Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iPhone 3g смяна на софтуер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • iPhone 3g смяна на софтуер.

    В този софтуер има един много гаден проблем, който предполагам може би е изчистен в някоя друга версия.
    Загасне ли му екрана спира и-нета няма значение дали е WiFi или мобилния, просто го спира. Светне ли дисплея тръгва, ама това не си е работа, ако чакаш нещо важно трябва да свети постоянно, ами батерията.....? Разбрах, че за по-стари модели като 2g, има софтуер, може би къстъм, в които проблема е решен, надявам се и за този да има. Ама от къде се сваля и как се сменя аз не знам.
    Кой в София може да го смени?
    LZ1PER

  • #2
    От: iPhone 3g смяна на софтуер.

    Версията можеш да си я смениш, ако имаш iTunes на компютъра ти и си свържеш телефона към компа при активен iTunes. Той сам ще ти "досади" с напомняния, ако има нова версия на iOS. Въпроса е коя ти е текущата версия и дали ще си по-нещастен с новата (пробвано с подобен 3G при преминаване от 2.х към 3.1.3 и след това към 4.0.х и съответните изводи, че 3.1.3 си беше най-добре). Проверка на версията през Settings - General - About.

    При ъпгрейд на версията на iOS пада jailbreak-а и трябва наново да се повтори процедурата по jail-ване.

    Самия iTunes прави пълен backup преди ъпгрейда, така че може да се възстанови старото състояние на телефона.

    За предпочитане е да си направиш и сам бекъп, пълен, само на контактите към Outlook примерно, снимки и т.н. през iTunes и iExplorer (преди беше iPhone Explorer).

    Коментар


    • #3
      От: iPhone 3g смяна на софтуер.

      Казаха ми да не го закачам за компа, не съм в час с Iphone. Брейкнат е и е със 4.2.1. Не съм на зор за смяна на софтуера, но проблема ми е, че не му работи инетернета ако е загаснал дисплея. Един познат със 2г каза, че и при него е било така, но си е сменил софтуера и със сегашния му работи нета при загасен дисплей. Софтуера му НЕ е официален, не мисля, че вече за тези има потдръжка, затова трябва да е някакъв къстъм ром.
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        От: iPhone 3g смяна на софтуер.

        При iPhone няма къстъм ромове, а само jailbreak на официалните такива, за да има достъп до файловата структура на телефона през приложенията. Така могат да се качват приложения без да се ползва епълския аппстор. Закачането към компа ще ти каже, че има нова версия и ако се съгласиш, ще ти я качи и после край на всички екстри.

        Щом е с 4.2.1, то проблема със спирането на интернета е в нещо друго, а не в софтуера на OS.

        Бекъп, после ресет на настройките за уайърлеса и cellular данните и проба. Ако не стане само с настройките за нета, ще трябва ресет на цялата ОС и минаване през джейл и всичко наново... И наистина трябва някой, който редовно се занимава с тези неща, че иначе е голяма загуба на време.

        Коментар


        • #5
          От: iPhone 3g смяна на софтуер.

          Когато преди година му качиха 4.2.1 казаха че това няма да работи и то на този модел просто така е направено-един вид това си му е недостатък. Започнахме да чакаме да излезе версия в която да работи. Не потдържам контакт с човека от тогава и не знам към кого да се обръна, някой който знае къде да провери дали е излязло нещо по-добро от това, което има на телфона.

          Какво предлагаш да направя?
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            От: iPhone 3g смяна на софтуер.

            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
            Когато преди година му качиха 4.2.1 казаха че това няма да работи и то на този модел просто така е направено-един вид това си му е недостатък. Започнахме да чакаме да излезе версия в която да работи. Не потдържам контакт с човека от тогава и не знам към кого да се обръна, някой който знае къде да провери дали е излязло нещо по-добро от това, което има на телфона.

            Какво предлагаш да направя?
            4.2.1 е последната версия работеща с Iphone 3G. Така, че няма накъде да упгрейдваш. Най-доброто което направиш е да доунгрейдваш към 3.1.3 или да упгрейднеш към iPhone 4S

            Коментар


            • #7
              От: iPhone 3g смяна на софтуер.

