Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на видеонаблюдение - някой с впечатление от Dahua?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на видеонаблюдение - някой с впечатление от Dahua?

    Имам наблюдение върху софтуера на Hikvision, но търся опции, които ги няма - дефиниране на поне две зони за засичане на движение. Едната идея е настройка на различна чувствителност за близки и далечни зони, а другата е качване на видео или поредица от снимки на сървър, само от малка зона, и запис на харда от друга, по-голяма зона. DVR на Hikvision може да праща email със снимки, но при засечено движение изпраща 3 малки снимки, без настройка на броя и големината на снимките. Твърде малки са.
    Дали някой има поглед върху видеонаблюдението на Dahua да каже дали там има търсените настройки? Също как е Dahua спрямо Hikvision?
    Гледам една демо на IP камера ( линк, user DNA pass DNA2020! ). Изглежда има част от исканите опции, но въпросът е до колко софтуерът на камерата съвпада с този на DVR-ите им?

  • #2
    Здравей, имат доста полезна информация и инструкции за повечето си настройки в страницата. Може да има писано и за твоето питане.
    https://dahuawiki.com/Main_Page

    Коментар


    • orela
      orela коментира
      Редактиране на коментар
      По едно време си мислех да си харесам DVR и да му прегледам datasheet. В линка са събрани на куп. Благодаря!
      Само не свърши много работа - в ръководството пише, че може да се настройва резолюцията на снимките (snapshots), aма в какви граници или от какво зависят не пише.
      Оказа се, че и на черните Хик може да се настройва, но и там толкова пише

  • #3
    Основно работя с дахуа,по рядко с хиквижън ,дахуата има всичко ,но не всички модели поддържат смарт функции.Тези със смарт функциите са и чувствително по скъпи.Иначе разпознават хора от коли и т.н функции които често ползвам.крослайн и т.н Мятат снимки,ползвам и разширители на дахуа със изходите .Имай предвид че настройката на 6 камери със всички смарт функции за охрана на една площадка го настройваме 1-2 дни понякога.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #4
      Снимките с каква резолюзия са? И аналогови или IP?

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ползвам и разширители на дахуа със изходите .
      Това не го разбрах

      Коментар


      • niggaz_nature
        niggaz_nature коментира
        Редактиране на коментар
        За връзка със СОТ системи , най-вероятно .

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Релейни изходи ,със смарт функции.Задаваме периметър,казваме на камерата да разпознава хора и/или коли...ако обекта влезе или излезе от очертания периметър,във определения времеви отрязак от време,и определени условия,примерно сот-а е включен да се задейства сценарий...примерно да прати снимки на сот-а и съответно да подаде сигнал към контролния панел за нападение в зоната от дефинирания обект,кола човек...

      • orela
        orela коментира
        Редактиране на коментар
        Аха, звучи яко. А с каква резолюция са снимките от аналоговите камери?? Че никъде не намирам тази информация, а в ръководствата на DVR, където са дадени изображения от екрана, дадената резолюция е твърде малка.

    • #5
      В най добрия случай нещо от рода около 600/400 грубо.Снимките не са ок
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #6
        Може ли малко теоретична помощ за Hikvision .
        Забатачих се, мераклисъл съм се да сложа аларма и видео за вкъщи, почнах с 4 камери( реално ми трябват 3) ама ме вкараха във филм, избери нещо умно, демек 8 , ама разликата в цената с 16 никаква , така че да има...
        Бях си сложил някакъв бюджет от 1000, а сега залетях на NVR за 800, а камери ...аларма да не смятал даже.

        Въпросите подред,
        Умен NVR или умни камери кое е по добро.
        Умен NVR и умни камери ???има ли смисъл.
        Трябва ли ми найстина 16 портов и има ли умни 4 ???
        Доколко разбрах I серията е по нова от К, но като гледам характеристиките , не съм много сигурен
        Няма проблем да взема NXI-I аама кой ???
        Какво означава С в края на модела , на NVR ???

