Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NVR HikVision - губи настройки след рестарт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NVR HikVision - губи настройки след рестарт

    Понеже зная, че тук има колеги занимаващи се професионално с такава апаратура да попитам дали са имали такъв проблем и дали има решение?

    Проблемът в подробности е, че при рестарт устройството губи всички настройки и се връща към фабрични.

    Захранването изглежда ОК.
    Батерията в устройството - също.

    Въпреки това ги сменях, естествено няма промяна.

    Два броя са в това положение, подменихме единият и го хвърлихме в офиса.
    Скоро ще има още един.
    Еднакви са но не мога да кажа точният модел - нещо от серията 7600.
    На същото място работят още няколко, които за сега нямат тенденция да правят така.

    В къщи също имам NVR на тази марка с по-скромни възможности, който също до сега не е показвал такъв дефект.

    Потърсих в нет-а и се оказва, че не е съвсем изолиран случай.
    Но не ми стигна търпение да намеря еднозначна причина.
    Коментират компрометиран FW, ресетнати камери дори.

    Инетерса ми е чисто личен, във въпросният обект просто ги подменят.
    Аз не разбирам от тия работи но като видя място с 4-5 16 канални NVR които изглеждат правени за домашно ползване или максимум за квартален плод-зеленчук ми е ясно, че дизайна е сбъркан.

    Ма това си е мое мнение и си го пазя за мен.

    Враг усраине

  • #2
    Не работя или по точно рядко работя с хиквижън,но имам контактите ,ако искаш ще питам.Днес точно съм повдигнал въпроса за един голям промишлен обект почнат със 5 броя NVR 32 канални хиквижъни
    Понеже непрекъснато ги разширявам,днес заявих на възложителя че наливам пари в бездна,и подемам акция в посока дахуа.Дълга тема,лично необоснованата ценова политика на хик не ми допада.Има нещо куцо в хардуера,от към софт даже ми допадат,прости без излишни неща.

    Та ако ти е важно,ще питам сервиза им.Имал съм такива случаи със китайски нонейм нвр,мисля че и със стари модели дахуа ,единични случаи ако не бъркам.Отдавна вече не ремонтиран нищо по двр/нвр....даже и ако проблема е в захранването,вадя комплект нов нвр ..На клиента му е по евтино да му сложа на момента нов нвр,отколкото да ме види втори път.
    Последно редактирано от Roninn; 13-09-21, 23:04.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Благодаря, важно не бих го нарекъл.
      Ние също ги подменихме, чоплеше ме да подкарам вече бракуваното желязо за хоби тъй като в противен случай отива за скрап.

      Първата работа след отпуската ще бъде наистина да го флаш-на с нов фърмуер за да игнорирам вероятността да са го хакнали.
      Опитах го с функцията за обновяване през уеб интерфейса му но каза, че нямало нова версия.

      Същото казваше и моят в къщи но си направих труда да проверя по старомодният начин.
      Оказа се, че работи с версия 3.Х а в сайта им е налична версия 4.Х
      Флашнах, работи и дори се оправи един незначителен проблем с визуализацията на лайф вю-то при предишната версия.

      Има голяма вероятност за дефектният модел също да има нов FW, който да не го намира директно.
      Ще потърся като се върна в офиса.

      Въпреки, че обективно прогледнато този проблем изглежда хардуерен а не софтуерен.

      Ако не те затруднява може да попиташ за сервиз или за мнение но първо предпочитам да пробвам горното все пак.

      Не съм се интересувал но вярвам, че на пазара има по-сериозни хардуерни решения при нужда от стотина камери, както този.
      Нещо различно от купчина НВР-и за домашна употреба!

      П.С: Виждам, че съм описал проблема като връщане във фабрични настройки.

      Това не е съвсем така!

      Проблемът е, че фабричната настройка при Хик е всъщност стартиране на един съветник за настройка.
      Преминаването през стъпките е възможно само на място с локална клавиатура и монитор.
      Не може да стане дистанционно, то дори няма мрежа преди това.

      Иначе на мен също софтуерът на тази фирма ми допада.
      Сравнително изчистен, интуитивен, не изглежда писан в кръжок по програмиране, не си чупя нокът докато намеря нещо в настройките.

      Но въпреки това явно не е за не особено критични обекти, поне този тип рекордери!


      Последно редактирано от Esper; 14-09-21, 02:44.
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        Ааааа.....съветника отдолу или в настройките трябва да има място за чавка ,не показвай следващия път.
        Датата и часовника помни ли ги ?Ако да,друг е дерта
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Ъ… Не съм видял такава чафка!
          Ще погледна др. път!

