Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ротатор за сателитна антена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ротатор за сателитна антена

    Та на въпроса.
    Купувам ротатор за сателитна антена (булсатком) интересува ме въртене само по хоризонта или приемам идеи от какво да си направя.
    Вертикалния ъгъл ще си го променям на ръка и за него приемам идеи как да се коригира дистанционно. (стъпков мотор?)
    Желателно е нещото да работи на 220V
    Инак на 12V с преботено моторче за чистачки ще е най-лесно, ама не ми се занимава само за него да опъвам трасе.
    С механичната изработка ще се справя, но с електрическата част ще трябват обеснения, не пишете бързо ще чета бавно
    ​​​​​Цялата галимация е защото работя на един кораб, ама не е много яко при всяко преместане да въртиш антената на ръка.
    Имаме и автоматична антена, но нея пък няма кой да я настрои за българските сателити...

  • #2
    Дали да не разгледаш тук: http://dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184

    Коментар


    • #3
      Явно термина за това което искам е "линеен мотор".
      Много благодаря за линка!
      Час и нещо рових по темата, ама с моята формулировка стигах само до разни антични теми из форумите от 2005-6г.

      Коментар


      • #4
        Има ги готови във всякакви варианти като ход и сила, но не знам как се казваха, както и къде да търсиш.
        Утре ще питам пича с редукторният Дифендър, че бая време се занимаваше и с чинии, та той ме светна, когато ми трябваше механизъм да ми мести разни неща.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          Отдавна съм зарязъл тоя жанр и можеш да приемеш с известни резерви това, което пиша.

          https://www.satbeams.com/footprints

          първо виж дали има въобще сигнал там където плаваш или ще плаваш.

          Има автоматични позиционери с вграден гпс. Автоматично нагласят азимут и елевация по текущи координати и зададен спътник. Има приемници, които имат вграден позиционер, но вероятността там да завреш булсат картата и да тръгне клони към нула. Търсиш сателитен комплект за кемпер, за който можеш да закачиш външен приемник. Гемията спира, даваш позициониране и дивайса се оправя оттук нататък.

          Има и за кораби, които работят в движение, но мисля, че струваха над 10 хил.


          Само с местене по азимут мисля, че няма да стане.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
            Та на въпроса.
            Купувам ротатор за сателитна антена (булсатком) интересува ме въртене само по хоризонта или приемам идеи от какво да си направя.
            Вертикалния ъгъл ще си го променям на ръка и за него приемам идеи как да се коригира дистанционно. (стъпков мотор?)
            Желателно е нещото да работи на 220V
            Инак на 12V с преботено моторче за чистачки ще е най-лесно, ама не ми се занимава само за него да опъвам трасе.
            С механичната изработка ще се справя, но с електрическата част ще трябват обеснения, не пишете бързо ще чета бавно
            ​​​​​Цялата галимация е защото работя на един кораб, ама не е много яко при всяко преместане да въртиш антената на ръка.
            Имаме и автоматична антена, но нея пък няма кой да я настрои за българските сателити...
            Караи на ръка- инак някои трябва да ти скове къстом такова устроиство ,ама тоя някои ще трябва и да разбира ,а щом разбира ще те обръсне.
            Има ршение -наример едно време на големите антени съм слагал по 2 мотора - за хоризонтално и вертикално местене и после управлението става мамта си ебало-правил съм къстом позиционер и съответно цената вървеше яко нагоре ама щом искаш да гледаш нещо дето излиза само с 3 метра диаметър антена -ще си плащаш.

            https://www.lyngsat.com/packages/europe.html

            Коментар


            • #7
              Турските на Нета работят в движение на автобуси дори и по "равните" български магистрали.

              П.П. Кой освен Булсатком от българските оператори предлага български канали с достъп чрез сателит?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                Ментел и Свиваком също имат сателитна тв.
                Я кажи за тия Нета сами следят сателита ли?

                Коментар


                • #9
                  Я, че ми стана интересно

                  Коментар


                  • s_s1
                    s_s1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Кое?

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X