Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китайски телефон за Офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Китайски телефон за Офроуд

    http://zastone.manufacturer.globalsources.com/si/6008828710999/pdtl/GSM-phone/1048632565/Outdoor-Water-resistant-Mobile-Phone.htm
    http://zastone.manufacturer.globalso...kie-Talkie.htm
    Последно редактирано от Preslav Peychev; 10-01-13, 20:21.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    От: Китайски телефон за офроад .

    А вграден GPS , има ли ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Китайски телефон за офроад .

      RF power output
      UHFH: ≥4WL: ≤1W
      VHFH: ≥5WL: ≤1W


      То втория - двубандер, БРЕ! И то на стабилна мощност.

      Или аз нещо не чаткам ма долу пише 100$ ?

      Коментар


      • #4
        От: Китайски телефон за офроад .

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение

        Или аз нещо не чаткам ма долу пише 100$ ?
        Delivery Details:
        FOB Port:
        • Shenzhen
        FOB Price Range:
        • US$ 1 - US$ 100
        Lead Time:
        • 3 - 7 days

        Чети наред де,
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • #5
          От: Китайски телефон за офроад .

          Ако някой верно е в темата с китайските защитени телефони, да каже какво е Botoo. Изглежда има модели "Дакар" от D1 до D3, и никъде в световния интернет - нищо за тях. Търсих на руски, английски и китайски (мандарин), никъде няма инструкции за експлоатация. Брошурите с данни са еднакви и безсмислени.
          Съществуват обосновани подозрения че приборите могат повече, отколкото е описано на пръв поглед.

          Коментар


          • #6
            От: Китайски телефон за офроад .

            Първоначално публикуван от Димитър Желязков
            Кой от двата модела имаш? Разкажи какви впечатления имаш, ако си го тествал.
            Работи си нормално машинката, радио станцията също е прилична, ГПС добре се локализира, намерих и карти за него , ноне съм си играл да ги качвам. Преди 3 години бак бях домъкнал подобни модели ти Котай и все още работят.

            Коментар


            • #7
              От: Китайски телефон за офроад .

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Ако някой верно е в темата с китайските защитени телефони, да каже какво е Botoo. Изглежда има модели "Дакар" от D1 до D3, и никъде в световния интернет - нищо за тях. Търсих на руски, английски и китайски (мандарин), никъде няма инструкции за експлоатация. Брошурите с данни са еднакви и безсмислени.
              Съществуват обосновани подозрения че приборите могат повече, отколкото е описано на пръв поглед.
              Няма, не успях и аз да намеря. Сдоби се с нещо уникално. Но не, няма изгледи "да може повече" отколкото ти показах. Вероятно може да инсталира Java приложения от картата и това ще бъде всичко. Естествено ще ти намерим хубав "тон за звънене" и си готов за действие

              За другите хора, които проявяват любопитство - Стефан се сдоби с телефон от марката Botoo (оригинален китайски, без да има претенции, че не е), който изглежда така:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:botoo.JPG
Прегледи:1
Размер:206.7 КБ
ID:5338811
              * цък за по-голямо

              Това е китайско подобрение на класическия модел Durrocomm LM801 (цък и цък), с който пък се сдобих аз благодарение на колегата Kinex от форума. Основните характеристики са:

              Dual Sim - работи с две сим карти едновременно (оригинала с една)
              Bluetooth - оригиналния няма
              Waterproof , dustproof, shockproof. tested to IP67 (waterproof to 1 metre for 30 mins)
              Digital Thermometer
              Digital Barometer
              Digital Altimeter
              Digital Compass
              2mega pixel Camera and video recording - учудващо добра при това, оригиналния няма
              LED Torch
              Laser Pointer - по-голяма разсейка от оригиналния модел
              1400mh extra long battery life.
              Simple menu system - доста по-разширено от оригинала - има индикатори за приложения в background, "Kaleidoscope" меню на основния екран, в общи линии съм приятно изненадан от подредбата на менюто и навигацията...
              Extendable memory slot - освен аудио (оригинала), този чете и картинки, видео и др. файлове;
              Size 126.3mm*58.6mm*25.3mm
              Mulimedia player.

