Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cloud услуги/онлайн съхранение на файлове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cloud услуги/онлайн съхранение на файлове

    С много малко думи: cloud услугите ви позволяват безплатно и безсрочно да съхранявате файлове на съответните сървъри(зависи кой ще си изберете, дали Яндекс, Гугъл и т.н.) и да ги ползвате през компютър, Android/iOS/WP/BB устройства. Уловката е в допълнителните мегабайти - ако искате повече от предоставените ви, трябва да си заплатите съответната сума.

    mod edit:

    Водещи алтернативи на Dropbox:

    1.Google Drive е подобна cloud услуга. Позволява същите работи, отново безплатно и безсрочно.
    Като начало получавате 5 ГБ.
    Цените за увеличаване на мястото са следните:
    25 ГБ- 2,49$/месец
    100 ГБ- 4,99$/месец
    200 ГБ- 9,99$/месец
    400 ГБ- 19,99$/месец
    1 ТБ- 49,99$/месец
    2 ТБ- 99,99$/месец
    4 ТБ- 199,99$/месец
    8 ТБ- 399,99$/месец
    16 ТБ- 799,99$/месец

    Има достъпни приложения за: Андроид устройства, Apple устройства (iPhone, iPad), PC, MAC



    2.Яндекс Диск е проект на братушките. Сега го тествам, ще споделя мнение скоро.
    Като начало получавате 3 ГБ
    За сега не мога да намеря информация за цени и увеличаване на позволеното място.
    Достъпни приложения: Windows, MAC, Linux, Android, iOS



    3. SkyDrive - проект на Microsoft.
    Като начало получавате най-много- 7 ГБ. Могат да бъдат увеличени до 20, 50 и 100ГБ, но също нямам информация за цени.
    Приложения са достъпни отново за всички водещи платформи.

    4. Dropbox
    Като цяло най-разпространена от всички.
    Сходна е с горните посочени.



    Лично мнение: пробвал съм всички. Спрях се на Яндекс Диск. Всичко, което е излязло от ръцете на тези хора ми допада. Преди това използвах Дропбокс.
    Модераторска бележка: добавих всичко, което сметнах за истински нужно в първия пост, за да не се получава лутане.
    Преслав Пейчев, OFFRoad-Bulgaria.com
    Последно редактирано от Preslav Peychev; 07-05-13, 21:00.

  • #2
    От: Пробвали ли сте dropbox?

    Аз го имам това и си тьпча документи там вместо да се чудя кьде са и на кой комп сьм ги писал.По тоя начин вьв всеки един момент мога да отговоря на всякакви питанки - колко ще ми струва от тук до тук,какво е растоянието и колко време отнема,това ми дай,онова................
    С 2 гига сьм цар,за по страница на ден проблеми нямам с години,а офиса си го нося на гьрба и предния капак ми е конферентна зала ако се наложи.

    Имат АП на АЙПАД и АЙФОН което е много удобно.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Колегата е допълнил правилно, че освен за Уиндоус и Андроид, дропбокс има и за iOS. Аз лично моя акаунт го ползвам на 3 ПиСи-та и на Айфон. Стига устройството да е включено, синхронизора инфото от кой с това, което има най-нова информация и така я имаш навсякъде. Снимки, документи. Можеш да шерваш линкове към файлове и папки дори с потребители нямащи дропбокс. А папка със снимки може да споделяш и като галерия.
      XR4

      +359.885.88.99.29

      Коментар


      • #4
        От: Пробвали ли сте dropbox?

        Лично аз предпочитам skydrive, което е същата услуга, но от Microsoft. Получаваш фиксирано пространство - без въртележки и ментележки.

        Коментар


        • #5
          От: Пробвали ли сте dropbox?

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Лично аз предпочитам skydrive, което е същата услуга, но от Microsoft. Получаваш фиксирано пространство - без въртележки и ментележки.
          Колко пространство дават?

