Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заслужава ли си евтин смарт часовник с GPS?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заслужава ли си евтин смарт часовник с GPS?

    До преди 2 години за часовник използвах gsm-а си. Тогава си взех от али един тъп часовник, но имаше измерване на околната температура (което се оказа, че използвах доста често) тогава за към 10 долара с отстъпки и купони. Батерията трябваше да му я сменявам 3-4 пъти годишно, което не го очаквах от тъп часовник. Но сега няколко часа след като сложа батерия екрана изчесва, все едно е слаба.
    Та липсвам ми часа на ръката и се оглеждам за друг часовник. С цифри и температурно измерване не намирам за момента. Същия модел не ми се иска, пък и е към 25 долара сега. И щом няма да е с температура, поне да е с нещо, което ще използвам - GPS, за да траква маршрут и да не си хабя батерията на телефона.

    И към въпроса струва ли си часовник с gps до 250 лв?

    Гледах на живо https://www.decathlon.bg/p/337611-22...-hr-zelen.html - не ми хареса като дизайн.
    Този само на картинка съм го гледал - https://smartwatch.bg/smartwatches-g..._black#content .
    Има и варианти от али за до околко 100тина лв.
    Не искам да е скъп, за да не го мисля като работя нещо. А като чета характеристиките на смарт часовниците имам чувството, че са направени за хора, които тренират по поне 100 спорта на седмица и само чакат софтуер да им предложи какво трябва да тренират днес - за мен не виждам нищо полезно в тези функции.

  • #2
    Премери батериите.
    За какво ти е GPS без голям екран?
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • orela
      orela коментира
      Редактиране на коментар
      Сложих и нова. След слагане не винаги тръгва. Единия полюс на батерията се допира до пружинка. Като я поизчегъртам тръгва... за няколко часа. Пробвах да подложа хартийка, за да притиска по-силно към пружинката - същата работа. Имам предположение, че по-навътре нещо не дава добър контакт.

      GPS ми трябва само да траква маршрут, по който съм минал и да дава разстояние и време.

  • #3
    Suunto Traverse Alpha е с GPS/GLONASS, запис на трак, компас, алтиметър, барометър и още доста други функции, без да е претрупан с прекалено много спортни такива. А не е и толкова скъп вече, колкото беше при излизането на модела. Може да се намери и под 280 - 300 лв. - втора употреба. Батерията му е акумулаторна и при мен издържа повече от две седмици в режим часовник, като при включване GPS и запис на трак, времето разбира се намалява.
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • orela
      orela коментира
      Редактиране на коментар
      А защо този часовник е толкова скъп, а дори няма цветен дисплей?

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Ами цветен дисплей на часовник води със себе повече проблеми отколкото решава.
      Всъщност не решава нито един.
      А го има заради въпроси като този

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X