Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъснат оптичен кабел към накрайник, свързване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекъснат оптичен кабел към накрайник, свързване

    Привет колеги, имам оптика от Булсата, от няколко месеца всеки път като се наложи да преместя устройството им GPN-1G10 което е преди рутера, всеки път прекъсва нета и се налага да размествам оптичното влакно с накрайника свързано към GPN-1G10, оправяше се всеки път с разместване, до днес като пак при разместване спря изобщо и не свети индикацията GPON LINK, предполагам че се е прекъснало окончателно оптичното влакно, как да го заголя и свържа начисто към буксичката му, или си трябва специален инструмент, ето буксичката:

  • #2
    Това е от така наречените бързи конектори , които по принцип са си фъш особено с оптиката на булсата . Но и него да сложиш ти трябва специални инструменти , предполагам се е разместило вътре самото влакно , ако го разглобиш и наместиш ще тръгне. Абе най-добре ги извикай да си го оправят , няма да ти вземат пари за това , помоли ги ако имат сплайс със тях да ти заварят един пач
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря за инфото, така и направих и сега до 72 часа ще чакам да ми се обади техник.

      П.С. Не е по темата, но добре че си запазих сателитната тв на була, че ако разчитах само на фюжъна им, освен че нямах да имам нет ами и тв нямаше да имам, та твърдо не само на фюжън а само като допълнителен приемник.

  • #3
    Трябва специална машинка. Създай си навика това нещо да не го пипаш изобщо. Слагаш го в някакво положение и това е. Оптичното влакно е крехко и се прекъсва много лесно. Булсат при мен винаги са реагирали в рамките на работния ден, нищо, че по договор могат да се мотаят три.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #4
      Не съм видял тая тема.Това са така наречените бързи конектори,както колегата по горе е писал.Когато става въпрос за едно две влакна ,са удобни .Недостатък е че имат доста по голямо затихване.Когато се ползва за пренос на нет...е приемливо...за телевизия не става.

      Уточнявам че вашата услуга е нет и ИП телевизия през нета.

      За да се направи нов бърз конектор,е небходимо специфични клещи ...цена от 70 лв до 800$

      Резец за влакна цена 200 лв до 2000$
      в зависимост от качеството.

      В тоя случай спестяваш цената на сплайс машината която е няколко хиляди до няколко десетки хиляди.

      Бързия конектор е 2 до 5 лв.


      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #5
        Беше много изчерпателен, експедитивен и реагира почти мълниеносно. Дано да си бил полезен на съфорумника ни.
        Че какво са три години време за реакция в днешно време...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X