          За мен 2-та гигабайта на Dropbox са ми достатъчни.
          Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
          Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

          Коментар


          • #6
            От: Пробвали ли сте dropbox?

            Google Drive предоставят 5GB, ползването на услугата през Андроид и много удобна. Ще пробвам dropbox-а от любопитство, но се съмнявам да е по-добре интегрирано с Анроид ОС от собственото им приложение.
            LZ1PER

            Коментар


            • #7
              От: Пробвали ли сте dropbox?

              SugarSync също не е лоша,но фаворита ми е Dropbox за момента.
              Пътят е целта.

              Коментар


              • #8
                От: Пробвали ли сте dropbox?

                Гъгъл излизат на ринга със гугъл драйв - 5 ГБ, онлайн ексел, уорд и всичко което може да ти потрябва. При нужда може да си платиш и да получиш 100ГБ. Според мен най-доброто от изброените по-горе.

                Коментар


                • #9
                  От: Пробвали ли сте dropbox?

                  Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
                  Колко пространство дават?

                  За мен 2-та гигабайта на Dropbox са ми достатъчни.

                  SkyDrive Free Free 25 GB total storage - на един клик разстояне от 7-те гиги... Реално, ако имаш Live sign in можеш да ползваш и skydirve.live.com, което е интегрирана услуга към live.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пробвали ли сте dropbox?

                    Dropbox го ползвам постоянно в офиса, качвам там чертежи, проекти и тн като ходя да копирам, пък и за съхранение също е удобна, и на мен ми похвалиха Google Drive но не съм я пробвал.
                    Ето и една инересна статия за Google Drive
                    http://pcworld.bg/19490_google_drive...s_fajlovete_vi (последните два абзаца)
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Пробвали ли сте dropbox?

                      Google drive и Skydrivе са добри услуги, но оставят в мен натрапчивото чувство, че искат да те "вкарат в кошарата", т.е. да те държът в екосистемата на Google и MS респективно. Те не са толкова агресивни като iCloud, но пак ме дразнят лекичко.


                      Лично аз предпочитам skydrive, което е същата услуга, но от Microsoft. Получаваш фиксирано пространство - без въртележки и ментележки.
                      Въртележката в случая е безплатна реклама. Те са малка компанийка и нямат нито финансовите, нито пазарните ресурси на MS, Google или Apple.

                      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                      Google Drive предоставят 5GB, ползването на услугата през Андроид и много удобна. Ще пробвам dropbox-а от любопитство, но се съмнявам да е по-добре интегрирано с Анроид ОС от собственото им приложение.
                      И какви са ти впечатленията?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: От: Пробвали ли сте dropbox?

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        И какви са ти впечатленията?
                        Ще пиша след като го тествам няколко дни. Изтеглих сутринта версията за PC и за андроид, поразгледах набързо, не мога да кажа нищо за сега.
                        Следя темата с интерес, очаквам още мнения на колеги с впечатления.
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пробвали ли сте dropbox?

                          Dropbox-а си го ползвам също почти всеки ден.
                          Полезно приложение-достъп до всичко, което ти потрябва, по всяко време.
                          И аз ще пробвам Google Drive-а, да се надяваме че поне то ще е качествено писано за Андроид. Все пак си е тяхно.
                          Това на Майкрософт не съм го пробвал, поради простата причина, че от техните ръце скоро качествено нещо не е излизало. Не говоря пряко за това, просто казвам.
                          Ще тествам Google Drive и ще споделя мнение, в сравнение с Dropbox.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          08седем9010З60
                          MAKE RALLY NOT WAR
                          Confidence in Motion

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пробвали ли сте dropbox?

                            Аз пьк ще чакам на готово - отзиви за други такива които имат ап за Ипад,да имам резерва на Дропбокса.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пробвали ли сте dropbox?

                              BENZBOSS

                              Какви са ти резервите?
                              Пътят е целта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X