Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зареждане на пакет батерии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Зареждане на пакет батерии

    Само на оловните акумулатори се прекратява заряда по напрежение.При останалите се следи тока,който могат да отдадат за единица време т.е следва кратък саморазряд и пак заряд.Така се разбира дали акумулаторните елементи са достигнали капацитета си при заряд.Това обаче е доста сложно на практика ,затова предложих да е по време.
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • #32
      До: Зареждане на пакет батерии

      Върти ми се една дивотия из главата - след като 10 елемента последователно е проблемно да се зареждат, не може ли да се зареждат на 2х5? Примерно с източник (адаптор) с двуполярно напрежение. Изравняването би трябвало да е по-добро, а усложняването - минимално.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        До: Зареждане на пакет батерии

        Само да споделя моя опит-
        Понеже имам всякакви боклуци с акумулатори,с жички и пакети,кво ли не, се принудих да направя следното самоделно и малко струващо и универсално зарядно-
        Едно часовниково реле (или как се казва не знам,от тия с врътката за контакта директно)за 5 кинта
        Променлив стабилизатор с потенциометър на напрежението на зарядното със прецизна стрелкова системка за тока.
        И една букса за различни резистори.
        По тоя начин като науча нещото от какво има нужда и му прилагам зарядната програмка (така да се каже)
        Откога си мисля да си купя от тия глезотии дето ги посочвате по-на горе,ама....

        Коментар


        • #34
          До: Зареждане на пакет батерии

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Върти ми се една дивотия из главата - след като 10 елемента последователно е проблемно да се зареждат, не може ли да се зареждат на 2х5? Примерно с източник (адаптор) с двуполярно напрежение. Изравняването би трябвало да е по-добро, а усложняването - минимално.
          Често се прилага.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X