              1) Самостоятелно ровене в нета и проба-грешка = много загубено време, но пък и получаване на познания за айфон.
              2) Писане из други форуми = много загубено време + нерви (те там не са като в този форум ).
              3) Чакане някой тук с iPhone да се е сблъсквал с проблема и да е намерил решение = най-добрия вариант.
              4) Закупуване на по-ново и по-хубаво устройство (iPhone 5 след няколко месеца или някое с андроид), където този проблем не съществува = едни ненужно вложени пари, при условие, че стария телефон си работи.

              За момента т.3 е най-добре да се получи. Аз само съм помагал на приятели с айфони, но техните проблеми бяха от съвсем друг характер, а и никой не се е оплаквал точно от спиране на данните при слийп (имаха включена постоянна проверка на мейла, други ползват скайп и т.н.). Също така откривам, че при всички с айфон им работи уайърлеса, когато е включен екрана и той се изключва при изключване (минаване в режим sleep). Интернет връзката през мобилната мрежа (2/3г) си работи и при "заспал" телефон. Та дано се намери някой друг и наистина да помогне.

              

              Коментар


              • #8
                От: iPhone 3g смяна на софтуер.

                И на мен ми се иска да работи нета като е заспал, ама .....
                Приложение като WhatsApp, Viber или Skype и мейл клиента не получава съобщения или позвънявания, ако телефона е заспал. Събудя ли го всичко е ОК и мобилната мрежа си работи и WiFi работи.
                Аз ползвам Андроид, с това животно се мъча по друга причина, нямам намерение да го ъпгрейдвам, ако ще се купува друг телефон, той със сигурност ще е с Андроид. Въпросът сега е има ли начин това да се подкара, ако не забравяме за случая и го ползваме като iPad.
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  От: iPhone 3g смяна на софтуер.

                  Пробвай първо с ресет на настройките за cellular data:
                  http://support.apple.com/kb/HT2283

                  Естествено после трябва и да се добави наново APN-а, за да работи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: iPhone 3g смяна на софтуер.

                    Решения:

                    https://discussions.apple.com/thread...art=0&tstart=0
                    To keep WiFi on in sleep mode you need to install KeepAwake via Cydia.

                    Надявам се това да е достатъчно, да си решиш проблема. И се надявам, следващия ти въпрос, да не е защо батерията ми на IPhone пада за 1 ден

                    Коментар


                    • #11
                      От: iPhone 3g смяна на софтуер.

                      Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                      ...... И се надявам, следващия ти въпрос, да не е защо батерията ми на IPhone пада за 1 ден
                      Много И даваш при работещ Вай-вай - 12 - 18 часа макс.

                      ПП. Всъщност ако визираш индианското понятие за "ден" си абсолютно прав - 1 ден ще изкара.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: iPhone 3g смяна на софтуер.

                        Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                        Решения:

                        https://discussions.apple.com/thread...art=0&tstart=0
                        To keep WiFi on in sleep mode you need to install KeepAwake via Cydia.

                        Надявам се това да е достатъчно, да си решиш проблема. И се надявам, следващия ти въпрос, да не е защо батерията ми на IPhone пада за 1 ден
                        Сега ще пробвам с KeepAwake, с това ще се реши ли проблема когато не е на WiFi, а ми е на мбилен нет?
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #13
                          От: iPhone 3g смяна на софтуер.

                          Би трябвало пробвай... Всъщност повечето хора нямат проблем с 3G а само с WiFI. A 3G-то е още по-голям консуматор от WiFI...

                          Коментар


                          • #14
                            От: iPhone 3g смяна на софтуер.

                            Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                            Би трябвало пробвай... Всъщност повечето хора нямат проблем с 3G а само с WiFI. A 3G-то е още по-голям консуматор от WiFI...
                            3G да, ако е включено ако не ще си седина 2G, нека стигнем до там пък ще видим.
                            Имам проблем с тази Sydia, излизат ми какви ли не резултати но KeepAwake няма....
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • #15
                              От: iPhone 3g смяна на софтуер.

                              Пробвай да си обновиш базата, там още от главното меню има ъпдейт

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X