Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Plex Media Player и AppleTV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Plex Media Player и AppleTV

    Имам фундаментален проблем - не мога да подкарам Plex клиент инсталиран върху AppleTV (4K ако има някакво значение) да работи и да плейва от локален Plex сървър, работещ в същата мрежа.
    Някой ползва ли такава комбинация и възможна ли е?

    Плекс е... По мое мнение фантастичен Media Center.

    Ето малко по-подробности за сетъп-а.

    АppleTV устройство с инсталирано PLEX приложение и свързано към телевизор 1.
    Plex сървърът работи върху отделно PC под лайнукс и е свързан към телевизор 2 в друга стая.

    До тук нещата работят нормално:
    1. Плейвам нормално локален контент (филми/музика) директно от сървърът към телевизора.
      Лайнукс-а си има GUI.
    2. Плейвам нормално от произволен компютър съдържание намиращо се на сървърът през мрежа в браузър през HTTP към него.
      Няма инсталирано PLEX приложение по компютрите.
    3. Плейвам нормално от сървърът през мрежа в iPhone. Телефонът е дъртото SE на което има инсталирано PLEX приложение.
      Това приложение доколкото разбирам работи само като клиент.
      Мога и през браузър но мисля, че OS автоматично превключва към приложението.
    4. Мога да пусна каквото и да било от iPhone през приложението и след това да го стрийм-на към AppleTV за да го виждам на голям екран ако искам.
      А аз обикновено искам - не мога да си преставя да гледам филм например върху екран на тамагочи!
    Сега за проблемът и нещото, което се опитвам да направя:
    Стартирам Plex приложението от AppleTV но то не може да се свърже директно към Plex сървърът в същата мрежа.
    Вижда го но казва или че е offline или със статус unauthorized.

    Тоест искам да ползвам Plex от AppleTV директно, без посредничество от страна на Apple мобилно устройство!

    Вероятно причината е, че в приложението на AppleTV липсва възможност да се лог-на с Plex акаунтът ми.
    Това е стар, локален за Plex.tv акаунт създаван отдавна.
    С него се логвам навсякъде: сървър, от комп през WEB, в приложението на iPhone.
    Сега май не може да се създаде такъв - основно ползват за оторизация Apple,Google,Facebook.
    Може и с локален акаунт като моят, вероятно по legacy причини.
    Вече май не може да се създаде нов такъв.

    В приложението на AppleTV обаче няма възможност или аз не виждам как да се логна с този акаунт, тоест нямам user/pass.
    Позволява логване с Apple акаунт, с някаква оторизация през Plex различна от моя или като guest.

    Това не ме устройва защото и в трите случая не виждам съдържанието от моя сървър а само online съдържанието, предоставяно от Plex.tv
    А то е платено.
    Точно каквото е и съдържанието на платформата AppleTV.

    Ползвах различни комбинации от версии на клиент / сървър.
    В момента и двете са последните, промяна няма.

    Та финално пак началото:
    Има ли как да подкарам локален контент от AppleTV устрийството ползвайки Plex???


    Би било чудесно.

    AppleTV e страхотен хардуер, Plex е фантастична софтуерна платформа.
    Не, че епълската е кофти, дори я харесвам повече от тази на плекс.
    Проблема е, че и двете online платформи са платени.
    Разликата е, че Plex подържа и offline собствено съдържание а Apple - не.

    И едно лирично отклонение от темата:

    Малко ми е трудно и не мога да осмисля идеята на Apple.
    OK, има абонамент, няколко пъти плащах такъв, няколко пъти ползвах тестов период къде за месец къде за два.
    С абонамент гледаш някакви филми но далеч не всички.
    За повечето искат допълнително плащане, обикновено 2 вида: "наем" и да си "купиш" филма.
    Предполагам в единият случай го гледаш само веднъж във вторият може да си го пускаш колкото пъти искаш.
    Това някак ми прилича на услугата от едновремешните видеотеки през дивите '90 години от миналият век!
    Излиза, че месечният абонамент на Apple е всъщност членски внос за видеотеката.
    Е, дават по нещо малко свободно все пак но за основното им съдържание плащаш на парче.

    Може и аз нещо да съм в грешка ама съм отвикнал да плащам за филми откакто няма видеотеки а банани има през цялата година!


    Враг усраине

  • #2
    Епъл братче, това е положението. Като техен твърд неползвател ми е все тая, но толкова алчна фирма аз не знам.

    И да намериш решение - ще е до следващ ъпдейт. Ако ъпдейтнеш SE-то е много вероятно и то да спре да работи с материал, от който Епъл не взимат своя дял. А техният дял имат навика да е голям.

