Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Контрол за присъствие на работното място през работно време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Контрол за присъствие на работното място през работно време

    Търся решение за контрол наприсъствие на работното място през работно време. С други думи: как да убедя началниците, че днес съм бил на работа, в офиса/канцеларията, а не съм цъкал дистанционно, още повече, че офиса ми е в страната.
    Пари няма за нещата, които се предлагат на пазара.
    Публикувайте отговор

  • #2
    Усмихваш се пред камерата на видеонаблюдението.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      И какво значение има от къде си цъкал, ако работата върви? Ако с началниците трябва да се убеждавате че нещо е свършено или не е, имате генерален проблем.

      Без пари няма да стане. Най-малкото една камера, която постоянно да стриймва, все пак струва едни пари.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        За мен няма значение, за други - има. Всеки си има аргументи.

    • #4
      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Търся решение за контрол наприсъствие на работното място през работно време. ...
      Ама защо ти го търсиш?!? Ако на началниците им е важно да следят за присъствие на работното място - да създадат съответната организация. Дали ще е някой надзирател с халваджийски тефтер или система за контрол на достъпа с карта ...

      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Да де - дават се едни пари, слагат система в която се чекваш на влизане и излизане, и си гледат кога си влизал и излизал всеки ден, щом им е толкова важно. Или слагат чичка-пенсионер на минимална заплата, дето да ги записва тия работи.

        Ако не искат да се охарчат за това, ще трябва да приемат думите ти на доверие. То с пръдня боя...

        Но, както казах, шефовете ви или са пълни дръвници, или си търсят оправдание да съкращават персонала. Нормален шеф го интересуват приходите и разходите, тоест свършената работа, а не кой от къде и кога я е вършил.

      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        тъй, тъй....
        А може ли задачата да се приспособи и в случаи: абе едикойси възрастен човечец дали се прибра този следобед?

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Сигурно има, ама пак си мисля, че това си е проблем на шефовете. Тяхна работа е да създадат организация на работното място, ако искат хората да са в офиса.

    • #5
      Питай другите които цъкат дистанционно как го правят, за да им вярват.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #6
        тагвай се от телефона през пол'вин час като някоя кифла в мола и си готов
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Ох, батко! трябва да те почерпя!

          Ако работата е на компютър (каквато е) задачата се решава лесно:

          - пускам таск при логване да ми зареди адреса, от който ще взема геолокацията при всяко логване и съответно ще ми я пази за "компромати" в mySQL-a.....


          Ей, мого обичам, когато ми казват "не става!"

      • #7
        Ако действително знаеш какво е SQL има достатъчно работодатели, които хич не им дреме къде си и от колко до колко бачкаш, стига да правиш по 8 часа и работата да върви.

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          С Турбо Паскал съм захлебил "вишуто убразувание". Има ли хлеб?

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Тсъ, освен ако не правиш DOS-овски програми. Има разни счетоводни фирмички дето все още правят такива.

      • #8
        тъй, тъй....
        А може ли задачата да се приспособи и в случаи: абе едикойси възрастен човечец дали се прибра този следобед?

        Мога да ти дам един акъл, но решението пак е с малко пари (в джоба на Кит. Ком. Партия)

        С две думи, аларма, чиито датчици да следиш.

        С повече думи:
        Ако н мястото има интернет, може и комшийски,
        Се свързва и конфигурира устройство, дето предава данни за наличие на обект.

        Аз ползвам следната постановка:
        Sonoff RF Bridge -1 брой.
        Sonoff door sensor 433 -1 брой
        Sonoff pir sensor 433 -1 брой

        Ккво прави и кк го прави:
        Връзвам "моста" към WiFi и си настройвам приложението на телефона, от който ще следя възрастния човек.
        После слагам сензора на вратата и сензора за движение там, където ме интересува.
        Свързвам сензорите към Бриджа.
        Отварям приложението и настройвам известията, според както ми е удобно.
        Да речем, нужно ми е да знам кога стария човек влиза и излиза- активирам известието на вратата.
        За ПИР сензора за движение- не ме е еня, искам само да гледам записите, затова деактивирам известията.

        Има и недостатъци: датчиците за вратата не ми кзват дали не е оставена отворена. Има и по-модерни, дето знаят точно състоянието, но те изпиват батерията за няколко месеца.
        433мегахерцовите работят с години. Моите са добавени преди 3 години и още работят.

        В приложението Ewelink трябва да се логваш през няколко месеца, ама не е проблем.
        Можеш да споделяш усъройството с други ползвачи, ама те май не получават аларми.
        Ако смяната на батерии не е проблем, може да се вземе само датчик за врата, дето е с WiFi, на него други устройства освен рутер нему трябват. Ама е по-скъп

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20220218_090741_com.coolkit.jpg Прегледи:4 Размер:81.3 КБ ID:6818427 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20220218_090729.jpg Прегледи:4 Размер:97.7 КБ ID:6818428

        Добавка:
        Ето го устройството. $аботи със сензори на 433 МХц. До сега не съм имал проблеми с лъжливо сработване, от звънеца на комшиите да речем, но не съм и следил.

        Имат и по-нова верия, с сдуг протокол, ама парите са повече и за устройство и за сензори.
        Последно редактирано от large; 18-02-22, 12:45.

        Коментар


        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          Друг вариант, е по присъствието на определено устройство в WiFi мрежата.
          Мисля че рутерите на Асус имат вградена опция за онагледяване на устройствата.
          За по-простите, сигурно пак може да гледаш списъка на DHCP lease-овете.
          ако е настроен на 1 час, ще е нужна мрежова активност на работния комп поне 1 на час за да го показва в списъка.
          При рутери с DDWRT, мисля че системната страница показва лийзовете, без да си логнат. Само трябва да си от локално ИП. Това пк лесно се докарва с VPN...
          Варианти много.

      • #9
        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        Търся решение за контрол наприсъствие на работното място през работно време. С други думи: как да убедя началниците, че днес съм бил на работа, в офиса/канцеларията, а не съм цъкал дистанционно, още повече, че офиса ми е в страната.
        Пари няма за нещата, които се предлагат на пазара.
        Пиши ми или звънни. Ще ти подаря нещо, което предполагам, че ще ти свърши работа.
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • #10
          Дали пък ти не си тоя шеф дето иска да следи другие, ама да не дава пари. Че иначе от къв зор неговия служител да му решава проблема със следенето

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм бе, брат. Аз съм един обикновен бай Х*й. Не ме ли виждаш, че по цял ден пиша във форума и чакам пенсия.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X