Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за домашен телевизор 39-43"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за домашен телевизор 39-43"

    Случайно някой да има поглед върху предлаганите в магазините телевизори и как се избират?
    В кратце, размера е този, защото си има определено място... в трапезарията, не в кино салона . Добре е да е с андроид или аналогична универсална и лесна ОС. Добре е да е с вграден звук, а не да се очаква да му добавям...
    Виждам, че марковите започват от 5-600 лв., Sony от 900-1000 (където е средата на другите марки), OLED са около 2000, а ако е Sony - 2500+
    Като за в трапезарията... май нама да се целя в OLED, от там нататък как се избират? Всички вече са 4К, т.е. явно не е това критерия... Ако не се бях "опарил" с един телевизор Toshiba, преди няколко години, щах да си мисля че всеки марков телевизор трябва да покрива непретенциозните ми критерии... обаче това беше такъв боклук, че си имам обеца на ухото...

    пп Нищо против марката Toshiba, просто разбрах по трудния начин, че само марката не е гаранция дори за минимално качество...
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    Samsung вече бюджета определя модела...с две ръце за QLed.....незнам в този размер дали го има...

    Бюджетен вариант за фитнеса сложих Самсунг монитор 50 инча със сеттоп бокс за 200 лв ....монитора си има абсолютно всичко без тунер...сетоппбокса му предоставя всичко останало и работи много по читаво и бързо от операционната система на Самсунг....

    Като при боксовете можеш да избираш класически андроид или андроид ТВ версията която е по орязана и оптимизирана за телевизори.Бокса примерно бутва ютуб за под секунда...

    В нета има много ревюта и отзиви...имам и Сони и няколко самсунга...Сонито е много Ок но моделите се променят постоянно....така че отиваш и каквото ти хареса....

    Аз бих взел най евтения 4К и бокс ...никакви екстри от телевизора не искам.
    Последно редактирано от Roninn; 27-12-23, 00:14.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Аз замених в началото на годината 32” Sony телевизор.
      Бах леко скептичен към Самсунг но купих все пак OLED модел 43”.
      Това е максималният размер, който мога да наместя и имаха такъм модел: QE43 нещо си.
      Към 1600лв беше към онзи момент, 4К резолюция.

      Какво да кажа - съвсем различно ниво.
      До тоя момент не бях виждал нищо токова.
      Надмина всякакви очаквания с много.

      Видео с 4К нейтив резолюция е до сега рядко ползвам освен от тубата.
      Най вече заради размера.
      Обаче някак разпъва FullHD съдържание към 4K без очакваните видими проблеми от това.
      Софтуерът реагира мигновенно на команди, все едно не смарт и хемороид отдолу.
      Аз ползвам основно Плекс клиент с него.

      Аудиото е традиционно гола вода но както и предишният - задължително с външно такова.

      Като цяло съм доста впечатлен от слямслюнока и от това как работи.
      Скъпо нещо беше но поне убедително показва за какво са платени тия пари!
      Враг усраине

      Коментар


      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        OLED или QLed? QE43 нещо си звучи като второто..., Моля, ако не те затруднява виж точния модел, щом го оценяваш положително. Благодаря!

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        QLED е наистина, точният модел ако все още се продава: QE43QN90BATXXH

        Това, което се говори за черното е наистина вярно, не са рекламни словоблудства.
        Особено ако се гледа предимно вечер, както при мен.

        Но не само това, начина по който реагира е впечатляващ.
        То точно така би трябвало да се държи всяко устройство но факт, че почти привикнахме на обратното и приехме лаг-а за даденост.
        Прави впечатление като го няма и нещото работи всъщност нормално, откачена работа
        Последно редактирано от Esper; 27-12-23, 02:48.

      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        А, Благодаря! Точно за този модел четох позитивни ревюта, май има модел 2022 в 1-2 магазина на цена около 1400-1500 лв. и модел 2023 за 1700-1800, но изглежда става, щом всички го хвалят.

    • #4
      Влизаш в магазина и гледаш,на кой най ти допадне картината-тва е твоя.Всичко вече е шир потреба и я си изкара гаранцията,я не.Както казваш-за трапезарията е,демек ще върви предимно кабеларка или нещо подобно,демек SD.Според мен,всички модерни глезотии са ти излишни.Тва е от мен.