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      За сега прескочи трап-а - точно днес имаше OS ъпгрейд.
      Но да - никога не се знае кога ще кажат, че няма да работят по такъв начин.
      Но това важи с пълна сила и за Plex.

  • #3
    Проблемът на хората с епъл е че те искат повече отколкото всеки друг.
    Кой знае - може пък да е оправдано и за някой вероятно е.
    Аз не съм им някакъв фанатизиран фен но няма толкова добре написан софтуер и добър хардуер, при това така добре интегрирани.

    Всичко хубаво и безплатно обикновено е временно.

    Plex вървят в такава комерсиална посока като поощряват и подбутват платените си онлайн услуги а локалните, безплатни - потулват.
    За него също не се знае след кой ъпдейт ще спре да плейва пиратско/локално съдържание но за сега, при това от поне 4 години няма промяна.
    И ако спре какво? Ще заведа дело? Ще спра да им плащам и ще си искам парите?

    Че аз и сега не им плащам, какво претенции мога да имам?!?

    В горният пример с акаунтите в Plex оторизирани през Apple,Google,Facebook добавяне на локален контент - уй.
    Локално съдържание само с локален акаунт какъвто или вече няма или са го навряли на кучето в гъза и няма намиране.

    Иначе аз Plex ползват от години но само през WEB и само за музика.
    Наскоро се наложи да го опитам за плейване на видео.
    Винаги съм предпочитал строго специализирани, хардуерни плеъри за тази работа но по комплекни причини се наложи да търся софтуерни такива.
    И плекс за сега е без каквато и да било конкуренция.
    Само моля в тая тема да не споменаваме коди.

    Само ако му подкарам и горното... Ще бъде пълен оргазъм!
    Враг усраине

    Коментар


    • #4
      По някакъв начин тръгна това, което исках.
      AppleTV успя да плйне видео от локален сторидж през приложението Plex без да е необходимо мобилно устройство.

      Възможно е но… Отчасти

      Стигам до заключението, че Plex приложението за AppleTV устройството е с ограничени възможности.
      Пълните възможности се допълват от мобилното приложение в случая работещо на iPhone.

      Това вероятно е причината да липсва локална оторизация с user/pass.

      Ся какво направих за да го подкарам:
      1. Трябва да се пусне приложението от AppleTV.
        Явно не работи като сървис и без да е стартирано iPhone не може да стриймне нищо от Plex приложението към AppleTV.
      2. От iPhone през Plex си пускаме видео или каквото там и го пращаме да се визуализира на телевизора през AppleTV.
      3. От този момент нататък мобилно устройство не е необходимо.
        Всичко може да се управлява от дистанционното на AppleTV, което е несравнимо по-удобно от екрана на телефона.
      Всичко продължава да си работи така докато устройството не се изключи от тока.

      Явно то се оторизира към сървърът само през приложението на телефона с първият стрийм към него.
      И оторизацията се запазва докато не се изключи от тока.
      Спиране на приложението, заспиване на AppleTV не пречат.
      При всяко пускане съдържанието от сървърът си е налично.

      Това донякъде ме устройва, просто не предполагах, че работи така.
      Естествено предпочитам да го разбера сам вместо да загубя време в четене да дохуйментация.
      При това ако приемем, че е написано!

      Сега обаче забелязах друг проблем…
      През AppleTV няма звук от музикалната ми библиотека в Plex.
      Без значение дали я пускам от него или му я “пращам” през телефона, който си я плейва нормално.
      Не съм сигурен дали формата има значение - моята е предимно в MP3.
      Ще опитам с FLAG или друг формат.

      При видео до сега проблем не съм забелязал.

      Има някаква вероятност проблема да идва от декодиращото устройство, което в случая е телевизорът а в това нямам избор.
      Тъпият AppleTV е толкова умен, че му е под достойнството сам да декодира звук, който да излиза в аналог през чинчове примерно.
      Трябва му я телевизор, я ресивър дето да му бърше гъза!

      Та това е то.

      Ако си плащам по 19лв на епъл нямаше да го има туй чоплене и експерименти!
      И вероятно щях да го правя ама те после искат още и още…

      Викам да не бъдем максималисти:

      Без парЕ - толку!
      Га може и га има!




      Враг усраине

      Коментар


      • #5
        След няколко седмици експлоатация ето малко впечатления.

        Забелязвам, че Plex клиента на AppleTV си "губи" оторизацията със сървъра не само при рестарт.
        Понякога след 24 часа продължава да работи самостоятелно, понякога е нужно да се "подбутне" от телефон.
        Иначе самото устройство работи просто безукорно.

