Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

    Малко банален въпрос,но след като толкова се изписа по вестниците и изговори по ТВ в крайна сметка гласуваха ли изменението в закона? И ако да, влиза ли в сила с задна дата? Въпроса ми е продиктуван от вездесъщото автоматично подновяване в Мтел.Не се обаждат и съответно след изминалите 2 години ,са подновили договора за още 1. .Тоест има ли вече спасение или само за новосъздадените договори?
    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

  • #2
    От: Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

    Не можe!
    Тази благинка е за хората станали абонати на мобилният оператор след влизане на въпросните промени. Останалите са вече "оженени"...
    Вариантите са:
    - с предизвестие поне месец преди края на договора
    - с пренасяне на номера, но ще дължиш таксата за оставащите месци от договора без ДДС
    Да илюстрирам написаното с едни мои преживявания последните дни:
    Имам три карти към ментел на определена тарифа, но съучениците на щерката в новата гимназия са 95% на г-лобул в следствие на което сметката нарастна и имахме няколко семейни скандала...Проверих в офиса на оператора как стои въпроса, но момиченцето зад монитора не изглеждаше достатъчно компетентно и убедително, и понеже ме тресе параноята към мобилните оператори реших да проверя по трудния начин. Подадох заявление за пренасяне на номера в друг оператор. След ден - два на въпросния номер се получи СМС, че е одобрен за пренос след заплащане на дължимите такси. Оказаха се таксите до края на договора...Наложи се да отида отново и да подпиша Отказ от пренос на номера и да проверявам три пъти дали са ми махнали начислените такси...
    По мое мнение мобилните оператори печелят от таксите по договирите, разговорите са им фрии, а благодарение на картелното споразумение клатят клиентите си с обажданията към друг оператор.
    Аз от половин година ползвам китайски телефон с три сим карти, защото ми писна от цигански изпълнениея...

    Коментар


    • #3
      От: Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

      Колега ще дадеш ли инфо за телефона с три карти , от къде ,какви пари и дали си доволен от него .Мерси
      AUDI A6 2.8 V6 Quattro

      Коментар


      • #4
        От: Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

        Има и друг вариант- спираш да плащаш, хвърляш симкартата в канала и им показваш среден пръст. След това получаваш няколко поред писма и заплахи, че ще те съдят- пак им показваш горепосочения пръст и в един момент мирясват и те оставят на мира- ПРОВЕРЕНО
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #5
          От: Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

          Яснооо ще се мре. Благодаря за отговорите.
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • #6
            От: Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
            Има и друг вариант- спираш да плащаш, хвърляш симкартата в канала и им показваш среден пръст. След това получаваш няколко поред писма и заплахи, че ще те съдят- пак им показваш горепосочения пръст и в един момент мирясват и те оставят на мира- ПРОВЕРЕНО
            И на сестра ми гаджето и мислеше така, докато не получи покана от съдия-изпълнител след няколко години. Даже има и бонус - такси и разноски по делото...
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

              В по-особени случай има още една опция. Новия оператор да поеме неустойката към стария при подписване на договор с него. Лично не съм го правил, но мой приятел така се пренесе в Глобул от Мтел. Вярно, че неговия договор касаеше 20-ина карти, но едва ли това е решаващо. Просто битката за клиенти е сериозна.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #8
                От: Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

                Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                Има и друг вариант- спираш да плащаш, хвърляш симкартата в канала и им показваш среден пръст. След това получаваш няколко поред писма и заплахи, че ще те съдят- пак им показваш горепосочения пръст и в един момент мирясват и те оставят на мира- ПРОВЕРЕНО
                Колега, не съм напълно съгласен с теб.
                Да речем че съм навътре с нещата точно с този казус. Всеки ден пред очите си виждам какви ли не случаи свързани с документи, със съдебни листове за изземвания на лично имущество от съдя изпълнител. Най пресният случай е задължение на Globul за 48лева, за което неможе да се предприемат действия по принудително събиране, тъй като е под 50лв, необръщайки внимание на поканите от агенцията по събирания, след три години сумата с лихвите е станала 60лв и е заведено дело по бърза процедура, на което клиента не е поканен или поне така твърди той, но след като на вратата му пристига съдя изпълнител с полиция и изпълнителен лист за 600лв всичко вече става много сериозно... ще попиташ защо 600лв - ами разбивката е следната - 48лв задължение + 12лв лихви, такси на агенцията по събиранията 80лв, съдия изпълнител 100лв, адвокатски разходи 250лв, други такси свързани с делото и така натамънени че клиента вади гаранционни карти, на хладилника, телевизора, печката че са на жена му, дъщеря му и т.н. за да не му ги вземат, но остава без стария форд...

                работата е сериозна. времената не са както преди!
                Нови части за:
                Уаз, Газ, Зил, Маз,
                Шкода, Авия, Жук, Ниса
                [EMAIL="botevgrad@gmail.com"]botevgrad@gmail.com[/EMAIL]

                Коментар


                • #9
                  От: Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

                  Първоначално публикуван от ПЕШУ Преглед на мнение
                  Колега, не съм напълно съгласен с теб.
                  Да речем че съм навътре с нещата точно с този казус. Всеки ден пред очите си виждам какви ли не случаи свързани с документи, със съдебни листове за изземвания на лично имущество от съдя изпълнител. Най пресният случай е задължение на Globul за 48лева, за което неможе да се предприемат действия по принудително събиране, тъй като е под 50лв, необръщайки внимание на поканите от агенцията по събирания, след три години сумата с лихвите е станала 60лв и е заведено дело по бърза процедура, на което клиента не е поканен или поне така твърди той, но след като на вратата му пристига съдя изпълнител с полиция и изпълнителен лист за 600лв всичко вече става много сериозно... ще попиташ защо 600лв - ами разбивката е следната - 48лв задължение + 12лв лихви, такси на агенцията по събиранията 80лв, съдия изпълнител 100лв, адвокатски разходи 250лв, други такси свързани с делото и така натамънени че клиента вади гаранционни карти, на хладилника, телевизора, печката че са на жена му, дъщеря му и т.н. за да не му ги вземат, но остава без стария форд...

                  работата е сериозна. времената не са както преди!
                  А как може да те осъдят без да си уведомен?
                  Да не зависиш от "Органи" в България....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Може ли вече да се спира GSM когато си поискам?

                    Могат. Случава се. Може да са пратили уведомление, което не е получено. Може да е получено, пък да не се е явил където трябва.
                    Пък може и въобще да не са го уведомили, щом се прави на тарикат за 50 лв.

                    Вече няма задължение за услуга към монополист (и не само), която може да бъде избегната. Те сметките се трупат, лихвите също.
                    В един момент дружеството продава всичките си вземания в пакет, на фирма (организация) за събиране за задължения. И независимо от преди колко време е задължението, то ще бъде събрано със всички лихви и разноски за това събиране.
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X