Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cloud услуги/онлайн съхранение на файлове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пробвали ли сте dropbox?

    Бих искал да изразя едно бързо мнение относто Google Drive-Dropbox. Още вчера вечер си поиграх с Драйва. Тествам го само 1-2 дена и вече се отказах от него.
    Google Drive прехвърля файловете много по-бавно, след това от телефона се теглят много по-бавно и като цяло има ужасно по-малко екстри.
    Dropbox-а си има опция, когато снимам нещо, веднага да се качва на компютъра, това не го открих при Drive-а. Не казвам, че го няма-казвам че не го открих. Дропбокса прехвърля всичко по-бързо, има повече екстри, визуално е по-красив.
    Лично мнение- Google Drive не струва пред Dropbox.
    Използвам Motorola Defy (терминатора ), Android 2.3.6.
    Само аз ли мисля така, някой друг да сподели?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

    Коментар


    • #17
      От: Пробвали ли сте dropbox?

      След два дена тестване и аз съм на сходно мнение с peichev68, пък и ползвам същия телефон

      Дропбокс се държи значително по-плавно в сравнение с Drive, качва по-бързо и през Wi-fi и GPRS, което не мога да си обясня защо, а и изглежда една идея по-добре.

      Единственото предимство засега на Drive е по-големият предлаган обем, но поне за мен 2-та гигабайта на Dropbox са достатъчни.
      Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
      Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

      Коментар


      • #18
        От: Пробвали ли сте dropbox?

        Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
        След два дена тестване и аз съм на сходно мнение с peichev68, пък и ползвам същия телефон
        Как е терминатора?

        Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
        Единственото предимство засега на Drive е по-големият предлаган обем, но поне за мен 2-та гигабайта на Dropbox са достатъчни.
        Ползвам Дропбокс всеки ден и съм заел само 19.2% от 2.5 GB !
        Всеки според нуждите си, но според мен мястото е предостатъчно!
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        08седем9010З60
        MAKE RALLY NOT WAR
        Confidence in Motion

        Коментар


        • #19
          От: Пробвали ли сте dropbox?

          Дропбокс има доста начини да си вдигнеш лимита за ползване: с препоръчване на приятел с свързване във фб туйтър и тн различни начини
          LZ1ZAH

          Коментар


          • #20
            От: Пробвали ли сте dropbox?

            Чудесно е, че се получава дискусия, така по-лесно ще разберем плюсовете и минусите.
            Ето и моето мнение по въпроса. Ще напиша личните си впечатления от Drive, защото с него имам повече опит. За Dropbox-a както писах по-горе ще имам мнение след малко повече тестове.
            Аз ползвам следните неща:
            1-во. Има екселски таблици и уърдовски документи, които редактирайки ги от телефона или от компютъра после от където и да ги отвориш се виждат промените.
            2-ро. има редакция на документ в offline режим и ако по някаква причина нямам нет на телефона или той е недостатъчен за да отворя документа, правя промяната на файла от телефона, след което когато има връзка се синхронизира със сървъра, хубавото е, че не си зависим от нет-а, за да отвориш и редактираш даден файл.
            3-то. ако аз кача даден файл, които искам освен мен да виждат мои приятели или колеги им го шервам. Тук мога да дам различни права на всеки юзер по отделно. На един мога да му дам права да го редактира, на друг само да го чете и т.н..
            Това е много полезно, ако трябва да уведомиш няколко човека за някаква промяна на нещо. Пишеш документа шерваш го, всеки ще получи мейл с който ще бъде уведомен за наличието на нещо ново и без да се налага всеки да го дърпа и слага някъде на телефона или компютъра си, винаги може да се отвори от където и да е. Тук избягваме изречението "получих пощата, но прикаченият файл ми остана в нея...."
            4-то. Снимки също могат автоматично да се качват на сървъра, зависи от настройките /аз това не го ползвам/
            5-то. Приложението за Андроид /widget-a/ има бутон /звезда/ с който с едно натискане директно отваря файловете, които са маркирани със звезда, независимо кой файл в коя папка се намира, няма нужда през файл експлорера да отваряш отделните папки за да стигнеш до нещо конкретно.
            6-то. Ако по невнимание изтриеш документ има някакъв период в който сървъра го пази и можеш да го възстановиш.

            Има ли разлики с горе описаните и докъде се припокриват нещата, за да стане по-ясна картинката.