        Плейва гладко и без никакви забележки Full HD видео кодирано с H265 и всякакъв профил.
        Включително Main 10, който се оказва препъни камък за по-стари процесори без хардуерен видео акселератор.
        Все някога ще го тествам и на 4К резолюция върху монитора ми но само от любопитство.
        Плеъра го ползвам основно на 32" TV, който подържа само Full HD.
        Та дори да "мачка" 4К видео с H265 не ми е от голяма полза.

        Дистанционното му е... Няма какво повече да се иска.
        По-функционално и удобно нещо никога не съм пипал!
        Интеграцията с телефон е забележителна.
        Например щом се появи поле за въвеждане на текст веднага предлага да прехвърли това към iPhone.
        Ако не - виртуална клатикура, която също е невероятно удобна.

        Вероятно и др. устройства работят така ама AppleTV по някакъв начин напълно контролира TV през HDMI.
        То това беше някакъв протокол доколкото помня но не съм си поставял за цел да го помня.
        С други мултимедийни плеъри или не е работило или е работило отчасти.
        Тук интеграцията е пълна, поне със Sony телевизор.
        Всичко се управлява единствено с дистанционното на AppleTV.
        От включването до навигация по менюта, усилване - изобщо не е необходима фафлата на телевизора.

        Та финално надмина очакванията ми този глист.
        От много години ползвам хардуерни мултимедийни плеъри.
        Този удря в земята всичко по удобство и функционалност.
        Дори и последният Dune, който върнах в магазина след проблем с дисплея.
        А той струваше над 1300лв.
        И не плейваше H265 стрийм или не всеки.

        Ако пък се ползват и Apple услугите и ако човек има MacBook това затваря цикъла от потребности.
        Враг усраине

        Коментар


        • #6
          Толкова добра "заварка" стана с Plex и AppleTV че се престраших да купя още едно устройство.
          Понеже нямам и няма да имам скоро 4К телевизор реших да рискувам с по-старо устройство с поддръжка "само" на 1080p.
          Води се Apple TV HD, 4 генерация.
          По-слаб процесор но за сега се оказва напълно достатъчен, почти същото дистанционно както на 4К.
          Някакви козметични промени по него забелязвам, софтуерът на устройствата е напълно еднакъв, ОС също.

          Да се чуди човек по каква причина толкова години съм се "мъчил" с Dune.
          Навремето такива плеъри нямаха алтернатива но това беше толкова отдавна.
          Пък и никой от тях не е бил толкова евтин, колкото сега ябълките.
          Понякога се срамувам от себе си какъв кон с капаци съм!

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_6108.JPG Прегледи:0 Размер:533.2 КБ ID:6802250
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_6109.JPG Прегледи:0 Размер:345.6 КБ ID:6802252


          Прикачени файлове
          Враг усраине

          Коментар


          • #7
            Явно, че само аз си пиша тук но може пък да се окаже полезно за някого.

            Интересен факт е но PLEX приложението инсталирано на AppleTV HD (4th gen) се държи по-самостоятелно отколкото това, инсталирано на AppleTV 4K (1st gen).
            Второто е по-нов хардуер.
            При по-старото обаче до сега не се е налагало да ползвам телефон, за да го "закачам/оторизирам" към Plex сървъра.
            Естествено първоначално за всяко е необходим iPhone.

            Тоест по-старото работи по-самостоятелно, поне за сега.
            Ще изравня версиите на tvOS на двете да видим дали ще има разлика.
            В момента по-дъртото желязо е с по-нова ОС - просто така си пристигна от OLX.
            Враг усраине

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Яко та Апът нагризаните ябълки ;-)

              Това с епълските играчки доколкото знам си е цяла екосистема ( както се казваше някъде). И едно с друго се разбират без проблеми. За цените им като нови, ябълките би трябвало всичко да им е изтествано, и изпроверено от и до...

              При хемороида, лайнукса, линдолса е прекалено голяма шарения откъм сорфтуер, драйвери, протоколи и тн. та е нормално да се получават манджи или бози от време на време.

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Признавам, че винаги съм бил пристрастен.
              Фронтът се обединява срещу цената им - аз също понякога недоумявам.
              Ето по-нагоре за услугата им свързана с AppleTV.

              Това обаче е изключение и леко частен случай.

              По отношение на хардуер, софтуер, дизайн - с какво сравняваме епъл, че да са надскочили цената си?
              Аз не намирам с какво да ги сравня.
              Например да сравняваме AppleTV с Chromecast е малко като торба картофи с мусака.

              Да сравним Mac Mini с Intel NUC е също толкова неуместно.

          • #8
            Днес съм отново в другият "сайт", където съм оставил да работи по-старото Apple TV.
            Ми продължава да си стои свързано към локалният плекс сървър - тръгна си веднага още с пускането на устройството.
            Не зная каква е причината по-новото да се държи по-различно в това отношение.
            Честно казано не е чак толкова важно но явно за целите ми по-старото е по-подходящо.