          За дата и час не помня но със сигурност губи както IP, така и настройки за камерите си.
          Колегата след вдигане на мрежата ги налива от… Ексел файл, в какъвто бекъпва софтуерът.
          Eдинсвеното, което се запазва след рестор са записите от тях и то понеже са на дисковете.

      • #5
        Дай снимка на платката, ама да се четат чиповете ( или поне модел, пък за снимка - гугъл ще ровя )
        (между другото, ако ще засилваш нещо към кофата, с удоволствие ще те отърва от него )



        p.s. Ммда.. чукча писател...


        Ограденият чип е ром-а... предполагам winbond някакъв. Ако имаш с какво (осцилоскоп) виж му захранването ( пинове 4 и 8 ). Като си сигурен, че няма "вълни", наливаш съдържанието на чипа в нов. 100% има и моднати ромове за това желязо, та може и тях да пробваш.
        Гаранция, че това ще оправи проблем няма, но нищо не пречи да се пробва.

        Между другото, преди всичко това провери дали ресет бутона не се е сбъгясал.





        p.s.2 Предполагам това върви на нещо линукс базирано и с процесор HIxxxx. Обикновено повечето подобни китайци имат оставен лесно достъпен JTAG ( макар на тази снимка да не мога да го видя, което не значи, че го няма де ) през който може да се провери дали не хвърля някакви грешки.
        Последно редактирано от _kalata_; 23-09-21, 01:28.

        Коментар


        • #6
          Имам известен напредък.
          Днес успях да му обърна някакво внимание.
          Както предполагах имаше по-нов FW от този с който работеше.
          Въпреки, че WEB интерфейсът му твърдеше, че по-нов от него няма.
          Обнових с ръчен upload на имидж файла и всичко изглежда, че мина ОК.
          Рестартирах след това няколко пъти, включително "студен" рестарт - не загуби настройки.
          Чавка да показва или не съветник и в двата FW не видях.
          Обаче последно спрях накава онлайн регистрация на NVR-а в сайта на Hik.
          Нямам идея за какво се ползва, предолагам за някакви облачни глупости, които не ме интересуват.

          Оставих го на маса с настроена камера за тест да видим дали ще покаже отново някакви зъби.

          Качвам снимка на борд-а.
          ROM не видях, този чип с 8 пина както на твоята снимка се оказа нещо свързано със видео-то.
          Не зная дали няма нещо от другата страна на платката но не съм гледал там.

          JP12 вероятно е JTAG но и това не съм проверявал.
          Ако за седмица-две не се ресетне отново вероятно няма и да разбера Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-09-23.jpeg
Прегледи:339
Размер:298.9 КБ
ID:6773614
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f1.PNG
Прегледи:298
Размер:9.5 КБ
ID:6773615Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f2.PNG
Прегледи:304
Размер:9.1 КБ
ID:6773616
          Враг усраине

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            А защо не и в каталога на Комет?
            Между другото правих 2 ubnt тарелки преди време и на двете проблема беше в диода на входа.

          • _kalata_
            _kalata_ коментира
            Редактиране на коментар
            Чипът е UP1713P, формат WQFN3x3-16L, който се намира единствено в алиекспрес ( поне последно като го търсих ). За съжаление два опита да го поръчам от там завършиха неуспешно и в момента рутерчето седи и събира прах. ДВР-ът, който имам като скрап се оказа, че е дърт и няма подобни извращения по него . На входа на този рутер ( нисък клас, но пък с AirOS ) няма нищо... директно влиза на въпросния чип, който пък умира на всичко над 5,5в.. за сметка на това буксата е стандартна 5,5мм .
            Последно редактирано от _kalata_; 27-09-21, 21:18.

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Ще проверя при първа възможност дали е точно този чип.
            По всичко изглежда, че е импулсно но някак ми се вижда екзотична идеята да бъде в такъв корпус.

            Китайска работа!

            Ако е той и не се оправи проблема с ресетването ще ти подаря платката.
            Последните тестове бяха обнадеждаващи, поне от моя гледна точка но още не му се знае съдбата

        • #7
          Мисля да теглим чертата на темата.
          Към днешна дата, след обновяване с по-нов FW няма нито един ресет към фабрични настройки.
          Днес няколко пъти го изключвах грубо и всеки път си стартира нормално.

          Приемеме, че обновяването е поправило проблема.
          Колкото и да не ми се вярваше, че ще го поправи.

          Вторият още не е демонтиран и си е на място.
          Обаче и той не се е ресетвал.
          Враг усраине

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X