Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

    От доста време съм се замислил за някакъв по "корав" телефон. По джаджи последна дума на техниката много не си падам. Винаги съм се стремял да бъда по-различен(в момента съм с Siemens CX70 Emoty вместо със стандартния CX70). Разгледах виртуално пазара на GSM-и в БГ и попрочетох тук там, и се спрях на няколко модела: Nokia 5100, 5140, 5140i и Siemens М65, М75. Знам, че се различи и то доста, едни са с много и често непотребни функции др. напълно изчистени. Интересуваме защитата и издражливостта на всеки от тях. Някой има ли конкретни впечатления?
    За Nokia 5100 четох ТУК, ТУК и ТУК, за 5140 ТУК, ТУК и ТУК, за 5140i ТУК
    За Siemens M65 четох ТУК и ТУК и за М75 ТУК
    Ако някой има др предложения нека казва. Помогнете в избора!
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

  • #2
    Re: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

    От изброените модели немам никакви наблюдения щото по телефони па хич не съм претенциозен и нося такъв който не ми пука за него и го пазя минимум.

    Имал съм 2 Сименса-единия беше от тия S-моделите(подщи като S-класа ) а дригия e A серията -да ти кажа чесно не съм доволен от тях ама хич.Батериите им не държат по много,копчетата се ебават и като поостарее започява да се изключва да гасне и такива глупости.

    Според мен не си помисляй Симес и се насочи към Нокия това е марката според мен,при първите излишни 100 лева ще си купя веднаха една 1100 или подобна за да мога да си я подлагам на ЖЕСТОКА експоатация

    Това е мое лично менение и не смятам да се хвърлям в разни спорове кой е най добрия това са мойте наблюденаия па може и да ми е бил такъв късмета
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      Re: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

      Едни 4 модела ще ти метна на вниманието : Сони Ериксън К 810i , Самсунг F 700, Нокиа N 95 и ...LG KE 970

      другото остава като електронен отпадък..нещо като комп след 3 год..имаш го и винаги те мъчи и почваш да го мразиш тоя охлюв

      а защо точно тия 4 като модели ли ще ме попиташ...ами виж какво могат за разлика от всички други мобилни бози ...така ще си супер различен с един от тия телефони..изключително фешън..и битурбо гъзар

      е с/у дребен кредит за покупката им която е близко до 150 лв ама в нулите

      никога не казвай няма да му ползвам функцийте ..защото нищо не се знае във времето! просто бъди в джаза па да става квото ще...
      Последно редактирано от 4x4; 10-03-07, 14:56.
      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

      Коментар


      • #4
        Re: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
        Според мен не си помисляй Симес и се насочи към Нокия това е марката според мен
        Апсолютно подкрепам колегата.
        LZ1PER

        Коментар


        • #5
          Re: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
          От доста време съм се замислил за някакъв по "корав" телефон. По джаджи последна дума на техниката много не си падам. Винаги съм се стремял да бъда по-различен(в момента съм с Siemens CX70 Emoty вместо със стандартния CX70). Разгледах виртуално пазара на GSM-и в БГ и попрочетох тук там, и се спрях на няколко модела: Nokia 5100, 5140, 5140i и Siemens М65, М75. Знам, че се различи и то доста, едни са с много и често непотребни функции др. напълно изчистени. Интересуваме защитата и издражливостта на всеки от тях. Някой има ли конкретни впечатления?
          За Nokia 5100 четох ТУК, ТУК и ТУК, за 5140 ТУК, ТУК и ТУК, за 5140i ТУК
          За Siemens M65 четох ТУК и ТУК и за М75 ТУК
          Ако някой има др предложения нека казва. Помогнете в избора!
          Здрасти, имам 5140 вече 1.5 година и е подлаган на зверска употреба, говори се нон-стоп от него и допреди да му счупя щипките за носене висеше на един карабинер на колана ми и го дрънках на всякъде включително съм го изпускам многократно върху камъни докато се спускам с байка, падал е в язовира докат съм бил на риба и многократно съм се подпирал изцяло на него защото се висейки се пада точно отпред пред джоба на дънките ми примерно и като си качвам багаж върху джипа цялата тежест на тялото ми пада върху него. Издран е зверски ужулен е от всякъде и му е скъсана клавиатрурата но работи без проблемно батерията държи 5 дена на яко говорене и всекидневно използване като фенер. Само да добавя че за тази 1.5 година смених като служебени 2 други нокии 1100 i 2600 които вече са за скраб.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            Re: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