            Аз към момента по-големи като обем файлове не съм качвал на мен и 2гб към този момент ми стигат, така че петте гб от гугъл не би било проблем за мен да ги заменя с двата на дропбокс-а. За бързината също нямам наблюдения, защото файловете които ползвам не са големи, но вече има мнения, че гугъл върви по-бавно.

            Давайте още кой каквото се сеща.
            LZ1PER

            Коментар


            • #21
              От: Пробвали ли сте dropbox?

              1. Dropbox - най-добър от гледна точка лекота на използване и достъпност


              Предлагана услуга: 2 GB безплатно пространство за съхранение на данни, 50 GB за $9.99 месечно.

              Плюсове: Достъпност и простота на използване. Поддръжка на iOS и Android приложения. До 2 GB безплатно пространство.

              Минуси: Липса на достатъчно много и гъвкави тарифни планове.

              2. MobileMe - най-добър за потребителите на Apple Mac

              Предлагана услуга: Неограничен обем за съхранение на данни срещу $99 годишно.

              Плюсове: Удобен интерфейс във Finder стил. Дистанционна защита на данните, записани върху вашия iPhone.

              Минуси: Малко удобства за Windows потребителите.

              3. Google Docs - най-добър за съхранение и работа с офис документи

              Предлагана услуга: 1 GB безплатно, 20 GB срещу $5 на година.

              Плюсове: Семпъл и удобен уеб интерфейс. Една от услугите, осигуряваща най-бърз трансфер на данни от всички конкурентни предложения.

              Минуси: Твърде ограничено като обем безплатно пространство за съхранение на информация.

              4. Livedrive Backup - най-добър за големи обеми от данни

              Предлагана услуга: Неограничен обем за съхранение на данни срещу $6.95 на месец.

              Плюсове: Неограничен обем за съхранение на информация на разумна цена.

              Минуси: За качване на данни през интернет се налага допълнително заплащане

              5. Sugarsync - най-добър за любителите на социални мрежи

              Предлагана услуга: 30 GB за $4.99 на месец.

              Плюсове: Проста и бърза система за автоматично синхронизиране на информацията. Поддръжка на множество мобилни устройства.

              Минуси: Сравнително ниска скорост на трансфер.

              Това е в класацията на http://pcworld.bg/
              LZ1ZAH

              Коментар


              • #22
                От: Пробвали ли сте dropbox?

                3. Google Docs - най-добър за съхранение и работа с офис документи

                Предлагана услуга: 1 GB безплатно, 20 GB срещу $5 на година.

                Плюсове: Семпъл и удобен уеб интерфейс. Една от услугите, осигуряваща най-бърз трансфер на данни от всички конкурентни предложения.

                Минуси: Твърде ограничено като обем безплатно пространство за съхранение на информация.
                Няма го вече Google docs вече е Google drive, там безплатното пространство е 5GB. Инфото горе не е много прясно. Drive е пуснат от няма и месец.
                LZ1PER

                Коментар


                • #23
                  От: Пробвали ли сте dropbox?

                  Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                  Как е терминатора?
                  Железен е Oтдавна не съм имал толкова здрава машинка - откакто пенсионирах преди 5 години предишната моторолка всъщност


                  Относно Google Drive - още едно предимство е, че се интегрира много добре с бившите Google Docs, които ползвам от време на време за споделено онлайн редактиране на екселски файлове - изключително удобно е, когато не си в офиса.

                  А ако не се лъжа, пространството на GD е общо с това на Google Picasa - там срещу символичните $5 годишно даваха 20 гигабайта пространство.

                  Днес пак ръчкам и качвам различни файлове в Dropbox и Drive, и още не мога да си обясня защо в Dropbox се качват малко по-бързо. Компресия и криптиране от страна на GD, може би?
                  Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                  Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пробвали ли сте dropbox?

                    Пепи, това с оффлайн редактирането е доста голям плюс за Drive-а !
                    Гарантирам, че това го няма при Дропбокса.
                    Дроп-а няма "вграден" офис пакет. Това е минус.
                    За да отварям .pdf, .doc и т.н ми беше нужен офис пакет.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    08седем9010З60
                    MAKE RALLY NOT WAR
                    Confidence in Motion

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пробвали ли сте dropbox?

                      Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                      BENZBOSS

                      Какви са ти резервите?

                      Под резерви имам в предвид нещо резервно на Дропбокса,да знам с какво да го сменям като ме нервира.
                      ЗАДЬЛЖИТЕЛНО трябва да си бачка с Епьл обаче,телефони,падове,компове...............минавам на тия,не ти сьсдават главоболия или скромния ми опит това показва.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пробвали ли сте dropbox?