        Ако взема NVR с С трябва ли и камерите да са С , и по добрто ли е
        (единственото което намерих е че сртава въпрос за различни фърмуери , или греша

        Ужазз , нищо не разбирам но май ще изсипя торба пари.
        Искам нещо малксимално, не занимаващо ме - Да знам че работи и не ме тормози с глупости

        пп
        Моля препоръчайте и аларма ако не е много нагло

        Целата ми е да мога от интернет да знам какво става в къщи, да мога да пусна/спра климатиците (те са Вифи) , да пусна спра радиаторите ( и те са вифи легранд ) Да знам дали не съм забравил печката ( опитвам се да намеря умен контакт че нещо тези 16А не ми вдъхват доверие . Да мога да включвам лампата вечер и отварям и затвяарям щорите - това няма да го бъде, но го мисля

        Как се вика малко по умен дом.


        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение
          Може ли малко теоретична помощ за Hikvision .
          Забатачих се, мераклисъл съм се да сложа аларма и видео за вкъщи, почнах с 4 камери( реално ми трябват 3) ама ме вкараха във филм, избери нещо умно, демек 8 , ама разликата в цената с 16 никаква , така че да има...
          Бях си сложил някакъв бюджет от 1000, а сега залетях на NVR за 800, а камери ...аларма да не смятал даже.

          Въпросите подред,
          Умен NVR или умни камери кое е по добро.
          Умен NVR и умни камери ???има ли смисъл.
          Трябва ли ми найстина 16 портов и има ли умни 4 ???
          Доколко разбрах I серията е по нова от К, но като гледам характеристиките , не съм много сигурен
          Няма проблем да взема NXI-I аама кой ???
          Какво означава С в края на модела , на NVR ???

          Ако взема NVR с С трябва ли и камерите да са С , и по добрто ли е
          (единственото което намерих е че сртава въпрос за различни фърмуери , или греша

          Ужазз , нищо не разбирам но май ще изсипя торба пари.
          Искам нещо малксимално, не занимаващо ме - Да знам че работи и не ме тормози с глупости

          пп
          Моля препоръчайте и аларма ако не е много нагло

          Целата ми е да мога от интернет да знам какво става в къщи, да мога да пусна/спра климатиците (те са Вифи) , да пусна спра радиаторите ( и те са вифи легранд ) Да знам дали не съм забравил печката ( опитвам се да намеря умен контакт че нещо тези 16А не ми вдъхват доверие . Да мога да включвам лампата вечер и отварям и затвяарям щорите - това няма да го бъде, но го мисля

          Как се вика малко по умен дом.

          Винаги е по добре Аналитичните функции да са в NVR-А....няма много смисъл и камерите да са с Ал освен ако.......има специфика понякога.!
          Имаш някакъв периметър пред камерата примерно парко място....искаш ако някой спре на него...след сработване на аналитичния алгоритъм ,да сработи някакъв механизъм..било то светлина,било то говор,било то прожектор или бариера или каквото там си сметнал за необходимо ...то тогава е добре ал да е и в камерата сътветно тя да сработи нейните си алармени изходи и съответно тя да задейства изпълнителните механизми.Това спестява окабеляване,понякога и е невъзможно(неразумно) да се прави такова,а се използва съществуваща мрежа.

          Относно избора на аларма ,трябва повече информация.За умен дом също......Напоследък съм много зает и по огледи почти не ходя,но през нета мога да помогна с конкретни въпроси ,стига да видя навреме темата(форума)......
          За умен дом,виж какви и от къде ще вземеш устройствата(хардуера)
          Във времето ще ти се наложи да ползваш модули ,за които дори и не си подозирал че съществуват,много често се налага да преправям такива които имам налични ....защото ми трябва днес и сега,а не след дни и т.н

          п.п Това със щорите е най лесната част от задачата ти...че даже и като залезе слънцето да се вдигат според гпс координатите и позицията на слънцето ще ги движим автоматично...виж ако искаш на частично да се затварят или отварят става сложно.

