Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за автономна соларна камера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за автономна соларна камера

    Казуса е следния. Фирмата в която работя има двор 300дка и ограда по периметъра повече от 3км. Вече трета година някой ни краде част от оградната мрежа и то все в един участък. Терена е с наклон и не е равен, та няма видимост от сградите и охраната. Извън града е и в съседство са поляни, дървета и храсти. Минават всякакви с всичко около оградата. След първата кражба предложих да засадим трънливи храсти около оградата , за да няма достъп до нея. Не се одобри щото щяло да е скъпо. Вчера за трети път откраднаха 100м от оградната мрежа и шефа иска да сложим автономни соларни камери поне в този участък.Ток има само в и около сградите, които са в единия край на терена. Кражбата става в най отдалечената част на оградата без видимост. Охраната обикаля цялата ограда два пъти на ден, което е по около един час.
    Та ще се търсят соларни камери , въртящи и автономни с памет за запис и карта за оператор и всички останали екстри с които си вървят. Да не трябва да са съвсем близо до оградата , щото да не отмъкнат и тях . Молбата ми е към знаещите и запознатите с темата, дайте идеи какви камери биха ми свършили работа, може и с конкретни модели. За пари няма да говорим, но все пак да не струват хиляди левове щото ще се обезмисли операцията.

  • #2
    Както е поставена задачата - ще има някакъв запис, но мрежата пак ще е изчезнала.

    Ако задачата се раздели на 3 камери, то всяка ще трябва да покрие 30-ина м.
    Тази камера ще трябва и да свети, че да се вижда нощем какво снима.
    С тези параметри ще е нужна по-скъпа камера, но може да няма такава готова за напълно автономна соларна работа.

    Другия вариант е да си сложите "колец" от който да има видимост в "задния край " на двора и на него да сложите камера и жици. Камерите може да са две - термовизионна и оптична..... Така имате шанс още в началото да има сигнал на охраната...

    Коментар


    • #3
      Аз доколкото знам има разни ловни камери, които ловците ги ползват за да заснемат къде, как и кога се придвижват животните. Доколкото знам работят на батерии. В тази част на двора дървета няма ли? може и извън него, на подходящо място, така че да се замаскират. И ще трябва да се обхождат предиодично.

      Друг вариант е бойно дежурство с БПЛА.
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #4
        Има и такива камери, които пращат образа на телефона, а някои дори пращат образа он-лайн.
        Но дори да хванете крадците - какво от това? И без това цялото село ги знае кои са.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          За съжаление в участъка дето крадат няма дървета, а само поляни и храсти. В двора също нямам дървета , а само шипки. За сега мисля да сложа поне два стълба с по две камери, освен оградата и да могат да се пазят взаимно, че зелените може да отмъкнат и тях. А около стълбовете да закопая големи храсти от шипка, за да няма достъп до тях. Имам под ръка телехендър, който ме вдига до 7м и ще мога да ги обслужвам при нужда.

          Коментар


          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            А ако боядисате оградата/мрежата в характерен отличаващ се цвят? Надали някой ще тръгне да сваля боята. А който си я сложи ще е ясно .....

          • piron45
            piron45 коментира
            Редактиране на коментар
            Това е вариант, но от града всяка сутрин тръгват поне стотина коли, бусове и камиончета със зелени в посока София, които се правят на майстори. Та дори и боядисана не се знае на кой обект са я обещали и къде.

        • #6
          Зарежете тая работа със соларите. Дрон с камера и облитане на половин час по периметъра. Имам такъв случай тук наблизо. Сменяха, сменяха мрежи, накрая хванаха едни юнаци в крачка с дрона.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            В тъмното има и инфрачервени камерки де. То иначе набарате ли ги с БПЛА, снимки и качване в соцЯлните мрежи. Журнашлюгите само за скандали душат, сензации алабала. Пламне ли веднъж, може и да има ефект...

            Наоколо няма ли вилна зона? някакви вили, хижи и тн? други фирми? Ако се намерят съдружници, може да си направите съвместно някакъв абонамент за СОТ. Някои вилни зони доколкото знам са пропищяли от кражби, и безхаберие и тн. И така са си организирали частна охрана...

          • piron45
            piron45 коментира
            Редактиране на коментар
            Както писах извън града сме и наоколо са повечето поляни с храсталаци и тук там тървета. Освен гъби друго няма. Няма кой да ни реши проблема.

          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            Има разни фенери/прожектори за дрон...

        • #7
          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
          Казуса е следния. Фирмата в която работя има двор 300дка и ограда по периметъра повече от 3км. Вече трета година някой ни краде част от оградната мрежа и то все в един участък. Терена е с наклон и не е равен, та няма видимост от сградите и охраната. Извън града е и в съседство са поляни, дървета и храсти. Минават всякакви с всичко около оградата. След първата кражба предложих да засадим трънливи храсти около оградата , за да няма достъп до нея. Не се одобри щото щяло да е скъпо. Вчера за трети път откраднаха 100м от оградната мрежа и шефа иска да сложим автономни соларни камери поне в този участък.Ток има само в и около сградите, които са в единия край на терена. Кражбата става в най отдалечената част на оградата без видимост. Охраната обикаля цялата ограда два пъти на ден, което е по около един час.
          Та ще се търсят соларни камери , въртящи и автономни с памет за запис и карта за оператор и всички останали екстри с които си вървят. Да не трябва да са съвсем близо до оградата , щото да не отмъкнат и тях . Молбата ми е към знаещите и запознатите с темата, дайте идеи какви камери биха ми свършили работа, може и с конкретни модели. За пари няма да говорим, но все пак да не струват хиляди левове щото ще се обезмисли операцията.
          Звънни ми през седмицата,хубаво е някаква схема да има...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230424_124154.jpg
Прегледи:119
Размер:655.3 КБ
ID:6925242

          ​​​​​​Изцяло на солари ,в гората.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • piron45
            piron45 коментира
            Редактиране на коментар
            Писах ти на лично

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X