            Да, аз май най-вече се насочих към него, защото предшественика му 5100 нещо много стар Искам да те питам следното- IrDA съвместим ли е с др. марки и др. модели, защото знам, че някой от нокиите не се "обичат" с конкоренцията И още нещо- коя е най-съществената разлика м/у 5140 и 5140i(освен годината) А камерата? И този компас чух, че бил голяма измишльотина и почти неприложим? Мерси
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #7
              Re: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Да, аз май най-вече се насочих към него, защото предшественика му 5100 нещо много стар Искам да те питам следното- IrDA съвместим ли е с др. марки и др. модели, защото знам, че някой от нокиите не се "обичат" с конкоренцията И още нещо- коя е най-съществената разлика м/у 5140 и 5140i(освен годината) А камерата? И този компас чух, че бил голяма измишльотина и почти неприложим? Мерси
              Пробвал съм го със Сименс 430 или нещо подобно и работи но само за jpg-та щото нещо другите файлове са несъвместими, разликата между този без i и този със е че единия е с по-нов софтуер (стария имаше бъгове) и подържа мп3, компаса е доста точен макар че не е магнитен но не бих разчитал на него иначе здравината му е уникална както ти описах по-горе, моя съвет е да си търсиш чисто нов 5140i.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                До: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

                Повечето от "противоударните" и "противовлажните" апарати от изброените всъщност не могат да се закупят нови. Тяхната защита е по скро от влага и прах , гъй като в комплекта имат едни гумени капачета за да закриеш с тях всички "дупки" по него

                Siemens M-65 е сериозна машина , поне беше , но е доста голям и неудобен. Има допълнителен предпазен метален капак и заключване на капака на батерията , така че като го изпуснеш да не ти се разхвърчят чарковете

                NOKIA-5140i e също защитена. Тя има по интересни функции като компас и нивелир. Отваря се надве като матрьошка. Не е ли затвориш добре , мръднеш губиш

                Коментар


                • #9
                  До: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

                  и аз подкрепям нокия 5140и един приятел има същата и е много доволен

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

                    Стоянчо едно мога да ти кажа не си взимай М65 никога имах нещастието до да си мисля че е хубав телефон взех го и след точно една година и три месеца съвсем лека експлоатция в сравнение с предишния ми МЕ45 телефона сам се скапа угасна и за нищо не ставаше от него докато МЕ 45 още си работи след 4 години и половина зверско ползване съвета ми е вземи си ефтин телефон само гледай да не е такъв дето да изглежда все едно ти се е паднал от Зрънчо сега съм с някаква ефтина Нокия модела не го знам а не ми и трябва важното е да работи като паралелно си ползвам и стария МЕ 45
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

                      МЕ45 и S45(старият ми беше такъв) са много добри телефони за времето си но вече са доста стари да не забравяме че са на по 6-7 години(забравих им годината на произворство но мисля че беше 2001 ) аз препоръчвам нокията 5140 но бих препоръчал и к750i или к550(приятели имат такъв но незнам нищо за здравината..... а к750 си е доста здрав) просто тук вече е въпрос на вкус средства и т.н. всеки си решава какво му трябва

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

                        Хе-хе, и аз все още ползвам един МЕ 45. Втора батерия му смених съвсем скоро за 5 г. експлоатация. Купих си го нов през 2002 г. за 420 лв.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мнения, впечатления, помощ(Nokia, Siemens, ???)

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Хе-хе, и аз все още ползвам един МЕ 45. Втора батерия му смених съвсем скоро за 5 г. експлоатация. Купих си го нов през 2002 г. за 420 лв.
                          +1

                          само че аз моя ME45 го "ъпгрейднах" с една батерия от лаптоп. Сега кара по 40-50 дни без зареждане и работи и при -20 градуса (който е пробвал да ползва телефона си в лют студ знае какво имам предвид).

                          За сметка на това е двойно по-голям. Но за резервен в раница/жабка се е утрепал.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X