              Както и моите наблюдения - винтовете на задния капак са метални и по-големи. Отпред лъскавата част на корпуса изглежда да е метален. Има FM антена и може да работи с радиото без хендсфрий (оригинала базово не може, но има предвидено място и може да се добавя допълнително). Входа за USB е отдолу (на оригинала отстрани) и се затваря с пластмасова капачка, а не с гумена. Това предизвиква съмнения към "IP67" покритието. По-скоро телефона си е в по-ниския IP54 клас. Ако Стефан му се ядоса много - ще го тестваме.

              Друго интересно нещо е, че радиото работи еднакво добре с и без разгъната антена.

              А сега с какво желаем да се справим. Т.е. неудобствата:

              1. В контактната книга, вместо да прескача контактите по букви, търси по телефонни номера. Набираш например "0889" и ти ограничава контактите само до телефоните, които съдържат тази поредица от цифри в себе си. Което е тъпо. Може да се търси по буква/дума, но трябва допълнителни два "цъка" на "Options > Search". Чудим се как да го променим в момента. Има надежда и добри логически изгледи да може;
              2. По подразбиране "зеленото копче" набира винаги от "SIM1". Ако иска да се обади от SIM2 трябва да се ходи на "Options > Call > Sim2". Не е болка за умиране, но можеше да има и по-бърз начин за превключване;
              3. Има някаква иконка в списъка с приложенията работещи в background, която не знаем откъде е. Видимо е сим карта с номерче 2. Рестартиране на телефона не я маха. Имах подозрения, че е divert, но не е. Прерових всичко в менюто, включително се опитах да направя нещо и в приложенията на китайски...
              Последно редактирано от Wattie; 24-01-12, 07:59.

              Коментар


              • #8
                От: Китайски телефон за офроад .

                Това са видимите отвън проблеми.
                Предполагам че вътре в кутията на всичките модификации има едно и също, и вероятно ГПС и ПМР, като недокументирани функции. Също както и възможност за свободно програмиране на процесора, с всички последствия.
                Ще почакам още малко, после ще поискам разрешение от собственика на телефона да бръкна вътре с отверката.

                Коментар


                • #9
                  От: Китайски телефон за офроад .

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Това са видимите отвън проблеми.
                  Предполагам че вътре в кутията на всичките модификации има едно и също, и вероятно ГПС и ПМР, като недокументирани функции. Също както и възможност за свободно програмиране на процесора, с всички последствия.
                  Ще почакам още малко, после ще поискам разрешение от собственика на телефона да бръкна вътре с отверката.
                  Разглабяй бе, какво му мислиш въобще?

                  Препрограмиране на софтуера естествено, че може - на всеки телефон може. Въпросът е да имаш и малко жокери от сервизната документация. Ти нямаш А пък и да имаш - пак ти трябва човек, който да прави флаша...

                  GPS и PMR съм на 99.99% сигурен, че няма да намериш в този телефон. Освен ако наистина няма по-голям брат и твоя да е софтуерно и антенно орязана версия на него. Но дори да е така - пак не виждам адекватен начин да успееш да ги пуснеш в действие. Най-малкото куцаш откъм софтуер.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Китайски телефон за офроад .

                    В тоя смисъл аз куцам и откъм поялника. Но имам чувството че вътре има всичкото желязо, само дето го крият от нас.
                    Чакаме.
                    А ти мислиш гадости за софтуер. Да ти кажа ли какъв е процесора?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Китайски телефон за офроад .

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      В тоя смисъл аз куцам и откъм поялника. Но имам чувството че вътре има всичкото желязо, само дето го крият от нас.
                      Чакаме.
                      А ти мислиш гадости за софтуер. Да ти кажа ли какъв е процесора?
                      Няма особена стойност тази информация. Повече ни интересува каква е операционната система и как се комуникира с нея. Освен това ако предположенията ти са вярни, то най-добре ще е да се търси фърмуеър от "по-готиния модел". И евентуално да се пробва да се сложи той. А като гледам колко е разпространен модела... по-скоро няма да намерим такова нещо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Китайски телефон за офроад .

                        Ще намерим, въпроса е да не сме последните ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Китайски телефон за офроад .

                          Здравейте
                          Може ли да кажете откъде , как и за колко това нещо дойде при Вас.
                          Благодаря Ви предварително.
                          ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Китайски телефон за офроад .

                            300 лева и е при теб!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Китайски телефон за офроад .

                              Телефонът ме заинтригува-доволни ли сте от него след 1 година ползване? Колко издържа батерията и доколко е полезна тази странна навигация?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X