Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Неосат" - новият сателитен оператор/телевизия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Неосат" - новият сателитен оператор/телевизия

    ... не съм влизал тук от години. Прегледах, помислих и реших, че темата/питанката ми май е за тук.
    Появиха се "Неосат ТВ" и в един момент им позвъних (още не бяха обявили плановете, само "пробните" бонусни 2020 записвания) и поразпитах. Споделям наученото (не знам доколко е сигурно): четеш в сайта - вече има планове и кое-как (но не много), или разпитваш по тела. Любезни бяха. Записваш се - чакаш, понеже има "редичка", но ще ти дойде реда и на място с техниците ще обсъдите начинанието. Полагат ти се антена, стойка, конвертор (двоен; четворен май още няма). Предлагат приемници/тунери под наем - но ако гледаш в момента на Булсатком и имаш HD/SD (1 плюс 1 в моя случай) такива - можеш да ги ползваш. Не бяха сигурни дали - все пак - няма да са различни чиниите, но обобщено - вс.,което имаш от Булсата, можеш да го ползваш. Оказва се, че така пестиш от бъдещия план - или имаш "твои" приемници, или Неосат ти ги предлага под наем. На мен ми казаха, че - вероятно, но техниците ще предложат, като дойдат - чиния, кабели, приемници ще могат да се използват. Пренастройва се чинията. Плащаш месец за месец (ако решиш), но ако се откажеш - нищо. Само че ще трябва да викам пак Булсат-специалистите да връщат наклона. Прецених да поизчакам мнения.
    Това беше преди месец. Сега разглеждам плановете. В момента на Булсат плащам 18-и-нещо с 2 приемника и имам 100-тина канала (допълн.имам "Макс", но не и "Диемите"). Обаче HD-програмите са по-малко от 10. От Неосат за 21-23 лв. някъде мога да "взема" втория им план плюс два избираеми пакета и още един с доплащане. Ще имам пак 100-120 канала, но HD са близо 30-40. За наесен съм решил да се "местя" при тях.
    И така. Питам. Има ли вече някой с опит на собствена глава с телевизията на Заяков "Неосат"? Какво е действителното положение с "инструментариума"? Връзването? Какво и как се гледа? Качество, прекъсвания, свързване с поддръжката? Ще ми помогнете да реша, но може да помогнем и на други занапред.
    Благодаря на отзовалите се.
    Последно редактирано от Емил Братанов; 08-07-20, 23:49.
    Pink Floyd are a state of mind. The Alien mannikins too.

  • #2
    Антена се насртойва за има-няма 20-ина минути, със все фините настрройки (на наклона на конвертора включително).

    ...но, мен което ме дразни в булсаткома е че нямат модули за телевизор, а трябва да им ползваш боклучавите приемници. Не съм на тях, родителите ми са.

    Това за антената ми е прясно от преди 5-6 дни. Сменях им чинията.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • aaabbcc323
      aaabbcc323 коментира
      Редактиране на коментар
      От десетина дни , Булсат вече предлагат модули, но трябва да се заявят в офис, защото по телефона кават, че нямат.

  • #3
    Малко се разочаровах от Булсат назад в годините. Не успяха да постигнат устойчив модел на растеж в бизнеса си. А и нещо организацията им е странна. Вече трета година ми доставят интернет без да имаме договор за това. Имах...но преди три години договорът ми изтече и никой не се обади да направим нов. Нетът си работи, аз си плащам месечна такса...ама писмен договор за това нямаме. Коя сериозна фирма в комуникациите работи така???
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Много фирми. Поне в немско доста неща не се ли откажеш изрично, си се продължават автоматично, все едно си преподписал. И може да се откажеш без негативи за теб, само в кратък период преди изтичане на договора. Мине ли това време, договора се счита преподписан, и чакаш следващата година по същото време.

    • rosen_offroad
      rosen_offroad коментира
      Редактиране на коментар
      E при Булсата със сигурност не е така както в немско.

      Договора си минава на неограничен и без нов срок - можеш да се откажеш когато ти е кеф и никога няма да те потърсят за продължение.

      Ще те търсят само за да им върнеш боклучавия приемник


      За мен специално булсата върши работа за пенсионери с дърти телевизори дето няма да забележиш качеството на сигнала.

      Специално най новите им уж ХД приемници забиват всеки ден и съм връщал лично 2 или 3 неработещи.

      Сега съм на А1 и с техния приемник разликата е 10 пъти по добра картина спрямо булсат.

  • #4
    Не разбирам от сателитни приемници и затова въпроса ми може да е лаишки, но кой доставчик е най удобен за телевизионно приемане за кемпер за Европа от север до Африка пак север?
    Сега ползвам /местя/ домашния булсатком,
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #5
      Благодаря на отзовалите се. Колеги-съфорумци, моля Ви, впоследствие дори подчертах редчето: интересувам се от впечатления от новия САТ-оператор - "Неосат": разговори с тях, някой да се е включил, техниката, самите програми/пакети, качеството. Ако сте "наели" техни приемници - какви са...
      В първия ми по-дълъг абзац споделям какво самият аз вече съм научил/недонаучил от подробно разглеждане на плановете и обясненията в сайта и след 2 тел.разговора с техен служител.
      Pink Floyd are a state of mind. The Alien mannikins too.

      Коментар


      • #6
        Няма ли хора, които влизат тук - и вече да са имали вземане-даване с новата САТ-телевизия Неосат? Търся мнения от прясно включили се: кое/как е при тях?
        Pink Floyd are a state of mind. The Alien mannikins too.

        Коментар


        • novatech
          novatech коментира
          Редактиране на коментар
          Май не ти трябва инфо , а просто правиш натрапчива реклама ми се струва...
          Да не те е зарязала жената та такава безсмислена активност по форумите?

      • #7
        Добре, novatech, прочетете старта на темата - наистина искам да се пробвам за новата сат-ТВ, не познатите ни от мобилните оператори. Говорих си с някакви хора от офиса им (е дали може изобщо да не споменавам заради какво/кои точно питам?). Пакетите им излязоха на сайта. Но искам да си запазя цялото окабеляване из апартамента - а и тунерите (иначе им плащаш наем, но може пък да са по-добър модел?)... Ако някой вече се е пробвал - може да разкаже: така и така е, идват, правят това и това, добре е, не е добре, готино е, лъжат ни.
        Повторих си питането и дори подчертах какво ме интересува, понеже първите отзовали се подеха коментари за тия, от които гледам в момента (ето, и тях не споменавам вече), но не е, което търся. А в моето въведение съм описал какво знам/какво не знам - което може да е в помощ на други любопитни.
        Но това не Ви е направило впечатление... Практически, само sparkybg ми е отговорил.
        Или по-малко "безсмислено" ще бъде да питам при "мамите".
        Pink Floyd are a state of mind. The Alien mannikins too.

        Коментар


        • #8
          Емо, споко. Тук малцина помнят радиото , дай малко време на старците и ще се включат.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            И кое е това радио, което нне помним, и каква е връзката с Неосат?

        • #9
          Щом се плаща месец за месец и можеш да се откажеш, когато решиш, защо не го пуснеш за месец два за проба? Ако ти хареса, спираш Булсат, ако ли не-се отказваш.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X