Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с датчик за движение и осветеност на лед прожектори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с датчик за движение и осветеност на лед прожектори.

    Както е видно от заглавието на темата имам проблем с датчици за движение и осветеност лед прожектори.

    Като отмина "ерата" на халогенните лампи си купих от 2R един куп лед прожектори с датчик за движение и осветеност. Накачих ги, настроих ги и всичко беше песен. След някои и друг месец забелязах, че при преминаване на човек или животно и през деня започнаха да сработват. А след още някои и друг месец започнаха и фалшиво да сработват. Получи се така, че светиха почти постоянно. И в следствие на постоянното светене през отминалата лято 3 от четирите прожектора спряха изобщо да светят. Остана само един, който е монтиран под дълбок навес и никога не го огрява слънце и си свети почти денонощно.
    Подмених ги с някакви със стилизирана буква "H" като на Дженерал илектрик. Изкараха няколко месеца и сега по нова година като си бях в къщи забелязах, че и през деня се включват.

    Моля за помощ да реша проблема.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    Разглоби ги внимателно и анализирай повредата - сензор, оптика, оценяваща схема. Но най-вероятно е стареене на елементи. Кои стават - труден въпрос.

    Коментар


    • #3
      Аз бях в подобна схема, обаче със стенните тела на стълбището. Общо 4бр тела за каквато искаш крушка, но с вградени датчици за движение. След макс година почват да си правят каквото решат, но най-често произволно включване и никакво такова когато минаваш. Налага се да ръкомахаш, танцуваш и тнт пред сензора, че да склони да ти "пусне". Е в крайна сметка ми ги подмениха гаранционно веднъж и после _|_ . Поръчах си от китай външни датчици за движение за вграждане - 2-3 лева е бройката. Смених ги и вече 2 години никакви драми, а и да се случи нещо, спокойно сменям само датчика.
      В твоя случай бих те посъветвал да минеш на отделни елементи - прожектор / датчик. Какъв датчик и какъв прожектор решаваш сам. Да по-обемни са, да окабеляването е 5 минути повече, но в крайна сметка сменяш само едното при дефект, което най- често е датчика. А както вече споменах има китайски за без пари и можеш да имаш складови наличности по всяко време.

      Коментар


      • #4
        Моят съвет също е да минеш на отделни устройства.

        Имам поне 6 по двора и къщата.
        Датчици и прожектори, до сега не съм сменял нищо.
        Имам и скъпи и евтини датчици.
        Първите са Steinel, 3броя, изцяло навън и първоначално палеха халогенни лампи, сега LED.
        В последните години монтирах и евтини PIR сензори (~15лв) но по коридори, гаражи, на закрито.
        С тях също нямам проблем вече 2 години.
        Даже наскоро намерих кутия с касови бележки пазени за гаранция - ами нито един не съм връщал.
        Не са някаква конкретна марка, каквото е имало в магазина.

        Прожектори изобщо тела с вграден сензор никога не съм купувал.
        Но през 2 къщи по цяла нощ един прожектор се пуска и спира непрекъснато.
        Не съм гледал какъв е но се обзалагам, че е като твоите

        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          Благодаря за съветите, но достъпа до местата където са монтирани е много труден, те са на височина около 6 метра и е мъчение демонтаж-монтаж. Нямам вишка, не искам да монтирам скеле и рискувам със стълба. Преди да монтирам всеки прожектор настройвам време и осветеност на земята, че на стълбата е почти невъзможно.

          Затова търся качествен продукт, който да издържа за ползване навън.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            6м. не са нищо фрапантно. Намираш си телескопична стълба от 3 секции, читава алуминийева и си ти. Мини на отделни устройства за да си решиш проблема.

        • #6
          В такъв случай наистина е добре да бъде комбиниран.
          Обаче за такива условия ти трябва осветително тяло с висока надеждност.

          Виж Steinel, имат такива модели, в Ташев-Галвинг съм ги виждал.
          Не съм питал за цени но гаранция няма да са под 100лв.
          Само PIR сензорите на тази марка, които ползвам бяха към 40-50лв.
          Ширпотребата са 10-20...
          Враг усраине

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Не можах да намеря на Steinel такъв прожектор със сензор.

            П.П. Намерих, но 20 вата е с цена 177 лв. Не ме устройва цената.
            Последно редактирано от s_s1; 05-01-21, 08:59.

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Аз съм ей така на 3 места по фасадата.
            Да, малко по-кофти е за монтаж с отделни устройства но нито датчика нито прожектора съм пипал откакто са сложени.
            Датчика е там е над 5 години под слънце, прожектора на 2 - наскоро му хвърлих бележката.

            Няма как да платите 20-30лв и да очаквате надеждност.
            Още повече пък да ги кача на майната си.
            6 метра не са нещо драматично но едно са те при катерене за удоволствие а друго на стълба, инструмент и говно за подмяна.

        • #7
          Ако е комбиниран и е на височина 6 метра, как очакваш да реагира адекватно, особено евтинджос такъв? Аз бих сложил надеждна ламБа горе, а управлението по-долу с цел функционалност и сервиз.

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Проблема тук не е като работи до колко добре засича движение, а че в момента 3-те, които съм монтирал лятото са "залепнали" почти постоянно. И че лятото, като ги опече слънцето и ще прегреят и умрат.

