Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Samsung duos - кой модел да избера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Samsung duos - кой модел да избера?

    Здравейте, съфорумци. Налага се отскоро да ползвам два телефонни номера. След известно замисляне реших да взема телефон с две сим карти. Самсунг изглеждат най-читави. Спрях се на тези два модела - Samsung C6112 Duos
    http://gsmzamen.com/construction/gsm...bilni-telefoni

    или този - Samsung C5212 -
    http://gsmzamen.com/construction/gsm...-samsung-c5212 Цените са близки.
    Критерии ми са - надежност, простота за работа, издържлива батерия. Имате ли опит, впечатления, мнения?
    Поздрави.

  • #2
    От: Samsung duos - кой модел да избера?

    Здравей,ползвам С 5212 от 6 месеца и засега никакъв проблем.От друга страна характеристиките на С 6112 са по впечатляващи,така,че каквото и да избереш няма да сгрешиш.Само не си вземай Привилег.Поздрави.

    Коментар


    • #3
      От: Samsung duos - кой модел да избера?

      Темата е приключена. След дълго колебание предпочетох да не изневерявам на марката и взех още един апарат Нокия. Сега два телефона ще ми късат джобовете.

      Коментар


      • #4
        От: Samsung duos - кой модел да избера?

        Защо си така избързал? http://www.nokia.ru/products/phones/nokia-c2-00 - НОКИЯ с две СИМ-карти.

        Коментар


        • #5
          От: Samsung duos - кой модел да избера?

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Защо си така избързал? http://www.nokia.ru/products/phones/nokia-c2-00 - НОКИЯ с две СИМ-карти.
          И каква полза от това? Не работят двете заедно. Такива адаптери за всякакви телефони има от 10-ина години. Моите уважения към Нокия, но рядко половинчата работа.

          Коментар


          • #6
            От: Samsung duos - кой модел да избера?

            Това е работещ едновремено с двете СИМ карти телефон.

            Коментар


            • #7
              От: Samsung duos - кой модел да избера?

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Това е работещ едновремено с двете СИМ карти телефон.
              Прав си, по-старателно проучване показа dual stand-by.

              Коментар


              • #8
                От: Samsung duos - кой модел да избера?

                Чакам този телефон с нетърпение, в Русия цената му е под 100 Евро. Край с два телефона в джоба.

                Коментар


                • #9
                  От: Samsung duos - кой модел да избера?

                  Още по-старателно проучване показа обширно взаимствана от китайците конструкция и/или продадено право на емблема. FM radio... но няма лошо да дойде насам. В Индия цената му е под 50 долара.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Samsung duos - кой модел да избера?

                    В представителство на Нокия в България казват, че няма да го внасят в България, щото... бил твърде евтин за пазара.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Samsung duos - кой модел да избера?

                      Мнението ни за Самсунг е че са едни от най читавите и удобни за работа телефони с евтини резервни чсти. Миналата година купих на дъщеря ми M8800, беше изтърван многократно за капак през него мина и кола след което му смених само дисплея и тъчскрийна и пак беше на линия, докато го загуби Здрав, сигурен и надежден телефон.
                      Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Samsung duos - кой модел да избера?

                        Samsung E2152 - около 80 лв. с плана на Виваком.
                        Nissan Pathfinder 4.0L

                        Коментар


                        • #13
                          От: Samsung duos - кой модел да избера?

                          Китайските слушалки също не са за подценяване. За парите си вършат работа повече от добре.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Samsung duos - кой модел да избера?

                            Ето малко информация от мен.През ръцете ми за последните 3 години минаха три такива телефона и продължавам да ползвам точно такъв.
                            Първия PRIVILEG X7 е на повече от 3 години, все още го използвам като служебен, със оригиналните му батерии.
                            Минуси:
                            Дисплея почти не се вижда на слънце, много е блед.
                            Менюто е странно до момента в който свикнеш с него или не се откажеш от самото начало.
                            След година използване се наложи преинсталиране на софтуера-но това си го направиха по гаранция.
                            Почти несъвместим с външни програми софтуер.
                            Камерата не става за нищо.
                            Иска ръчни настройки за MMS,GPRS но не е сложно.Проблема е че операторите не го поддържат и няма как да изпратят автоматични.
                            Плюсове:
                            Батериите са две в комплекта и определени издържат много- при цял ден в планината където обхвата е слаб и двете карти едновременно опитват да се свържат, не се е случвало да остана без батерия, а и винаги има една заредена в резерв.Добре е и това,че има и външно зарядно за батерия в комплекта.Това позволява да използваш телефона докато втората батерия се зарежда.
                            Един от малкото модели който е наистина DUAL SIM тоест има два вградени приемника и две антени, за всяка карта самостоятелно, което означава,че докато говориш по едната другата дава свободно и те информира ако те търсят по нея, което позволява да се задържи първия разговор, да се включи втория и след свършването , да се върнеш към първия.Това го прави незаменим ако се използва като слушалка за работа когато, не трябва да бъде изпуснат разговор.За съжаление по новите модели на PRIVILEG за по евтино, вече са като всички реплики с една антена и приемник обслужваща двете карти, което означава ,че докато говориш по едната другата дава на този който те търси,че телефона на абоната е изключен.
                            Доста здрав щом аз не успях за три години да го потроша, не веднъж е падал къде ли не.
                            Блутута работи без проблем, но аз го използвам единствено за безжичната слушалка.
                            Това че има отделни копчета за набиране на всяка карта е също удобство.
                            Работи със всички оператори.
                            В момента го използвам ежедневно на място с много лош обхват, теста показва,че антената му хваща не по зле от NOKIA или която и да е друга марка.
                            Има много силна вибрация и звук.

