Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилвател на GSM сигнал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Усилвател на GSM сигнал

    Мисля , че навремето имаше подобна тема , но не мога да я намеря .
    Та историята е следната , след много месеци разправии и смяна на няколко доставчика на услугата , продължавам да нямам нормално покритие в къщата . Търся RF REPITER ( не съм сигурен , че така се казва , просто от ровенето в нета това намерих ) , който да си монтирам и да нямам повече проблеми.
    Имам една антена , за външен монтаж , която помага на "домашния телефон" , идеята е да я вържа към репитер-а и да не ми се налага повече да излизам на двора , за да проведа разговор.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    Идеята в този вариант никак не е добра.

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Защо и каква е "добрата" алтернатива ?

    • chrichri
      chrichri коментира
      Редактиране на коментар
      Ами май няма такава... Поне в законен вариант.

  • #3
    Виждам, че се продават такива неща, намерех няколко в електрическият магазин.
    Намирам и по разни други апокрифни сергии, което за мен също е индикатор, че нещо не е добре в цялата схема.
    Вървят от 300-600лв, всички са в комплект с антена и др. аксесоари за монтаж.
    Но пак си мисля, че има нещо кофти в тях.

    Иначе операторите предлагат решения за корпоративни клиенти.
    В старият офис например имаше разхвърляни едни правоъгълни устройства по етажите и подземията.
    Това оборудване, както и както и другата му част - комуникационен шкаф в който влизаха тези "антенки" си бяха собственост на рибацом.
    Без тях нямаше покритие, особено в подземията. Пък корпоративен договор за услуги без покритие - йок.

    Това обаче работи само за 1 оператор и се контролира от него.

    Знам, че не е частно решение но за съжаление нямам информация за добре работещо такова.
    Или законно.
    Враг усраине

    Коментар


    • #4
      Дайте идеи за техническото изпълнение на задачата . Юридическата страна е друга тема .
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #5
        И на мен юридическата страна ми е бай дизайн през чепа.
        Обаче имам дълбоки подозрения, че въпросните решения са технически диарии и правейки едно пречат на друго.
        И това е причината да не се продават по нормален начин.

        Но дано някой сподели впечатления от първа ръка все пак.

        Че освен горните ми подозрения на са и евтини та да ги платиш и после каквото излезе.
        Враг усраине

        Коментар


        • #6
          Късата версия: ТЦ!

          Дългата версия: такова нещо може да работи добре само ако телефона има извод за външна антена, и целия комплект - усилвател + антена да се включи там. Ама такива телефони не се произвеждат от десетилетия.
          Отделно, че 2G + 3G + 3.5G + 4G + 5G би направил усилвателя и антената едно скъпо и сложно техническо предизивикателство. А ако е от али-леля, вероятно и отпадък...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Домашния телефон с една външна антена работи , ама искам и другите телефони да работят , вътре , не само на двора

        • #7
          Аз ползвам такова:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tri-Band-Repeater-4G-3G-2G.jpg
Прегледи:693
Размер:37.9 КБ
ID:6922341

          Без него избщо няма сигнал на никакъв смартфон. С него се говори съвсем нормално и има приличен 4G нет.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
          Suzuki Grand Vitara 1.6
          LZ1ZPM

          Коментар


        • #8
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230504_183703.jpg
Прегледи:643
Размер:173.3 КБ
ID:6922389 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230504_183716.jpg
Прегледи:648
Размер:149.3 КБ
ID:6922390 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230504_183110.jpg
Прегледи:623
Размер:141.7 КБ
ID:6922391

          Клетките на A1 и Yettel са на 5км по права линия, само че в ниското зад хълм с височина над 500-600 метра. Пряка видимост няма никаква.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
          Suzuki Grand Vitara 1.6
          LZ1ZPM

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Имаш ли някъде из документацията или по самото устройство точен модел ?

          • Zarhi
            Zarhi коментира
            Редактиране на коментар
            Документация няма, други надписи и етикети по кутията и устройството също.
            Купено е от линка на Диверсант по-горе.

        • #9
          Я гледай ти, значи все пак имало нещо ...????

          Спецовете????
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #10
            Бе то и тревата си расте на свобода ма властта понякога е досадно дребнава за такива глупости

            Тая работа е като тел. “удължители” по радио канал едното време.

            Или като въоръжения туризъм и сега с УКВ радиостанциите.

            Пиеш ли презкурин всичко се оказва с решение.

            Враг усраине

            Коментар


            • #11
              Имайте в предвид че повечето мобилни оператори спират 2 G мрежата...още преди години някои от тях демонтираха и антените за 2 G
              Понеже ползваме и произвеждаме гсм комуникационни модули епизодично за определени поръчки ,минахме изцяло на 3 G модули...не се знае до кога.

              п.п Съвсем скоро с едни колеги от Русия ,разбрах че ако си пуснеш линк на wifi извън границата ти на имота,плащаш......имат служба подобна на нашата крс която контролира и слухти непрекъснато.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Едните няма как да спрат 2Г-то , щото ще си загубят домнашните абонати. Мен вече ме загубиха де от днес
                Ти като вещ в бранша . ще препоръчаш ли нещо различно от това което е в темата ?

            • #12
              Ето това е ситуацията с видимоста към клетките при мен:

              Yettel:


              A1:


              Vivacom:


              Разправял съм се с A1 и Yettel - няма надежди за клетка.
              По официални данни регистрираните жители са 4-5. В действителност постоянно живеят 20-тина, събота и неделя са 50+, летните месеци са 200+.
              С рипитъра от снимките се говори нормално, даже телефоните ( Samsung A40 ) си седят на VoLTE и качеството на разговора е прекрасно.
              Единствения минус е че харчат повечко батерия и като се заприказваш осезаемо се стоплят, явно работят на максимална мощност на радиото.
              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
              Suzuki Grand Vitara 1.6
              LZ1ZPM

              Коментар


              • #13
                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Имайте в предвид че повечето мобилни оператори спират 2 G мрежата...още преди години някои от тях демонтираха и антените за 2 G...
                Това няма да се случи скоро. Да, искат да спрат мрежите на 2G но не им се получава, и скоро няма да им се получи.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #14
                  И касовите апарати модемите им стари 2G,като почнаха да предлагат и с по съвременни модеми,но как да накараш хората отново да ги сменят...
                  Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                  ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                  Коментар


                  • #15
                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Това няма да се случи скоро. Да, искат да спрат мрежите на 2G но не им се получава, и скоро няма да им се получи.
                    В някои населени места им се случи,2г модулите умряха
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X