      Коментар


      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        Точно така си мислех, когато взех последната Тошиба - нали е истински, а аз хем нищо не разбирам, хем нямам претенции - със сигурност трябва да ми върши работа. Е оказа се, че не е така - този телевизор първо няма цветове, второ няма контраст, но и двете се преглъщат… обаче има толкова бавна реакция, че като има тъмна движеща се картина, всеки обект има сенки, които го следват по секунда… отделно, че трябва да увелича звука от двете дистанционни на мах за да чуя новините… и това не е защото съм оглушал… тоя тв струваше смешни пари, примерно 300 лв, нов от магазина… и то от някой хипермаркет, явно за толкова пари - толкова, но не искам пак да е същия шит, затова питам…

    • #5
      Това, че помещението е трапезария съм го пропуснал.
      Наистина би трябвало до няма особено значение какъв е.
      За мен дори размерът е голям в такова помещение та какво остава за екстри типове дисплеи.
      На всеки мисля може да си направи застраховка и гаранцията до си удължи до 5 години.
      Което моят опит показва, че е ненужно.
      И без това работят повече.

      Освен въпросният Самсунг имам още 4 броя 32 инчови FHD.
      Пак Самсунг и Сони, първият от тях е над 10 години.
      Не съм плащал удължена гаранция на нито един, работят до ден днешен.

      Няма как да кажа; че са еднодневки колкото и да съм трол
      Враг усраине

      Коментар


      • #6
        През 2021 г. търсих за в къщи 39-40 инче тел, че по голям не мога да сложа в мебела ми. Намерих само този: https://www.tcl.com/bg/bg/tvs/40-s6200

        Добра картина, отвратителен звук и след прекъсване на захранването зарежда по-бавно от лаптопа ми купуван втора употреба преди 2010 г.

        И докато намеря HDMI входа минава още минута в нерви.

        Та търся друг такъв по-бърз със същия размер.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #7
          Да за звука на самсунг е гаден...за разлика от на сони,и всичките самсунги са така звуците.
          В Началото като сложих 60 инчовия Qled където сме основно вечер...жената мърмореше че картината била толкова истинска,че все едно можела да пипне декора...и си искала стария лед ,там било като на кино ,леко размазано...
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #8
            Има някаква марка с името Киви.
            Наскоро я забелязазах понеже роднини решиха да ме ползват за консултант по някакви непонятни причини.
            Цената беше много добра, картината в интерес на истината, поне в първият мега-магазин - също.
            Което не е особен критерии - телевизорите в магазин са като хранителните продукти във витрина.
            Извън тези места почти задължително изгледжат значително различно

            Та въпросното KIWI ми задържа интереса за кратко, до момента в който не гугълнах и научих, че зад компанията седят усрайнци.

            Е, купиха самсунг за 300лв повече

            За звук всеки има някаква представа за нормалност но моето за пореден път е, че телевизорите просто не са предвиждани да работят без външна саунд система.
            Не съм заставал пред някой, който да не звучи просто като отбиване на номера.
            Сега за кухня вероятно е приемливо просто да има някакъв звук.
            На това място нямам такъв уред та нямам мнение

            Враг усраине

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              всички тв имат режим "магазин", та и каква е картината там, не е същото като вкъщи.
              аз се оглеждам за 24" за кухнята, и са все некви кивита.... то и 32" вече няма маркови, де

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Не знаех, че имат такъв режим.
              Обаче демо клиповете, които въртят по стелажите в магазина със сигурност са именно за магазин.

              UE-32, 5 серия Самсунг гледам има и в момента за около 500лв.
              Има все още и 4 серия за по-малко но резолюцията ми идва ниска, дори за кухня.
              Подобна 5 серия слямслюнък купиха и моите хора тогава но мисля, че беше около 600лв.

              Идва ми лагаво тяхното, процесорчето му е някаква еко-пръдня.
              Няма не-смърф вариант, всичко е с хемороид отдолу.
              Като нямаше да е проблем ако при натискане на бутон от ДУ не минават секунда-две преди реакция.
              Дори превключването на ефитните канали, каквото и да е.
              Иначе приложенията вътре си работят нормално с горните особености.

