Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Sony Entertainment Network - SEN

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Sony Entertainment Network - SEN

    Някой да ползва тази платформа и ако може да удари едно рамо?
    Това е някакъв портал на Sony за забавление с който трябва да работят техни неща - телевизори, цифрови ресийвъри и всякаква мултимедия.

    Питането е свързано с това, че скоро купих ресивър STR-DN1030.
    Дърта машина, взех я основно заради интернет функциите и конкретно интернет радиото.
    Доколкото разбрах тези неща работят сами през SEN.
    Не може просто да набиеш URL на стрийм и то да почне да го плейва като VLC.

    Закача се към "мрежата" им ама след това излизат няколко присет позиции и YouTube позиция като нито едно от тях не бачка.
    Понеже не успях да видя как се "карат" тези неща от ресъвъра даже се рег-нах в тази интъртеймънт нетъурк.
    Очаквах, че в профила някъде се регистрира Device ID, управлява се нещо но не би.

    Обнових FW към последният, пак през тяхната мрежа, никакви хакерщини но няма разлика.
    Та някой да има някакво предположение или насока как м@мка му това плейва онлайн радио?!?

    А идеята до да го прави е защото ако го направи все пак не му е нужен TV или какъвто и да било външен източник.
    Иначе има AirPlay, BT и си работят.
    В крайна сметка мога да го ползвам и така за онлайн радио но пак е свързано с допълнително тамагочи.
    А аз искам да натисна 1 или 2 копчета и да тръгне музика - просто, като за мен!
    Враг усраине

  • #2
    Повечето от тия техники имат т. нар. v-tuner, а самото устройство е достъпно през негова си уеб страница която позволява някакво конфигуриране. При някои могат да се задават и линкове за "радиото".
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      Точно v-tuner пишеше, че можело да ползва с този ресивър но аз си мислех, че това е нещо като "ап" в портала им.
      В менютата не виждам такава настройка а пък в WEB интерфейса му има още по-малко неща.

      П.С: Сега погледнах мануала.
      Тоя път мисленето ми е било правилно.
      Точно през SEN следва да се появи vTuner менюто.
      Тоест това го получава през портала а не е в самият ресивър.

      Ама не го прави!

      Точно тук получавам само 20 празни присет функции и YouTube меню, които не бацат.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8353.JPG
Прегледи:285
Размер:300.2 КБ
ID:6901425
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Esper; 28-11-22, 10:07. Причина: Допълване
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        При всеки модел са достъпни различни настройки през уеб интерфейса. Например пионера който ползвам няма почти нищо. По-малко са от тия които си показал. Онкиото има значително повече, и по спомен можех да добавям линкове за тунера.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          Не бих се очудил, ако Сонаши просто са отебали подръжката на този модел!
          Нищо ново под слънцето!
          Набор0 от който го купих въобще не ползваше тази му функционалност.
          Ползваше си го просто като AMP и нищо повече.
          Нито беше в мрежа, нито дори ползваше HDMI интерфейстите.
          Каза, че го продава понеже купил шаси пък тоя ресивър колкото и дърт да е няма аналогово вход с RIAA коректор за грамофон!
          В последно време народа откачи с тия плочи...
          Ма аз ли съм за приказка?!? С 2 нови печки на дърва
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            Попаднах на интересна страничака в интернет за хоум мейд интернет радио с Raspberry PI:

            http://bobrathbone.com/raspberrypi/p...net_radio.html

            Има дори идиот гайд като за мен.
            Накрая ще тегля една майна на всичките тези пикливи облачни ослуги и ще инвестирам 1 ден да събера това.
            Изглежда ми като ТОЧНО онова, което искам!
            Вкл. текстов файл с ръчно набити URL адреси на радио стриймове.
            Никакви облаци, никакви простотии, само някакъв интернет е нужен!
            А в случая няма да дам и 1 стотинка за хардуер понеже всичко е налично.

            Иначе нямам успех с плей директно от ресивъра.
            От локална мрежа през DNLA от Plex работи за музика - пуснах го колкото за тест.
            Едва ли обаче ще го ползвам така.
            Звукът от ресивъра е приятен, в стерео режим само мога.
            Установявам обаче, че се "кара" ужасно кофти и неинтуитивно.
            Някак да се ангажирам толкова за променя баланс или корекция в еквалайзера не ми се вижда нормално.
            Не съм свикнал, мисля, че "кранче" за всяко едно нещо на предният панел е традиционен и правилен начин за аудио.
            А може да е и от ЕГН-то, де
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              Браво. Постигнал си това което използвам от години на пионера и онкиото. Ама не инсталирам ОС, не чета викита, не кликам, не пействам, не хакам и не се занимавам с глупости.
              Най-обикновен енд юзер стил - натискам бутони и слушам музика. Мога да го направя без монитор и без дистанционно.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Браво. Постигнал си това което използвам от години на пионера и онкиото..
                Не съм още но това търсех.
                Май трябваше да питам преди да купя конкретното сони.
                Не че е лошо... Но не е моят начин!

                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  Според мен правилното решение е завършено изделие. Дали ще е ресивър, мултимедиен плеър или друго подобно са подробности. Всички те са устройства предназначени да възпроизвеждат аудио.
                  Малинката е SBC. Има някаква звукова карта, която ще се окаже че е ала-бала. И влизаш в наклонената спирала - да добавя това, да добавя онова, да инсталирам друго, да ъпдейтна трето. И става тамагочи на която да слугинстваш.
                  Затова за такива приложения харесвам ресивърите. Не им слугинствам.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    Аналоговото аудио на малинака вероятно на повечето е ясно, че е колкото да има нещо.
                    Обаче за този... проект не е нужно кой знае какво качество, то е просто ВЕФ с интернет
                    Не да няма и Hi-Fi DAC за rpi ако трябва да стане нещо повече от стреро ВЕФ!

