Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Родителски контрол на мобилни устройства

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Родителски контрол на мобилни устройства

    Честно си признавам, може и да има подобни теми в раздела но на първо четене не намерих, а съм прекалено фрустриран за да търся по на дълбоко.

    Накратко - търся читава програма за родителски контрол на достъпа на 8 годишно дете над мобилни устройства. Самият достъп като такъв е обективна необходимост, колкото и да не ми харесва, и не е предмет на дискусията.

    Това което търся в идеалния вариант е:

    - тотална забрана за сваляне/инсталиране на всякакви мобилни приложения без изричното съгласие на родител

    - възможност за филтриране на съдържание най-вече в тубата по възрастово ограничение, по усмотрение на родител

    - възможност за задаване на дневен/седмичен/месечен лимит като достъп (часове) към определени приложения (отново шибаната туба, но не само)

    - възможност за ограничаване на входящи съобщения от контакти които не са вписани в профила, от всякакви платформи - Вайбър, Скайп, Месинджър и всички производни хуйни

    - възможност за ограничаване на входящи/изходящи обаждания към/от контакти които не са вписани в профила. Съответно невъзможност за добавяне на контакти без съгласие на родител.

    Не ме брига дали приложението е платено, даже предпочитам да е. Говорим основно за Андроид.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    Приложението си е на гугъл и се казва фамили линк
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      Имам го. За голяма част от изброените неща не става, освен ако нещо сериозно не мога да се ориентирам в настройките
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Относно тубата, качваш само YouTube Kids, там посочваш възрастта на детето и си готов, има опция за ограничаване при търсене и въвеждане чрез пин код, относно контактите, задаваш блокиране на всички неизвестни повиквания, само тези добавени в контактите ще могат да го търсят, също според модела и марката на телефона, можеш и да блокираш всички неизвестни номера освен записаните в контакти , относно всички приложения и изобщо google play, могат да се заключат чрез пин код, чрез приложението Samsung Knox, стига и смартфона да е с тази марка и да го има, чрез приложението Samsung Knox се получава нещо като два профила в един телефон, но в единия можеш да забраниш буквално почти всичко.

        Сега, каквито и защити и ограничения да му сложиш, ще е въпрос на време да помоли някой по-голям тинейджър с опит да му хакне смартфона от родителския контрол, та най-добре според мен ще е да си имате доверие с детето, и постоянно да му говорите за потенциалните опасности при сърфиране...

      • cross4funbg
        cross4funbg коментира
        Редактиране на коментар
        На Knox-a идеята е по друга. Това, което ще му свърши някаква работа се казва samsung kids, като си остава условието телефона да е samsung.
        Последно редактирано от cross4funbg; 29-09-21, 20:09.

    • #4
      Говорил съм на тази тема с приятел , който е по принцип малко краен в действията си . Думите му бяха - решението е едно , не ти трябват приложения и др.подобни глупости .

      – Взимаш му телефона и точка !

      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Тоя е Козирог,гаранция ти давам - телефона на трупчета и 20 лицеви опори на всеки половин час.

        Моите са на по 10 и 13,не заякнаха много ма им дойде акьла,че борбата със земното притегляне е безмислена точно толкова колкото и да се опитва да спори или лъже баща си.

    • #5
      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение

      – Взимаш му телефона и точка !
      Тва е очевидното endlosung. Както казах - по обективни причини няма вариант, засега. Та ще си играем на стражари и апаши.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #6
        Техническите решения носят много рискове. Дори и да са успешни, всичко забранено ще минава през устройство на съученик/чка, а ти ще си родителя-задръстеняк.
        Лишаването от устройството в училище ще нанесе много щети на статуса му в класа.

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Техническите решения носят много рискове. Дори и да са успешни, всичко забранено ще минава през устройство на съученик/чка, а ти ще си родителя-задръстеняк.
          Лишаването от устройството в училище ще нанесе много щети на статуса му в класа.
          За лишаване от физически достъп до устройство не говорим. Няма как. Вече обясних.

          ​​​​​​Правилата на училището са в синхрон с моите. И се спазват. Отчасти затова съм избрал съответното училище.

          Говорим за оперативен контрол, не за възпитаване на ценности. Там ми е ясно, че няма приложение, което може да ме замести.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #8
            На времето като бях малък , родителите ми бяха строги и се опитваха да ме предпазят от всичко потенциално опасно и вредно .
            Е , напук на всичко не успяха да ме предпазят от нищо ! Всичко забранено беше цел номер 1 и по един или друг начин се стигаше до забранените неща . Точно както са го казали и момчетата по-горе , забраниш ли му нещо то ще намери начин да стигне пак до него ако реши .
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              На времето като бях малък , родителите ми бяха строги и се опитваха да ме предпазят от всичко потенциално опасно и вредно .
              Е , напук на всичко не успяха да ме предпазят от нищо ! Всичко забранено беше цел номер 1 и по един или друг начин се стигаше до забранените неща . Точно както са го казали и момчетата по-горе , забраниш ли му нещо то ще намери начин да стигне пак до него ако реши .
              Благодаря, мнението ти беше много ценно. Сигурно. Евентуално. За някой друг, но не и за мен, ако трябва да съм честен. Мен също ме ошамариха в къщи като паднах и се пребих с колелото.