          А иначе относно средствата...колкото ти се дават,толкова.......в момента правя система с термовизионни камери на хиквижън по 2-3к бройката.....то затова съм в офиса и сглобявам табла ,оптики и т.н
          Последно редактирано от Roninn; 25-05-23, 15:47.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • trav
            trav коментира
            Редактиране на коментар
            Много мерси ще питам, да не дебнеш емигранти ):
            Знаеш ли каква е разликата в С и без С версията освен цена , в западните форуми не намерих отговор, само предупреждение да не купувам от Китай или никога да не упдейтвам

        • #8
          Напиши кои модели сравняваш с 'C' и без 'C' - за да е ясно.

          Коментар


          • #9
            В тези двата
            Hikvision DS-7616NXI-I2/SC
            Hikvision DS-7616NXI-I2-S

            С - версията я има в немските магазини, а без С в сахта на Hikvision
            Ако може да препоръчате и две камери вътрешни, с добра светлочувствителност
            Определено търся модел без РОЕ захранване, към НВР ще вържа две /3 камери и още три от интернет

            Но пък влязох в още по голяма чуденка , от сайтовете, разбрах че I серията е на края, спряна от производство, замества я нова М серия, която за съжаление в родните търговци я няма
            По мощен процесор, двойно по широка пропусквателна способност, но кога ще е налична
            За съжаление китайците не дават много подробна техническа информация- По скоро са вземи тая черна кутия, щото казваме че може това, нищо че сече забива и тн..
            Май са изискали всичко от хардуера на 120% и според форумите ако включиш всички функци - прегрява и забива.
            Има нови версии К серията който са на същата платформа с I серията, иди ги разбери - но с по ниска цена


            При дахуа са още по апокрифни, там въобще не мога да се оправя , ужким са по евтини, но никъде не намирам EI серия
            Много ми е труден избора, съществува ли някъде сай с ревюта тестове и сравнения на NVR

            ПП някой може ли да препоръча, камера която да замества шпионката (5см) съвместима с NVR

            Коментар


            • #10
              Кой модел няма ....Има всичко,дай модел.....само и единствено, да не е спряно от производство....

              За хик и дахуа мога да доставя всичко
              Последно редактирано от Roninn; 03-06-23, 23:26.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • trav
                trav коментира
                Редактиране на коментар
                7616NXI-M2/16P/X без пое
                i новите М серия ,само да са на нормална цена

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Този модел е с ПоЕ.....харесай си и ми напиши точния модел до буква.

                iDS-7616NXI-M2/X Вероятно питаш за този.Или този iDS-7616NXI-I2/X

            • #11
              Нямам от къде да взема точен модел
              DS-7616NXI-I2/SC
              този го има в бг и е 650лв,
              За новите М серия ги виждам само в сайта на Hikvision Но информацията е много оскъдна
              iDS-7616NXI-M2 го видях на един немски сайт с цена 422Е
              Няма каталог къде да търся, не ми трябва ПОЕ, само две камери ще бъдат вързани директно към него , 3 са в интернет ,а след време целта ми е да вържа още 2 в провинцията пак през нета Напрактика и осмица ми върши работа

              Имам някакво усещане че Hikvision избягват да работят с крайни клиенти , май предфпочитат работа само през инсталатори
              На сайта си имат много оскъдна информация

              Коментар


              • #12
                и аз стигнах до видеото на вилата, по препоръки взех NVR 2108-12 dahua + няколко камери Raysharp /заради цената не са и те дахуа/ IP Камера булет 5MP 3.6 mm IR-30 микрофон SD.

                лаишкият ми въпрос е, ще мога ли с мобилното приложение DMSS за iphone да се вържа към NVR и от там да виждам камерите или трябва да се връзвам към всяка камера
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Той NVR-а, би трябвалод а има уеб-интерфес, и през него ще можеш да ги гледаш камерите. Но ще трябва да се пренасочат портове през рутера.

              • #13
                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                и аз стигнах до видеото на вилата, по препоръки взех NVR 2108-12 dahua + няколко камери Raysharp /заради цената не са и те дахуа/ IP Камера булет 5MP 3.6 mm IR-30 микрофон SD.

                лаишкият ми въпрос е, ще мога ли с мобилното приложение DMSS за iphone да се вържа към NVR и от там да виждам камерите или трябва да се връзвам към всяка камера
                Оказа се че NVR си е рейшарп , доста юзер френдли меню и засега се справям и сам

                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X