Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А вие почистихте ли си...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: А вие почистихте ли си...

    Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
    ...пробвах и на дел-а. Не става .
    Не вярвай на всичко,което четеш...
    Не знам с какъв Dell си.Аз съм с XPS M1530-над клавиатурата преди пантите има две капачета-махат се,под тях винтове.После се маха алуминиевата кора около клавишите и тъч пада.Самата клавиатура я отвиваш и си чистиш отделения модул.
    Играчката определено не си струва, само ако някой клавиш запецне тотално.

    Коментар


    • #32
      До: А вие почистихте ли си...

      Как да не вярвам, я погледни Зорка, пак . А иначе : DELL INSPIRON 1545
      ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
      LZ1YBB

      Коментар


      • #33
        До: А вие почистихте ли си...

        Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
        Как да не вярвам, я погледни Зорка, пак . А иначе : DELL INSPIRON 1545
        Колко ме е гледал...само той си знае
        Daddy's girl! Always & Forever!
        Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

        Коментар


        • #34
          До: А вие почистихте ли си...

          Ако може един бърз съвет от мен - ВЪОБЩЕ НЕ СЕ ОПИТВАЙТЕ ДА СИ РАЗГЛОБЯВАТЕ БУТОНИТЕ ОТ КЛАВИАТУРАТА НА ПРЕНОСИМИЯ КОМПЮТЪР
          (особено пък ако не знаете какво правите - механичната им част е съвсем на друг принцип ! ! ! )
          Не че не могат да се разглобяват, но това е хубаво да се прави от човек, дето го е правил още няколко пъти преди това - иначе рискувате да счупите "носачите" на бутоните (едни пластмасови рамчици, дълго е за обяснение) и работата да отиде за нова клавиатура (трудно се намират отделно тези рамчици).
          Поне на повечето лаптопи (да не кажа на всички) бутоните са така направени.

          На лаптопа най-лесно е да се издуха клавиатурката с нещо (например спрей със сгъстен възвух, но така малко по-отдалеко). Аз в къщи като нямам такъв спрей, просто с уста я продухвам, и после по хоризонталата и по вертикалата между всички бутони с една обикновена четка за боядисване с по-дълъг косъм.
          Иначе аз на персонални компютри клавиатури не чистя (под бутоните имам предвид, иначе външно да) - ползвам докато откаже и после нова. В къщи само отвреме навреме я изтръсквам, обърната на обратно и те по-едрите неща си падат сами (естествен подбор дет се вика ).

          Айде със здраве!
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #35
            До: А вие почистихте ли си...

            И аз съм на горния принцип, че често ги поя с кафе.
            Нямам време и мерак да си играя с чистене.
            Страшното става, като трябва да екранирам клавиатура.
            Голяма играчка е.
            73. Анна

            Коментар


            • #36
              До: А вие почистихте ли си...

              Отностно клавиатурите на мобилните компютри.

              Колегата е споменал че окачването е различно от обикновената клавиатура и е еднакво на повечето модели. Не е желателно да се свалят бутони.

              Затова се действа по следния начин вади се клавиатурата и се почиства с евтин дезодорант (винаги имате някой под ръка с който никога няма да се напръскате ). По-добре е от спирта и въздуха под налягане по отделно. Това помага при всякъкъв вид замърсяване.

              Държите клавиатурата права и пръскате м/у бутоните обилно, докато всичко изтече покрай ctrl.
              Biagini Passo Powered By VW Syncro

              Коментар


              • #37
                До: А вие почистихте ли си...

                Ако на някой му е интересно - ето как изглеждат клавиатурите на всички (или поне на повечето) преносими компютри - като се махне бутонче отдолу се вижда това:


                Та тези беличките рамчици (където са хванати с пинсетата)
                ако ги счупите (а те се чупят сравнително лесно и е почти невъзможно да се залепят, защото пластмасата е от гадната) става много лошо - трябва да се търси друга дефектна клавиатура за да се вземе от нея бутона със всичкото, или НОВА КЛАВИАТУРА ...
                Бутоните се махат само по един определен начин, и се слагат с приплъзване, абе сложно е за обяснение.

                Аз в къщи (както споменах нямам спрей със сгъстен въздух) първо си издухвам клавиатурата с уста (преди това не бива да сте се хранили, особено с вафли, че да не насадите нещо между бутоните ), леко под ъгъл на бутоните, след това с четка с дълъг косъм (от левчето имаше едни с дървени жълти дръжки, такава ползвам) изчетквам между всички бутони. Накрая с почистващ препарат за офис техника я забърсвам външно и толкова.

                В къщи съм забранил ползването на храни и напитки около клавиатурата на компютъра, но за всеки случай ползваме външна клавиатурка
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X