Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cloud услуги/онлайн съхранение на файлове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пробвали ли сте dropbox?

    Една от красотите на Dropbox е че поддържа "incremental sync" на променените файлове демек синхронизира с останалите само променената информация а не целия файл. Друг е въпроса че въпросната функция не работи с всички файлови формати (ZIP примерно, тествано е). Възможно е и останалите съперници на услугата да го поддържат но аз не намерих информация за това.

    Коментар


    • #32
      От: Пробвали ли сте dropbox?

      Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
      В Google Drive нямам опция (или поне не намерих) да създавам собствени папки през телефона или да избирам в коя папка да кача файл.....
      Още един минус за GD спрямо Dropbox.
      Това вече е оправено и аз му се кефа.
      Я да видим след няколко месеца тестове какво мислите по въпроса? Аз пак твърдя, че Drive е по-добър след всички шокарийки, които му наслагаха.....
      LZ1PER

      Коментар


      • #33
        Re: От: Пробвали ли сте dropbox?

        Продължавам да твърдя, че dropbox-a e най-добрата безплатна услуга в тази област. Дори скайдрайва вече е твърдо на второ място.

        Коментар


        • #34
          От: Пробвали ли сте dropbox?

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          Това вече е оправено и аз му се кефа.
          Я да видим след няколко месеца тестове какво мислите по въпроса? Аз пак твърдя, че Drive е по-добър след всички шокарийки, които му наслагаха.....
          Това не са нищо повече от HTML5 приложения които работят под браузера. Гугъл хрома доста отдвна ги поддържа само дето сега са ги навързали и с тяхната си услуга Гугъл Драйв.
          Има и още една не лоша алтернатива на Dropbox и тя е Sugasync най малкото заради по-голямото достъпно място. Мисля че беше 5 GB първоначално и ако зарибиш разни приятели и те да се регнат ти пускат и промоцийки дето ти увеличават безплатно дисковото пространство.

          Коментар


          • #35
            От: Пробвали ли сте dropbox?

            Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
            Има и още една не лоша алтернатива на Dropbox и тя е Sugasync най малкото заради по-голямото достъпно място. Мисля че беше 5 GB първоначално и ако зарибиш разни приятели и те да се регнат ти пускат и промоцийки дето ти увеличават безплатно дисковото пространство.
            Когато се доближиш до лимита на Дропбокса, автоматично ти добавя още малко. Това не знам до кога ще трае, тръгнах от 2ГБ, сега съм на 5. Заел съм малко над 58% от мястото.
            П.п явно е време отново да пробвам Драйва, щом са го пооправили.
            До края на тая седмица-тест. След това ще споделя мнение
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • #36
              От: Пробвали ли сте dropbox?

              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
              Това вече е оправено и аз му се кефа.
              Я да видим след няколко месеца тестове какво мислите по въпроса? Аз пак твърдя, че Drive е по-добър след всички шокарийки, които му наслагаха.....
              Тъй, поразцъках новата версия на Drive, верно има интересни екстрички
              С подобрения интерфейс и поддръжката на документи си дърпа едни гърди напред пред Dropbox. А и последният ъпдейт на Drobpox нещо поомаза интерфейса, не ме радва как изглежда, въпреки че си работи както преди.

              Нещо конкретно, което не ми хареса в Drive - маркирам файлове на телефона ми през файл мениджъра, задавам Share -> Google Drive,и не виждам опция да създам нова папка, т.е. трябва да съм създал папката предварително през самото приложение. Пак не са докарали нещата докрай.
              Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
              Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

              Коментар


              • #37
                От: Пробвали ли сте dropbox?

                Пробвайте рЪшана. Yandex Disk.

                Коментар


                • #38
                  От: Пробвали ли сте dropbox?

                  Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                  Пробвайте рЪшана. Yandex Disk.
                  Като чета коментарите в Android Market-a, ще пропусна - нещо не му се радват братушките.
                  Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                  Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пробвали ли сте dropbox?

                    А това някой ползвал ли го е ?

                    Дават 50ГБ като старт.

                    Ето и сравнителната таблица какви услуги предлагат отделните пакети.

                    http://www.adrive.com/plans
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пробвали ли сте dropbox?

                      Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                      явно е време отново да пробвам Драйва, щом са го пооправили.
                      До края на тая седмица-тест. След това ще споделя мнение
                      Оставам на Дропбокс за сега. Драйва само при мен ли работи бавно?

                      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                      Пробвайте рЪшана. Yandex Disk.
                      Е това го тегля на момента!
                      Ползвам браузъра на Яндекс за компютъра и съм много доволен. Правен е върху платформата на Хром, но е много по-добър!
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      08седем9010З60
                      MAKE RALLY NOT WAR
                      Confidence in Motion

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пробвали ли сте dropbox?

                        Една нова cloud storage услуга се появи съвсем скоро на хоризонта: http://www.bitcasa.com/

                        Засега са в бета режим и е безплатно. Тествам ги за бекъп на снимките ми и засега изглеждат обещаващи. Цените се очаква да са около 10 долара на месец за 1 ТВ или неограничено, но още е твъде неясно. Аз съм качил почти 100 GB и не са изпищели. Хубавото е че всички недостатъци, които имат дропбокс и гуугъл дрийв тук ги няма. Избираш си неограничен брой локални папки, които могат да бъдат sync, backup или infinite. Google Drive, например подържа само sync папка, но трябва файловете да ги държиш и локално. И не можеш да си избираш няколко локални папки. Докато тук можеш да имаш локален фолдър, който реално е в облака и не заема никакво място по локалните дискове. Аз ползвам backup папки, които просто се синхронизират с облака. Струва си да се провери, особено при специфични изисквания. Подържат и снапшоти (версии). Дано изкарат и добри цени както се чува...

                        Досега ползвах един облачен сторидж, който подържа rsync и с разни скриптове си копирах каквото ми трябва, но тук е доста по-лесно - просто си избираш кои папки ти трябват за бекъп и приложението си ги следи... Разбира се не могат да се сравняват с Google, ако става работа за документи, но за чист сторидж, засега изглеждат много апетитно.
                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • #42
                          От: Cloud услуги/онлайн съхранение на файлове

                          Ще добавя и http://aws.amazon.com/s3/ - Amazon simple storage service. Не съм го ползвал, но на някой може да му свърши работа или да сподели опит ако е ползвал услугата.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Cloud услуги/онлайн съхранение на файлове

                            Copy .com е нов Cloud Storage, наподобяващ Dropbox. През линка печелите още 5GB. Приятен интерфейс, поддържащ iOS и Android.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X