Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Plex Media Player и AppleTV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Е не обичам да разнасям плейвачка наляво и надясно.

    Те затова и до сега бяха 4

    Да не искате да кажете, че имате един телевизор по къщите?

    Освен това страхотията на плекс е, че като спреш видео на едно място на другото тръгва от същото дори след няколко дена.
    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      Аз нямам нито един телевизор от повече от 10 години
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #18
        При мен са по-скоро монитори.
        Телевизията като такава съм я спрял от около 2 години.
        Дори ми е неудобно от името, което са му дали от епъл на това у-во.
        Apple TV каквато аз не употребявам а то и не е TV, нищо че е в името…

        Ебаси безмислициата

        Майтапа настрана, без филми обаче не мога.
        Тубата и тя си бръмчи доста често за фон.


        Враг усраине

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Ахаа ...сега разбрах .... туй дето се казва Ябълка-телавизор , просто ти слага дистанционно на компинтера , да го гледаш на големия екран

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          По-сложно е.
          Но не е телевизор.
          Това конкретно категорично не е!!!

      • #19
        Не е много по темата но има ли някой по-наясно със CEC през HDMI ?
        Това е протокол да дистанционно управление - съкращението идва от Consumer Electronics Control.
        Естествено това трябва да се подържа от двете у-ва на HDMI кабела и да е включено.

        Не знам как да го напиша ама идеята е двете или повече устройства да се управляват само от едно дистанционно.

        Не ми е особен проблем но забелязах, че тази функция от едно и също AppleTV на телевизор Samsung не работи така, както на Sony,

        При Samsung не работи автоматичният избор на HDMI input в който е свързана ябълката.
        При Sony ако преди това телевизора е бил на друг сорс при пускане на плеъра си превключва и към верният HDMI.

        Всички останели ф-ции като включване, Volume Control, Playback Control си работят и при двете марки телевизори.
        От прочетеното тук излиза, че Routing Control командата от изброените при Samsung не работи.

        Дали става въпрос за особеност на CEC при самсунг, конретен модел или просто има различни версии на този протокол?
        И човек ако си купува телевизор а това го интересува как може да разбере дали всичко ще работи?

        По принцип тази функционалност е много приятна ако работи напълно, както със сони.
        Като ползвам AppleTV ползвам едниствено и само неговото ДУ, това на телевизора не ми е нужно за нищо.
        Никой от Dune плеърите, включително и онзи дето струваше 1,5К не поддържаше CEC.
        И съответно са необходими 2 дистанционни.

        Или едно универсално но по принцип това е едно и също - много повече цъкане!
        Враг усраине

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X