Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устойчив на влага телефон ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Устойчив на влага телефон ?

    Изторията на въпроса е следната....
    На 3-ти март около 8'30 трима поехме от Узана в посока Шипка.
    Време - ясно, вятър силен на моменти почти бурен. Температура около 1-2 градуса.

    И тримата бяхме екипирани много добре, за такива условия.

    Малко след преодоляването на първия баир аз се поизпотих и понеже на якето джоба за носене на телефон се намира от вътрешната страна се притесних да не му стане нещо на проклетото Р990 от влагата.
    И си разкопчах якето до нивото на телефона. И така следващите 30мин в силния вятър. Е слязохме си безпроблемно до Етъра през Соколския манастир... Пихме по бира всичко беше ок, и хич не предполагах че следващите няколко дни щях да прекарам в къщи с 38-39 градуса температура...

    Та въпроса е дайте някакво предложение за водоустойчив телефон поне на нивото на Garmin-овите GPS-и...
    Няма да плувам с него но идеята е поне на дъжд и запотяване да издържа, че това Р990 - хубав телефон ама нежен като новородено... :-)

  • #2
    Re: Устойчив на влага телефон ?

    Единственото, което има в момента на пазара е Нокиа 5500. Чудно смартфонче при това супер малко. До колко е водоустойчив обаче... Значи няколко пъти съм го ползвал в як дъжд, пускал съм го в кана с вода и т.н. и си работеше. Преди две седмици обаче го намокрих стабилно и умря... Оставих го отворен и след 3-4 дни явно поизсъхна и си тръгна безпроблемно. От тогава вече 10ина дни няма никакви проблеми, но...
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      Re: Устойчив на влага телефон ?

      чух за някаква нокия която е идеялна за военни цели-водоустойчива и с компас

      Коментар


      • #4
        Re: Устойчив на влага телефон ?



        https://htftp.offroad-bulgaria.com/kraz/m75.avi

        Коментар


        • #5
          Re: Устойчив на влага телефон ?

          Не се набутвайте с този телефон. Вече си го купих и пробвах - добре като идея но тотално зле като качество...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Re: Устойчив на влага телефон ?

            Сименса или нокиата

            Коментар


            • #7
              Re: Устойчив на влага телефон ?

              Сименса от снимката по-горе...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Re: Устойчив на влага телефон ?

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Сименса от снимката по-горе...
                Хъм, от година и половина го имам - никакви проблеми!
                Ааа, забравих - много лесно му се губят защитните гумички!!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  Re: Устойчив на влага телефон ?

                  аз го имам от към полвин година и единствените проблеми които забелязах са че softwara му е малко бъгав и забива отвреме на време и се изключва но разправят че това се оправяло с по новите версии аз съм със стара не ъпдейтвана и другия проблем е естетически че около бутоните му боята почва да се поизтърква но чак пък тотално зле

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Устойчив на влага телефон ?

                    А какво мислите за Nokia 5140 Ето ТУК Има малко инфо Мен ме интересува водоустойчивостта, другото знам че не е последна дума на техниката Гледам за телефони 2004г държат доста висока цена
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Устойчив на влага телефон ?

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Хъм, от година и половина го имам - никакви проблеми!
                      Ааа, забравих - много лесно му се губят защитните гумички!!
                      Гумичките на моя му паднаха за около месец - според мен това е сериозен проблем с качеството. След това за около два месеца телефона заприлича на галош ползван 20 години... и след приблизително 10 месеца тотално спря и повече не тръгна... Междувременно всичките му уплътнения се "разсъхнаха" ламаринките му нямат две успоредни линии. Когато си го купих имах големи надежди и бях много доволен в началото. Но мнението ми за него се промени скоростно. Толкова лошо качество от Сименс въобще не съм си представял... и то за телефон произведен в Германия... разните китайски ментета издържат повече... А влаго устойчив престана да бъде на първия месец...



                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Устойчив на влага телефон ?

                        Ужас!!
                        Моя си е направо като нов в сравнение с този!!
                        А гумичките не ми паднаха, а самичък си ги загубих!!
                        Между другото някой да знае откъде мога да си купя гумички?!!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Устойчив на влага телефон ?

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          Единственото, което има в момента на пазара е Нокиа 5500. Чудно смартфонче при това супер малко. До колко е водоустойчив обаче... Значи няколко пъти съм го ползвал в як дъжд, пускал съм го в кана с вода и т.н. и си работеше. Преди две седмици обаче го намокрих стабилно и умря... Оставих го отворен и след 3-4 дни явно поизсъхна и си тръгна безпроблемно. От тогава вече 10ина дни няма никакви проблеми, но...

                          Смартфон за планина не ми трябва - имам си вече един. По скоро нещо което има един бутон "ало" и един "чао".

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Устойчив на влага телефон ?

                            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                            А какво мислите за Nokia 5140 Ето ТУК Има малко инфо Мен ме интересува водоустойчивостта, другото знам че не е последна дума на техниката Гледам за телефони 2004г държат доста висока цена
                            Интересно предложение, ще потърся къде мога да го видя на живо.
                            Благодаря.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Устойчив на влага телефон ?

                              ухаа на какви условия сте го подлагали че е заприличал на това на което е
                              това сигурно не е от нормална експлатация

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X