Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мастило за принтер EPSON?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • мастило за принтер EPSON?

    Привет, както е видно от заглавието и като продължение на темата "Какъв фото принтер" искам да попитам най-вече някой навътре в нещата или с челен опит по темата - голяма разфасовка мастило съвместимо с оригиналното EPSON 103.

    ​​​​​​
    Има редица мастила на разфасовка по 1л, но дистрибуторите им хал хабер си нямат дали е съвместимо или не!? А цената на 1л спрямо 65мл оригинална тубичка е 15 пъти .

    ​​​​​​​Това което съм намерил като 100% съвместимо е на Inktec, но за съжаление налично в Испания.

    Останалите на месТна почва са дефинирани като подходящи за пиезо глави EPSON и до там. Именно тук искам да попитам някой печатар дали е наясно с материята, видовете мастила като съвместимост и подводните камъни в тая материя

    Благодаря

  • #2
    Аз бих попитал и там - https://photo-forum.net/

    П.П. Ако нямаш регистрация там и нямаш намерение да проимаш такава, мога да пусна една питанка вместо тебе
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • I.Stoyanov
      I.Stoyanov коментира
      Редактиране на коментар
      Имам и още как!? От много отдавна даже. Не се бях досетил да пусна обаче и там питанка. БЛАГОДАРЯ!

  • #3
    Христос Воскресе!
    Май темата не е много популярна

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      ...​​​​​​​Това което съм намерил като 100% съвместимо е на Inktec, но за съжаление налично в Испания...
      Ами купи ги от Испания. Има фирми занимаващи се с групаж които докарват каквото трябва и от Испания.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Ами купи ги от Испания. Има фирми занимаващи се с групаж които докарват каквото трябва и от Испания.
        От сайта има организиран транспорт до България, не е в това проблема. Ще заръчам, спират ме за момента 2 неща - липсата на каквито и да било коментари дали става или не и това, че сайта е безкрайно непознат за мен и това което ще дойде спрямо това което е показано на снимката може да са две коренно различни неща и накрая да се окажа с мастило от алито или просто някакво мастило, кое о съм дотътрил от другия край на Европа.

        Но явно ще карам на проба, дано няма и грешки

        Коментар


        • #6
          Хубаво де - страх те е да не фалираш ли? Ако искаш сигурност, купуваш си оригинални касети и имаш такава. На съответната цена. Иначе - пробваш и каквото сабя покаже, предварително подготвен за най-лошото, надявайки са на най-доброто.

          И аз съм похарчил доста пари за проби-грешки - такъв е живота. Но пък се случва и обратното - взимаш някой ефтинджос с идеята че е почти сигурно боклук, а то дойде читаво нещо.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            Спарки, научил съм се първо да питам, после да пробвам/грешкам. Ако никой не даде акъл и челен опит, тогава стрелям и каквото дойде.

        • #7
          Или казано по друг начин - провери колко струва комплект глави за принтера и прецени заслужава ли си експеримента.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            ИМенно там е заровено кучето, че не си струва да се подменя каквото и да било - прецака ли се безвъзвратно - кофата! Но именно и там е гъдела да се пробва с ефтино мастило, така печата става безпари напрактика !

        • #8
          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Или казано по друг начин - провери колко струва комплект глави за принтера и прецени заслужава ли си експеримента.
          Epson-ите не са със сменяеми глави, или поне моя не беше. Просъо контейнери с мастило. Главата е постоянна в самия принтер - с пиезо дюзи. След третото запушване и сервиз моя замина в гаража на съхранение и си купих лазерен. После замина в кофата.

          Печатане със струен за вкъщи, освен ако не се печати всеки ден, така и не можах да го накарам да е надеждно и евтино. Но, лазера пък не е фото. За големи снимки, гледани отдалече е добре, но всичко по-малко от А4, гледано от по-близо от метър си е като в добър вестник, но не и снимка.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            Спарки, знаеш какво е казал народа - "Всяко ново е добре забравено старо!" Та и аз така, разчитайки че технологията е малко понапреднала (на дали). Но е факт, че снимките на хартия, са си снимки на хартия. Покрай тоя принтер ми се възобнови страстта към фотографията и изрових апарата от сандъка, завих му първия твърдак, който хванах от кошницата, щрак, щрак - бърза постобработка и след 5 мин снимката А4 бе на стената в хола . Да старомодно е, но мен ме кефи! Особено когато покрай празниците изрових албумите със снимкиот мойте прабаби и дядовци. Безценни спомени, запечатани във времето на снимката. Та си струва де (според мен) макар и всичките произтичащи неудобства от тоя факт.
            Че има къде да се принтира - има и още как. Че в моя провинциален град мястото е едно, работи от време на време и никога не става намомента ме е отказвало поне 100 пъти досега от това да изкарам някоя снимка. Сеедно де, отплеснах се!
            Оставането без мастило не ми е проблем, достатъчно ефтино е дори оригиналното. А за момента съм споделил принтера в локалната мрежа вкъщи и редовно го намирам без хартия (а зареждам периодично по колкото събере в "тавата") :mr green: Това и ме накара да търся аналог мастило в голяма разфасовка, ако има такова и разликата в цената е съобразена с покупката на по-голямо количество ще е супер. Ако няма, пак ще е супер и ще си карам с оригиналните 65мл тубички.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Един възможен ефект от неоригинално мастило може да е доста различно качество на печат и неотговарящи цветове. И това няма да го разбереш докато не пробваш, независимо какво ти говори търговеца. Същото мастило на друг принтер може да си е перфектно.

            При тонерите е още по-зле - да, печати там нещо цветно, ама като го сравниш с оригинални нови тонери ти идва да се гръмнеш. Нищо че пълнещият ги се кръстеше с 2 ръце и 2 крака че ставали перфектно.

            За другото - да, така е. Дори на обикновена хартия печатът е изключително добър. На фото хартия е още по-добър, но едно време и тя беше скъпа. Дано е мдърнала малко технологията и да се запушват по-рядко и чистят по-лесно, но честно казано не вуждам на къде. То беше нова технология преди 20 години. Мен по ме дразни че не измислиха нещо фундаментално ново за толкова време.

          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            Абсолютно съм съгласен с всичко казано до тук! А що се касае до технологията - явно нишата не предразполага инвестицията в разработка на нещо съществено различно, незапушващо се и еВтино като краен печат.

        • #9
          Кажи какво ти трябва като цвят и ще ти изпратя, за момента черното го чакат ,другите цветове са налични. Ако искаш пиши на ЛС
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            Писах на Л.С.

        • #10
          Интересни модели мастилено-струйни принтери имат Brother. Оригиналният консуматив е в шишенце и се изсипва в резервоарче. Едно мастило е за 5000 копия и струва 15-18 лв. Пак казвам - оригинални консумативи. Тези, ако стоят включени в контакта, главите им не се запичат.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            Е тоя епсън за който търся мастило е 1:1 с брадъра. Един ценови клас, един и същ сегмент обслужват. И цената на консуматива за 5000 страници е при 5% запълване на лист А4. Ако печаташ 10/15 или 15/21 снимки на фото хартия си на 250 - 300 копия. Като в зависимост от цветовото преобладаване на кадрите някой или няколко от цветовете свършват и по-бързо.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X