                            MOBILEPRO TV /може и да греша в модела-радвам се ,че се оттървах от него/
                            Реплика на NOKIA E72 с две сим карти
                            Минуси:
                            Лош обхват, често при търсене забиваше, и най неприятното не разбираш,че е блокирал.Дисплея си свети и показва някакви чертички, а на тези които те търсят оператора отговаря,че телефона е изключен.
                            Блокиране на клавиатурата когато има входящо повикване, което и копче да натискаш, няма реакция.
                            Вибрацията е символична, дори в джоба, не се усеща.
                            Плюсове:
                            Ясен екран
                            Малко по читава камера
                            И TV-хващаше добре при тестове

                            Извода- Никога повече такъв.Става за играчка, но за телефон на който да те търсят или да разчиташ, да се свържеш през него НЕ.


                            PRIVILEG SM5
                            Най новата играчка.
                            Засега се държи добре, С единствената забележка, три дни ме подлуди докато разбера,че са забравили да му инсталират приложение за аларма, което не е кой знае какво, изтегля се от Андрод Маркета.Но е неприятно когато в упътването твърдят,че модела го има, а не го откриваш.В един момент човек започва да се чуди, тъп ли е или какво....
                            Поне вносителите имат телефон за техническа поддръжка и оказват помощ.
                            Минуси:
                            Засега още го проучвам.
                            Батерията държи по малко от стария модел, но и приложенията които поддържа са много повече, а и в момента непрекъснато някой рови в него или сваля нещо.
                            Не е така добре окомплектован като Х7 липсва външно зарядно за втората батерия.
                            Няма упътване в комплекта , налага се да си го свалиш от сайта на вносителите.
                            В комплекта липсва и писалка.
                            И при този модел антената и приемника е един за двете карти, което си е определено минус.
                            Плюсове:
                            Операционната система ANDROID 2.2
                            Много лесно се свърза с безжичната мрежа и запазва настройките си веднъж въведени както и паролите.
                            GPS приемника работи добре в града, все още не съм го тествала в планината.
                            Достъпната цена, и това,че има гаранция тук в България.

                            За този тип телефони, май гаранцията се оказва един от основните приоритети при избор.Засега не разчитам на него като на основен телефон.

                            Изводите всеки ще си направи сам
                            Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е краят на началото.
                            0+ при нужда от кръв!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Samsung duos - кой модел да избера?

                              Здравейте колеги,

                              Старият ми телефон беше Samsung 5112 Duos - батерията издържа 3-4 дни при разговори около час/час и половина на ден!!! Практичен - докато говориш по едната карта, можеш да получаваш обаждания на втората като в слушалката се чува писукане - погллеждаш екрана и виждаш кой те търси. има опцията за задържане на разговор. неудобството е при смяната и избора на карта за изходящи обаждания - трябва да влезеш в менюто за последни разговори и посредством бутона от страни да смениш картата от която ще правиш изходящото обаждане.

                              Сега (от няколко месеца) съм с новия модел - Samsun 6112 Duos - открих преимуществото на слайдера и активния капак - с едно движение без да гледам вдигам и затварям разговора. Бутона за смяна на картата е пак от страни и с едно докосване сменя оператора, сменя и тапета на дисплея - няма начин да объркаш картата!!! Батерията пак издържа 3-4 дни при същото натоварване. Хубавото при самсунг е че можеш да филтрираш (забраниш) получаването на обаждания от скрити номера, нежелани смс-и например от 145 да му настроиш според групата на хората различно звънене, дори на всеки един контакт различна мелодия снимка от галерията, много информация за всеки контакт - дом тел, ел. поща, интернет адрес и мн. др. забележете - заключване на съдържание по папки с парола - никой няма да ти чете смс-те, или пък може да оставиш да ти четат съобщенията, но да не ти разглеждат снимките...май се поувлякох, но съм възхитен от функциите на модела. препоръчвам го, пък и не е скъп.
                              Нови части за:
                              Уаз, Газ, Зил, Маз,
                              Шкода, Авия, Жук, Ниса
                              [EMAIL="botevgrad@gmail.com"]botevgrad@gmail.com[/EMAIL]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X