              За звук там сложихме някакъв сравнително евтин саундбар и започна да звучи нормално.
              За повече пари щеше и да се усилва от едно дистанционно но сега е просто с 2 отделни.
              И така...

            • icerunner
              icerunner коментира
              Редактиране на коментар
              Уточних трапезария, за да няма недоразумения, че ще правя затъмнен кино салон с озвучаване и т.н. Реално, това е телевизора, който се гледа.

          • #9
            Наскоро купих телевизор за майка ми!

            Имам изработен алгоритъм

            1.Определям размера - защото според мястото ....
            2.Гледам задължително най простия - не искам натоварен с екстри-така или иначе не се ползват.
            3.Гледам дистанционното - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА Е БЪРЗ... примерно като превключваш каналите...Тошибата си го мисли...например - много ме изнервя..Всъщност не е до марка ами до конкретен модел...Трябва канал нагоре и надолу да бъдат големи и удобни---задължително да има връщане на предишен канал - много се ползва
            4.За звука - избирам с нормални говорители а не с тънките - има модели дето са тънки ама най отдолу са широки и грозни - ей там набутват най обикновенни говорители - чува се отлично и съм сигурен че и в бъдеще ще е така. Естетвено този телевизор не става за закачане на стена...седи си със стойка върху мебели...
            5. Задължително евтин - електронен инженер съм - давам си сметка че и скъп и евтин - морално бързо остаряват долу горе около 3 години живот...при това положение не ми е все едно дали е 500 лв или 1500...и едните и другите заминават...марката вече не е гаранция за качество...
            6.Наличие на букса за слушалки - задължително - рано или късно ще пуснем звука по караоке тонколона или друго...

            Ами по тези критерии обикновенно намирам каквото търся при това в долния ценови обхват...

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Не съм съгласен с моралното остаряване.
              Какво точно ще се демодира в един телевизор след 3 години да кажем?!?
              Моите 2 бравии са модел предполагам на 10 години а дори YouTube клиента им все още си работи!
              Да, не са QLED, “само” до 1К резолюция са а не 4К.
              Обаче за размера си не е нужно и да бъдат, според мин.

              Та е пресилено да ги състаряваме зорлем в такива времеви интервали,
              Това не са телефони или пък автомобили все пак

          • #10
            Аз съм доволен от Тесла, 32 инча. Подариха ми един за село, майка ми го събра с кабела на прахосмукачката и нататък ясно. Взех един неизвестен от Кауфланд, едвам го изтраях два дни и го върнах. Не съм очаквал, че съвременен телевизор може да има такава смотана картина, по-скоро нещо софтуера не струваше с настройките. Та се оказа, че точно същата Тесла не се продава вече, исках да си взема същия, хем един за части. Взех си същия размер, но смарт. Картината си е добра като на стария. Ползва се веднъж-два пъти в месеца за уикенда, като издържливост нищо не мога да кажа, но като картина съм досолен. Звука съм го прекарал през стара уредба с дискове и е ОК . Оригиналните говорители са като на всички нови, но става за гледане и с тях.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #11
              Аз бях започнал да проучвам телевизорите, беше ми влязла мухата да сменям...Четох много, и по специализирани форуми, мнения на по-вещи в материята.Бях се насочил към Самсунг QlED,обаче има негативни мнения за качеството и надежността.То е вярно, че остаряват бързо, но е добре ако искаш да го хвърляш по желание, а не да се поврежда постоянно.И въпреки, че дизайнът на Самсунг ми харесва, вероятно ще е LG, а и често пускат с гаранция от 5 години.TCL също ги хвалят.Тошиба вече са купени от китайците, качеството вече е ниско

              Коментар


              • #12
                Ами може би Esper е прав че не остаряват толкова бързо колкото се повреждат...
                И все повече стават неремонтируеми...
                От мой колега който ремонтира телевизори идва следната констатация :
                светодиодите вътре работят в критичен режим - и така са изчислени че живота е между 2 и 4 години...
                Това производителите го постигат като просто слагат по малко бройки - можеше да са 20% повече и да не се налага да работят на пълна мощност...
                Ама и това твърдение си има особености...
                Ако телевизора е до 40 инча... бройките не са критични толкоз и би трябвало да е наред...
                Ако обаче от 55 нагоре - това важи с пълна сила - живота на светодиодите е съкратен и отделно - затруднен...
                Това се случва при нас ...телевизорите са 60 и повече инча... и отделно работят нонстоп...примерно жената е свикнала нещо да и гъгне на главата и да сменя картинки...
                Ами то се получава над 10 часа на ден работа ... в години колко е това?? Сякаш 2-3 ??