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Под резерви имам в предвид нещо резервно на Дропбокса,да знам с какво да го сменям като ме нервира.
                        ЗАДЬЛЖИТЕЛНО трябва да си бачка с Епьл обаче,телефони,падове,компове...............минавам на тия,не ти сьсдават главоболия или скромния ми опит това показва.
                        Прав си, те наистина не създават главоболия, обаче тук във България не всеки може да си ги позволи!
                        Като цяло приложенията им са писано много по-качествено от останалите.
                        Понеже сме в темата за Дропбокса, нека да намесим и него. Имам приятели фенове на Епъл (успоредно с това-притежатели) и дори Дропбокса, проста на вид програма е далеч по-добра отколкото за Андроид примерно.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        08седем9010З60
                        MAKE RALLY NOT WAR
                        Confidence in Motion

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пробвали ли сте dropbox?

                          Нямам Андроид,само Ipad и Iphone,влизам в офиса на брокерчето,пита ме Колко ще струва от тук до там,кликам на подобно писано и му го пращам,за 10 секунди сьм готов.Има си АП за телефона и пада,брата може да рови и той за справки,качва за нула време,не ми дава ядове..........

                          Ако има нещо по-добро му скачам ведната,това ми беше мисьлта.Нито снимки качвам,нито кой знае какви документи,страница или 2 и това е,с тия 2 гиги има да карам години.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пробвали ли сте dropbox?

                            В Google Drive нямам опция (или поне не намерих) да създавам собствени папки през телефона или да избирам в коя папка да кача файл. На домашния компютър още не съм го инсталирал.
                            Още един минус за GD спрямо Dropbox.
                            Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                            Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пробвали ли сте dropbox?

                              Аз не можах да повярвам за какво използвате"умните" си телефони но след като прочетох темата съм очарован
                              Аз смея да твърдя, че съм адски мобилен, но телефона го ползвам главно за обаждания, смс-и, календар за срещи и бележки които ми се синхронизират на компа.
                              Чак да променям екселски и уърдовски таблици он-лайн през телефона не ми се налага. Той и телефона ми няма Андроид.
                              Оферти също само на компа.
                              Но е хубаво че дропбокса и гугълдрайв ги предлагат тези опции.

                              Според мен Гугъл ще развиват бързо драйв-а, така че само предстои да видим какво ни очаква.


                              Интересното за мен обаче е да споделям файлове като пращам линк на някой и той да си го изтегля без да се налага да се регистрира?
                              През дропбокса май не може? А докс.бг ми е тъпо да ползвам. Гугъл драйв не съм пробвал.
                              Качвам е 4shared.com, но някой път съм получавал оплакване, че не може да се теглят файлове след споделяне на линк
                              Споделете мнения.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пробвали ли сте dropbox?

                                Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
                                Аз не можах да повярвам за какво използвате"умните" си телефони но след като прочетох темата съм очарован
                                Аз смея да твърдя, че съм адски мобилен, но телефона го ползвам главно за обаждания, смс-и, календар за срещи и бележки които ми се синхронизират на компа.
                                Чак да променям екселски и уърдовски таблици он-лайн през телефона не ми се налага. Той и телефона ми няма Андроид.
                                Оферти също само на компа.
                                Но е хубаво че дропбокса и гугълдрайв ги предлагат тези опции.

                                Според мен Гугъл ще развиват бързо драйв-а, така че само предстои да видим какво ни очаква.


                                Интересното за мен обаче е да споделям файлове като пращам линк на някой и той да си го изтегля без да се налага да се регистрира?
                                През дропбокса май не може? А докс.бг ми е тъпо да ползвам. Гугъл драйв не съм пробвал.
                                Качвам е 4shared.com, но някой път съм получавал оплакване, че не може да се теглят файлове след споделяне на линк
                                Споделете мнения.
                                За това с линковете използвам ето този сайт: http://webfile.ru/ До сега не ми е правил проблеми, стабилен ми се струва. Докс-а съм го отказал отдавна. Както и повечето български сайтове... то български като се замисля, ползвам само този Форум (вкл. offnews, offroad radio-то) и още 1-2 Форума. Другото българско съм го спрял. И мейла ми е чужд.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                08седем9010З60
                                MAKE RALLY NOT WAR
                                Confidence in Motion

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X