Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да ми препоръчате читава автодиагностика , която да чете дани за автоклиматици, климатроници!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да ми препоръчате читава автодиагностика , която да чете дани за автоклиматици, климатроници!

    Здравейте!
    Търся читава автодуагностика която да чете грешки на автоклиматика и засича съответните не изправности!

  • #2
    Нещо универсално ли търсиш или за дадена марка/концерн ?

    Коментар


    • #3
      Универсална, но да върши работата !
      Има десетки диагностики , но не всички тестват климатичните системи!
      Нещо по сериозно от Делфи, вюрт или подобни!
      Иска ми се да избегна проба грешка!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от spout Преглед на мнение
        Универсална, но да върши работата !
        Има десетки диагностики , но не всички тестват климатичните системи!
        Нещо по сериозно от Делфи, вюрт или подобни!
        Иска ми се да избегна проба грешка!
        Колега за съжаление нищо универсално не е твърде добро, ОСОБЕНО за климатичната инсталация. Там всеки производител ползва сбирщайн чаркове (както ти е известно), компресора е на един производител, управлението на таблото на друг, актуаторите по клапите и задвижките на трети, та често в един и същи модел е микс от различни производители, въпреки че колата е една и съща година и окомплектовка.

        Проба - грешка ще имаш със сигурност. Не можеш да я елиминираш този процес, но поне можеш да го сведеш до минимум.

        От моя доста богат опит и позовавайки се на този на колеги - Launch x431. Моята е от по-старите версии и въпреки това чете доста автомобили като отче наш . Разбира се не е цвете за мирисане и на някой автомобили не може да прочете всичко на дилърско ниво, но то и няма как. Според мен на първо време това ще ти върши перфектна работа. За в бъдеще работата ще те научи какво по-специализирано и разбира се за колко по-специализирани пари ще вземеш. Ако идват много мерцедеси примерно - взимаш стар диагноза, ако идват вагини - ваг ком и тнт. Така ще се оборудваш напълно. Та те така .

        п.п. лънча е няколко светлинни години пред делфито, само за справка

        Коментар


        • #5
          Ако, кажеш и ориентировъчна сума за покупка, ще е по лесно с препоръките.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • #6
            Благодаря, за вниманието!
            В случая сумата за покупка е без значение !
            Ако цената е поносима , ще я купя !
            Ако е много висока и цената не е оправдана , ми е достатъчно да знам коя диагностика върши работа и кой има такава и да му стана клиент!
            Launch имат нови версии , постоянно ги разглеждам имат много възможности , но климатика не е споменат , за това търся мнение от хора с опит.
            Основно с което се сблъсквам е че не мога да разбера кога вентилаторите работят правилно и коя степен не работи . Вижда се че вентилатора върти но всъщност не охлажда , колата не загрява , но климатика вдига налягане , клиента вика не може да бъде! За такива неща ми трябва диагностика.

            По принцип, автомобилите не са ми приоритет, може да се каже че съм ги намрази, но не можеш да избягаш от това което тие писано.

            Коментар


            • #7
              https://www.avtodiagnostika.bg/profe...hoC_0UQAvD_BwE
              Това би ли свършило работата?

              Коментар


              • dodo_x
                dodo_x коментира
                Редактиране на коментар
                Най вероятно не,това е ментето на преправеното менте ,някое CRP на Launch ще свърши работа като бюджетен вариант поне е оригинален уреда

            • #8
              Здравейте, Ако може да ме насочите към нещо конкретно , което със сигурност да може да чете автоклиматици! Без значение , менте или оригинално , освен климатици друго не ме интересува!

              Коментар


              • #9
                Имайте предвид, че през последните 10-15г. "климатика" в някои автомобили е "разпилян" в няколко блока и съществува само "виртуално". Примерно:

                - копчета за климатик с дисплей на централната конзола;
                - блок за управление на купето (BSI при PSA);
                - моторен компютър;

                По тази причина няма специализиран уред за проверка на климатици през интерфейса на колата.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
                  Имайте предвид, че през последните 10-15г. "климатика" в някои автомобили е "разпилян" в няколко блока и съществува само "виртуално". Примерно:

                  - копчета за климатик с дисплей на централната конзола;
                  - блок за управление на купето (BSI при PSA);
                  - моторен компютър;

                  По тази причина няма специализиран уред за проверка на климатици през интерфейса на колата.
                  Точно за това ми трябва!
                  Ако си нямаш работа върви го търси.
                  Но все пак някой диагностики могат да откриват някой проблеми, затова питам да знам коя може да открива такива проблеми.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X