                Преди няколко месеца сменихме с един Филипс и жена ми много му се дразни...Уж прост (сравнително) телевизор а постоянно изкачат прозорци - актуализации разни туби муби постоянна война с него...
                А човек иска просто да вземе дистанцията и да пусне определен канал - без да минава през менюта без да избираме нещо си и без актуализации...
                Като е тъмно и искаш да смениш канала - трябва като хванеш дистанционното буквално да напипаш директно бутона а не да влезеш в менюта и после псувни докато излезеш...
                Все пак искаме телевизора да работи за нас а не да му робуваме

                Коментар


                • #13
                  Вероятно по-краткият живот на QLED екраните съм склонен да приема за вярна теза.

                  Имам интересно наблюдение към подобен телевизор но следващият по-голям размер - 53”
                  Пак QLED но марката е LG.

                  Ползваме го в офиса за мониторинг.

                  Тъй като е разположен ниско, при преминавани покрай него дори от двайситина сантиметра се усеща как екрана интензивно излъчва топлина.

                  Усещането е точно като да застанете в слънчев ден до стъклена фасада на сград.
                  Онези модерните, отразяващи лъчите навън.

                  Това интензивно загряване на кожата го има и пред екрана на LG-то.

                  Нищо такова не се наблюдава със Самсунга в къщи.
                  Двата са купувани по едно и също време тази година, цената малко над 2К лева.
                  Мога да проверя точният модел на служебният. той ме запали да купя подобен тип за вкъщи.

                  Това озадачаващо излъчване на топлина ме провокира да му премеря консумацията.
                  Не си спомням стойност но беше стряскащо висока.
                  Както и акумулираната сметка за ток в рамките на месец, базирани на нея!

                  С насмешка си спомних как преди години нарочиха плазмените дисплеи за енергийно бедствие.
                  Сега очевидно пак сме в същата позиция но не се говори така.
                  Не че това ме ме изненадва по някакъв начин…
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Преди малко погледнах "нагревателното" LG в офиса
                    Оказа се oLED а не както при мен qLED, че дори e Neo QLED, жив да не бях.
                    Така или иначе прави впечатление излъчваната топлина на първият, картината е перфектна и при двата.
                    И сега като погледнах табелата измерената консумация беше точно около 100W.

                    Бакалска сметка: по 5лв/месец за ток като при нас работи 5х8.
                    Предполагам в едно нормално домакинство може да превиши тази стойност.
                    И това е само телевизор, при това такъв размер екран, който вече се приема за... Нормален

                    Последно редактирано от Esper; 29-12-23, 07:27.

                  • stefsab
                    stefsab коментира
                    Редактиране на коментар
                    Той си е ЕКО - не ти трябва друг отоплителен уред в стаята

                • #14
                  Преди седмица купих JVC 43/4к/андроид - за вилата. Доволен съм - реагира много по-бързо от аналогичен и доста по-скъп Филипс.
                  Избирахме го основно по картината и размера, после 4к, блутут и андроид. Друга ОС не съм пробвал, но доколкото знам там изборът на приложения е ограничен, а аз искам поне браузър и нормален плеър с български субтитри.
                  Самсунг никога. "Нещата" на самсунг са евтини, но електрониката им е слаба (от опит).
                  А 4-цифрена сума за телевизор никога няма да дам
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Забравих да спомена Ambilight на филипса - осветява стената отзад с цвета на картината. Ефекта е почти като да разширява екрана до размера на стената.
                    На мен ми харесва, на жената не ... и си стои изключено.

                • #15
                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  А 4-цифрена сума за телевизор никога няма да дам
                  Казваш, че ако сега дойда пред вратата на жилището ти с чисто нов телевизор с размер 80" - 110" с цена 1002 лв. ще ме отпратиш?
                  Хм...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Абсолютно! Единственият шанс е да го сложа на двора

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X