ninphetamine 2.0.5. Достатъчно стари са, но за сега нямат грешка и всичко върви, както очаквам.
            Благодаря, аз съм с Omega Black Blue v10.4 - XWKL1 (2.3.6) и Kernel 2.6.35.14 Siyah-v2.6.11+gm@ubuntu#294
            Виждам че минимума при мен е какво казваш 100mhz,

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SC20120922-134814.jpg
Прегледи:1
Размер:38.5 КБ
ID:5410815

            ще го оставя така, а на max ще сложа 800mhz както е при теб и ще направя тестове. Аз също не ползвам тежки програми, а игри изобщо, натоварването на батерията ми е от всичко останало GPS, WiFi, 3G, държа всичко включено, че не ми е удобно да включвам и изключвам когато трябват. Но да видим, ако с това се пести батерия ще е добре.

            п.п. Преди два дни си говорихме с приятели, кога ли ще излезе масово безжичното зареждане и като си влезеш в къщи, офиса или в колата тел-а сам да се зарежда без дори и да те пита, тогава ще спрем да мислим как да икономисваме батерията......

            Мерси за инфото, ще тествам.....
            Последно редактирано от Peppy; 22-09-12, 12:55.
            LZ1PER

            Коментар


            • #21
              От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

              Да спомена, че след намалянето на честотата на 800MHz, телефона в момента е на 3 дена и 14 часа от последно зареждане и батерията е на 35%, като си го ползвам нормално, както и друг път. Интересно ще ми е при Ace2 до колко може да се намали честотата, при която телефона ще може все пак да се ползва нормално, и разбира се какъв ще е ефекта върху живота на батерията. И разбира се ме интересува колко кара телефона на нормалната си честота, т.е. при един и същ човек и (почти) еднакво ползване колко ще "държи" на батерия в двата случая.

              Коментар


              • #22
                От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                С моето ползване държи 5 дена. Ако броузвам по час на ден - 3 дена.

                Руутнат е, и с ES task manager. Махнал съм и всичко ненужно от него.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                  батерията на моето Сони издържа ден, и свалих Voltage Control, за да пробвам това снамаляването на честотата........да, ама сега вика "Your devise is not rooted"

                  как се руутва, без да прецакам нещо?
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                    За root-ване има информация в съответния раздел за телефона в XDA developers форума. Въпрос на четене е да се намери правилната информация и да се направи безболезнено. Има и вероятност телефона да е много нов или малко разпространен модел и да няма информация за root-ване.

                    Друг проблем за батерията, специално при Сони - пробвано на две Sony-та - Xperia S и P - след ъпдейт до ICS (4.0) единия започва да хаби батерията много по-бързо, от колкото с 2.3.6, а другия точно обратното - удължава се времето с около 2 дни, което показва изцяло софтуерна зависимост. Та пак в XDA има информация за къстъм ROM-ове, кой по-бърз, кой по-щадящ батерия, кой можещ и двете неща...

                    За удължаване на живота на батерията доста помагат спирането на синхронизацията на неизползвани акаунти - примерно twitter или фесбука постоянно синхронизират за нови съобщения; e-mail акаунт, който реално е ползван за регистриране в гугъл плей, но няма нужда да се проверява редовно и т.н.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                      благодаря, ще прочета в другия форум.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X