                    Как да е, не съм се засилил да го правя, поне не докато не изчерпя възможностите.
                    Току що се преборих да накарам ТВ-то да не се включва автоматично като пусна ресивъра.
                    СкИна ми нервите, тия простаци от Сонаши са преименували CEC на някакъв си Sync и докато разбера, че това ми трябва...
                    Все едно, да им изсъхнат доматите да им изсъхнат.

                    И като говориш за спирала аз вече се наврях в нея с тоя ресивър - толкова ли не можеше да работи така, както пише?!?
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      Аз не можах да разбера какъв е крайния желан резултат
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #12
                        Ресивъра да плей-не интернет радио.
                        Самият той а не външно устройство включено към него!
                        С това още нямам успех.
                        Имам само лошо предчувствие, че няма и да постигна такъв!
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ти не се ли заиграваше с Апъл ТВ , защо мина на Сони

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ами защото ми изгоря "телевизора" на интернет радиото.
                          То е просто устройство, натискаш копче и тръгва.
                          Натискаш пак и спира.
                          Неангажиращо.

                          През AppleTV то далеч не е толкова просто, трябва цъкане, телевизор.
                          Ползвам си го, даже имам 3 към момента но за филми.

                          Интернет радио може и през тях, може и през куп други устройства.
                          Аз обаче си исках принципа на веф-а и се надявах сонашито да го прави.
                          Да ама не, не и към 2022 година!

                          P.S: Дисплеят на ето това радио изгоря:

                          Работи като радио но без "телевизор" не може да се смени "станция" вече.
                          OLED дислея специфичен, има го в ибей но неоправдано скъп заради това.
                          Затова се заиграх с ресивър-а.
                          Но по всичко изглежда, че просто се "наиграх".
                          Май по-евтино щеше да ми излезе да поръчам диспея от ибей
                          Последно редактирано от Esper; 30-11-22, 16:52.

                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ясно , аз съм решил проблема с един стар таблет за музика го ползвам само и "син зъб" за връзка с озвучаването

                      • #13
                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        ...И като говориш за спирала аз вече се наврях в нея с тоя ресивър - толкова ли не можеше да работи така, както пише?!?
                        В днешно време нищо не работи както се очаква.
                        Вчера, прясно инсталирана Дограма 10 на съвременен ноутбук. Пускам техния недоклатен браузер и се опитвам да дънлоудна инсталатора на Лисицата от сайта на лисицата. Не можело, щото тоя софтуер бил опасен за компютъра. И още маса такива.
                        Отпсувах си. За малко да прегракна...

                        А Спарки ако чете - да си смени подписа!
                        Спарки, вече и за това не става!
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                      • #14
                        Към момента съм "закърпил" положението с интернет радио с помощта на стар Dune HD Player, включен в ресийвъра.
                        Той има настройка при стартиране вместо начален екран да стартира предварително зададен интернет стрийм.
                        Не се интересува от това дали има включен телевизор, не очаква нищо от мен.
                        Само ако трябва да се смени "станция".
                        AppleTV няма такава настройка!

                        Максимално близо е до желаният резултат: цък на копчето, всъщност 2 копчета и воала - музика!
                        Но си остава закърпотина - абсолютно същото можех да постигне без какъвто и да било ресийвър!
                        Ако това остава накрая ще бъде малко като да бия враПци с гаубица!

                        Единственото полезно нещо е, че май освободих цялата стара аудио уредба, вече и усилвателя.
                        Вероятно ще нацъкам снимки и ще я пусна за продаване / подаряване!
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          Пусни едно предварително съобщение , ако тръгнеш натам

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ами тя ми е подарък.
                          Би било гадно да я продавам.
                          Освен горното - паре као шума!
                          Виж ако ще трябва с куриери да се занимавам това ще си има цена!

                      • #15
                        Изчакай и не бързай с продажбата на старата уредба. Някои ресивъри имат толкова посредствен звук, че чак трагичен.
                        Събери впечатления как се представя тоя и тогава махай старата музика.

                        Апропо, търсил ли си из мрежата дали някой не е работил по проблема? Афтърмаркет фърмуер или друг хак?
                        Пеялката за интернет радио и кой знае още кое от функциите върви върху някакъв окастрен линукс...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Към звука нямам претенции, дори ми харесва.
                          То ако и това не “ставаше” нямаше да има тема.
                          Просто управлението на основни неща по звука ми е много нетипично и ангажиращо.
                          Да кажем, че е ново за мен и ще се свикне.
                          Пък и рисивъра, съответно управлението му е предвиждано главно за 7.1 режим а не стерео както е сега.

                          Рових в мрежата дотолкова да разбера, че стари устройства като това вече не се подържат от SEN.
                          Което изобщо не говори добре за Sony.
                          Джаджи на подобни години като въпросното Pure Avanti Flow радио все още са с работеща фунционалност през портала им.
                          А производителят е с много по-малки претенции за всичко от Сони!

                          На custom firmware за модела не съм попадал до сега но и не съм търсил целенасочено.
                          Това е насока, благодаря.
                          Въпреки, че не съм особен оптимист за успех - не останах с впечатление точно този модел да е бил особено популярен.

                          От старата уредба към момента ползвах усилвателя и програмируемият таймер.
                          Последното основно за разклонител на 220V с ръчно управление.
                          Часовникът му не кварцово стабилизиран и е по неточен дори от руски
                          А и подобен начин на управление е леко демоде къмту днес!
                          Другите компоненти като тунер и дек не са виждали ток от години та не отскоро клони към излишна

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X