            Също така тук се плейва музиката от сървърът - същата, която на другото място не ще.
            Вероятно обаче разликата не идва от плеъра е от телевизорът.
            Различни марки и модели са пък аудиото се декодира именно от него.

            Живот и здраве след празниците ще проверя дали и AirPlay работи еднакво добре на двата плеъра.
            Ако да - може да пусна 4K модела на борсата или на бартер за по-старият.
            Телевизор с такава резолюция въобще не възнамерявам да имам в обозримо бъдеще.
            Иначе имах намерение по-скоро да тествам AirPlay-a, дори писах на дъртият пръч.
            За коледа - дедов, май днес пак няма да ме огрее и явно ще трябва сам да са обслужа догодина в показният плод-зеленчук
            Враг усраине

            Коментар


            • #9
              Както и предполагах след Големьо Шопинг за празниците в стил "Като за последно" - взеха да се появяват резултатите в OLX.
              Вече имам нялколко "екслузивни" предложения за mac mini от "платформата".
              Както въврвят нещата ще има още едно AppleTV покрай това.

              П.С: Електрическият магазин кърти мивки в тази насока.
              Направо имам неконтролируеми тикове и сърбежи в края на пръстите.
              Нещата отиват към:

              Мачка ближе контакт.
              Невероятно но факт.
              Цък,цък - язък!
              Последно редактирано от Esper; 02-01-22, 16:09.
              Враг усраине

              Коментар


              • #10
                Преди малко се престраших и обнових версията на ОС-а в 4К към последната.
                Уями - отново и трябва телефон за да захапе локалният PLEX сървър.
                Явно на това желязо и тока му пречи.
                Третата ябукаTV отново ще бъде обикновено, 4 поколение, просто HD!

                Между дригото последното поколение, тоест 2-рото 4К забелязвам, че на ДУ има нещо, което винаги ми е липсвало:

                А именно бутон ON/OFF
                Ебаси фафлата след като трябва да цъкаш няколко пъти за да успиш “тамагочито”!!!
                Явно все пак им е увряла главата!!!





                Враг усраине

                Коментар


                • #11
                  Преди години пробвах да използвам Plex media server в домашната мрежа за гледане на филми и дори си купих някакво приложение за телевизора , но не останах доволен и ги деинсталирах . На NAS сървъра си имам и TwonkyMedia server . От него съм много доволен - настроих го и го ползвам без никакви проблеми вече 6-7 години .

                  Коментар


                  • #12
                    Аз го имам инсталирано от години, в началото не го ползвах активно, освен само за музика.
                    Явно е имало някакъв проблем свързан с видео плейбек-а - не си спомням точно.
                    Сега обаче не намирам причина да ползвам и дори да търся каквото и да било друго.
                    Това нещо има страхотна система за каталогизиране на видеотеката, визуално изглежда страхотно и е много удобно.
                    При ползване една и съща библиотека от няколко човека на няколко места е особената му сила.

                    Всъщност допускам, че изобщо няма конкуренция!

                    Клиент за телевизор не ми е хрумвало да търся понеже нямам много умни такива.
                    Вероятно за сони-тата може да има такъв след като имат YouTube, който се учудвам но все още работи.
                    Че и мога да cast-вам от телефон директно към него.

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #13
                      Смених и третият мултимедиен плеър около мен с 2-ро Apple TV HD (4th gen).
                      Предишната подмяна беше от DUNE HD Solo Lite и не беше толкова фрапираща.
                      Днес обаче замених NUC PC под лайнукс с Apple TV HD и разликата е...
                      Ами нещо като да палиш печка на кюмюр с чакмак вместо да пуснеш климатика с дистанционно.
                      Може би е леко преувеличено но е доста близко до реалността!
                      При това AppleTV е по-евтино решение за мултимедия от интел базирани дрисни в този формат.
                      И от хемороид базирани маркови мултимедийни плеъри.

                      Темата поне от моя страна е приключена.

                      AppleTV с Plex е много потентна конфигурирания към момента.
                      На 3-то място се убеждавам в това.
                      И няма НИКАКВА конкуренция ако говорим за собствено съдържание.

                      Феновете на KODI могат да пуснат водата след мен.


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6222.JPG
Прегледи:180
Размер:254.8 КБ
ID:6807716
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #14
                        Гледам и ти се чудя , след толкова много телевизори , как ти остава време да правиш нещо
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • KingofROAD
                          KingofROAD коментира
                          Редактиране на коментар
                          на всяко очо по два талавизора :-)

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          За порно винаги има време

                      • #15
                        Ценното е, че можеш да гледаш 4 филма едновременно.
                        Или да гледаш концерт на Металика и в същия момент да гледаш и някой джаз канал...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X