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Грозно е да върви кабел по външна стена на къщата, за да сваля датчика.
            По рано 2 от тях бяха по ниско, но светят в очите и затова ги вдигнах.

        • #8
          Уведомих продавача. От там казват, че е токов удар. На въпроса ми защо трите, които са само датчици за вътрешна употреба и са монтирани в коридора от повече от 10 години работят не намери смислен отговор.
          Искат да ги сваля и им ги дам за ремонт. Ще се принудя да си купя още 3, за да не вися по стълбите напразно.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #9
            Светло,сега видях темата,тоя въпрос няма еднозначен отговор.Лед прожекторите са така,ще горят,каквито и да сложиш.Пробвал съм всякакви,от филипс,ледванс на осрам,до китайските ...един дол дренки са.Всеки месец връщам ледванс гаранционни.Оставиш ли ги да светят, обратното броене върви.
            Относно датчиците,сложи външни както те посъветваха по нагоре.Аз ползвам от години само микровълнови.Нищо общо с пир.Ако слагаш повече от два или три прожектора дори и 20 ватови,слагам и външно реле шнайдер или легранд ,за тях гарантирам че държат 4-5 години и повече.По тая схема правим осветление на разни подземни паркинги,къщи дворове... прожектор с вграден пир е ден до пладне.

            Иначе проблема ти идва от два кондензатора в пира.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #10
              И аз сега видях...

              Личния ми опит със сензорите е че поне от масовите сдават между 20 и 40%, и нещата се укротват като сменяш само сдалите. Това освен от лични проекти, и от осветлението на блока, в който живея - трябваше ни около 2 години време докато се закротят, и сега си работят всичките.

              Относно LED прожентори, крушки и т.н. - проблема е че се издуват на максимум още от производителя. Няма значение чии са диодите. Ако се пуснат например на половин мощност спрямо номинала, изкарват толкова много пъти повече, че до сега нямам и един изгаснал диод на нещо, пуснато на половин мощност, и то при осветление, работещо почти 24/7/365, докато например в стаята ми, където ползвам същите ленти със същите диоди, около 30% от диодите вече да аут, нищо че са светили минимум 100 пъти по-малко.

              Другото е че на електрониките масово съхнат електролитни кондензатори, защото масово са разположени без особена мисъл къде би им били по-хладно, а и масово кондензаторите не са хич топ качество. На въпросното 24/7/365 осветление с ленти на половин мощност му сменям кондензарторите вече 2 пъти, защото все инцидентно нямам точно такива маркови, но следващия път задължително ще са маркови.

              Все повече започвам да клоня към варианта да си пазарувам диоди, да си поръчвам платки и сам да си правя модули, ама това си е лудост за собствена употреба. До датчици собствено производство още не съм го докарал.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #11
                Аз пък имам два от лидъл, единия с външен датчик , другия с вграден . И двата работят повече от 2 години . Обаче имам един от 2R , , който го сменяха вече 3 пъти, заедно с 20 крушки пак от тях , които ми ги сменяха и тях по 3-4 пъти , но вече се отказах , че цената на транспортните разходи утрои цената на продуктите им и се отказах . Купих си други и нямам проблеми . Та май има значение от къде купуваш .
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #12
                  Аз пък имам отР2 сигурно над 20 лед прожектора, към 15 лед плафона с датчик и 4 крушки, вече 2 години всичко работи,
                  явно има значение кой купува.
                  Майтапя се, че има значение кой купува, по-скоро е до късмет.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е то шуробаджанащината е сила голяма по наще земи
                    Майтап да става

                • #13
                  Дворното осветление е като уличното, според мен - има нужда от него когато е тъмно и е съвсем досадно решение да се задейства от движение и да гасне след това. Часовник, който да се регулира според сезона, или фото реле е правилното, пак според мене. Аз от мързел съм с механично включване и нищо не ми гори преди да минат 4-5 години поне.
                  Преди месец монтирах нещо в едно училище и се наложи да мина няколко пъти през дълъг коридор с монтирани аплици, задействащи се от датчик за движение във всеки. Ми вървя в тъмното и след мене светват и угасват, без да вършат работа. Колко икономисват - не се наемам да кажа, ма ако въобще ги няма, икономията ще е още по-голяма пък резултата същия.

                  Коментар


                  • #14
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211228_115907.jpg
Прегледи:1169
Размер:551.8 КБ
ID:6802722 Скоро почвам да осветявам един нов дом с голяма къща и голям двор ,ще споделя решения и методи,със снимки.

                    п.п Сега минавам през склада ,и мернах стари кашони от Осрам прожектори.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Roninn; 28-12-21, 11:06.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #15
                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20211228_115907.jpg Прегледи:0 Размер:551.8 КБ ID:6802725
                      На тези ,работят що годе добре.Има разбира се дефекти...но умират някъде ,малко след гаранцията си.

                      Масов дефект им е,набират конденз на стъклото от вътре.Не съм задълбавал да търся от къде им идва проблема.Но досега не съм намерил безпроблемни.Лошото е ,че и китайските карат долу горе колкото осрама,но не са много по евтини ,разликата е лев два с марковите.

                      От всички диодни лампи,за сега като по безпроблемни ,се очертават лед пурите ,оставени да светят в отворен корпус,и платковите диодни осветители на разните плафониери .
                      Последно редактирано от Roninn; 28-12-21, 11:13.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X