              Ако случайно съм оставил погрешно впечатление че търся съвети как да си възпитавам детето, то те са именно такива - погрешни. Имам ясни виждания по въпроса. Добри, лоши - не е предмет на настоящата дискусия. И едва ли ще бъде. Даже като се замисля - направо никак.

              Именно за това пуснах темата в технически раздел на този форум, а не в бг-мама. Явно е било защото търся техническо решение. А не съчувствие и лични съвети.

              Без лични чувства към никой от писалите в темата до момента.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • BatGeorgeone
                BatGeorgeone коментира
                Редактиране на коментар
                MDM parental control android

                И прочети добре няколко пъти какво е написал Еделвайс, и аз правя като него, просто като едноличен потребител нямаш много опции за сериозни неща, разбирай истински тотален и прецизен контрол, казвам ти го като човек поизхарчил някой и друг милион служебно в тази област.

            • #10
              Съжалявам, че няма да прочетеш това, което искаш, но:

              поговори с останалите родители как са решили проблемите с ограничаването на достъпа. Там е ключа от решението.

              Напълно разбирам фрустрацията ти и даже не искам да разбирам защо е причинена, щото аз също съм бил фрустриран и бях направил много хитроумен план:
              - смартфона става нокия с фенерче. Не намерих нищо разумно за андроид.
              - компютъра - рестриктнат акаунт с IE само (това е садистично!), заключване на биос-а да не бутне нещо live
              - рутера - с whitelist на сайтовете - принципно излишно, но за всеки случай
              - свободната мрежа наоколо - излекувана да не е свободна.

              Преспах и не напривих нищо от горното. От тогава е минало време, мобилните OS са поузрели и може да има нещо разумно. На windows му трябваха 20-на години да стане горе-долу изплозваема ОС при налагане на полиси, каквото трябва.

              Коментар


              • #11
                Моя умник на 5 години сложи парола на компа на дядо си , сега е на 20 и аз го питам някои неща. Ограничаването на достъпа е кауза пердута , самоограничението е истината.

                И аз съм на мнение че да забраниш нещо е най бързия начин да го пратиш там.
                Друг пример - разреши пушенето в училище и 95% няма и да си помислят да посегнат към цигарите.
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • #12
                  Никога не съм им ограничавал ни телевизия, нито компютри.
                  И двамата говорят английски перфектно, главно заради лабораторията на Декстър и Cartoon network.
                  Ако има проблем, той не е в устройството и няма да се реши със забрани, бой или наказания.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е и моите не са били идеални. И напротив, говорили сме много. Но най-вече те гледат какви ги вършиш, не какво говориш.
                    Забраните и наказанията само влошават проблемите.
                    А и времето, в което си фактор да забраняваш, и най-вече да следиш дали се спазват забраните, минава доста бързо

                  • сто
                    сто коментира
                    Редактиране на коментар
                    Забраните и наказанията са част от живота. Съвместния, с други. Та колкото по-рано се осъзнае това, толкова по-добре

                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Познавам един, дето си биеше сина докато се разреве, без повод. Просто така, да се научи да носи на бой. Е израсна добро момче, въпреки това.
                    А по горе не съм бил съвсем прав. Говорих със сина. В периода, в който учеше за кандидатстване след 7-и клас е имал парола на компа. Пак не му било забранено, но трябвало някой от нас нда му го пусне. Може и да е имало ефект - влезе в математическата гимназия.

                • #13
                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  ... Явно е било защото търся техническо решение. ...
                  Ако искаш, един лиценз мога да ти дам, срещу отзиви после. Ок?

                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #14
                    Урежда ме
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #15
                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Честно си признавам, може и да има подобни теми в раздела но на първо четене не намерих, а съм прекалено фрустриран за да търся по на дълбоко.

                      Накратко - търся читава програма за родителски контрол на достъпа на 8 годишно дете над мобилни устройства. Самият достъп като такъв е обективна необходимост, колкото и да не ми харесва, и не е предмет на дискусията.

                      Това което търся в идеалния вариант е:

                      - тотална забрана за сваляне/инсталиране на всякакви мобилни приложения без изричното съгласие на родител

                      - възможност за филтриране на съдържание най-вече в тубата по възрастово ограничение, по усмотрение на родител

                      - възможност за задаване на дневен/седмичен/месечен лимит като достъп (часове) към определени приложения (отново шибаната туба, но не само)

                      - възможност за ограничаване на входящи съобщения от контакти които не са вписани в профила, от всякакви платформи - Вайбър, Скайп, Месинджър и всички производни хуйни

                      - възможност за ограничаване на входящи/изходящи обаждания към/от контакти които не са вписани в профила. Съответно невъзможност за добавяне на контакти без съгласие на родител.

                      Не ме брига дали приложението е платено, даже предпочитам да е. Говорим основно за Андроид.
                      Какво е възможно, да знаеш да не се връзваш на обещания:
                      1. Контрол на инсталираните приложения - 100%
                      2. Филтриране на съдържание по възраст - 20% с уговорки и за тия 20%
                      3. Лимит по време - 100%
                      4. Ограничаването на контактите през различните платформи - 50% (на всяка платформа е отделно и с променлив успех).
                      5. Ограничаване на обажданията - ако е само за нормалната телефония може, през платформите - виж по-горе.

                      И не, не става с едно приложение което да инсталираш и да нацъкаш. Всичките тези неща се постигат по различен начин, голяма част - или с вградените средства на операционната система, или нямаш шанс.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X