Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измама или...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Измама или...?

    Искам да задам един въпрос на специалистите по GSM-и, който ме тормози от известно време насам. Въпросът ми е следния: Защо когато ми се обаждат от чужбина на моя телефон се изписва, че обаждането идва от български номер? Днес говорих с един приятел и той каза , че и при него е така , и че това било някаква измама/далавера , дори били давали по телевизията за това. Има ли измама и каква е опасността от нея, или няма и така трябва да бъде? Знам, че във форума има специалисти по тези въпроси(GSM) и затова адресирам питането си към тях. Благодаря предварително за отговорите!

    П.С.В моя случай става дума за Мтел.

  • #2
    До: Измама или...?

    Чуждестранния оператор "икономисва".
    Когато те наберат чуждия оператор вместо да препрати набирането към твоя номер през твоя оператор и да му плати съответно пари,той го препраща от неговата мрежа през наета линия до България и след това през гейт ,в който има карта на твоя оператор ти звъни на теб.
    Така твоя оператор е мапко прецакан....Качеството на разговора може да е по-зле .....
    Nissan Patrol Y61

    Коментар


    • #3
      До: Измама или...?

      Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
      Чуждестранния оператор "икономисва".
      Когато те наберат чуждия оператор вместо да препрати набирането към твоя номер през твоя оператор и да му плати съответно пари,той го препраща от неговата мрежа през наета линия до България и след това през гейт ,в който има карта на твоя оператор ти звъни на теб.
      Така твоя оператор е мапко прецакан....Качеството на разговора може да е по-зле .....
      Да, ясно. А качеството наистина е по-зле.
      Благодаря!

      Коментар


      • #4
        До: Измама или...?

        А на мен ми е приятно да си говоря с БТК.07001700011 "Здравейте, колко ни е приятно - нямате представа - че ни се обаждате. Вашето повикване ще бъде записано с цел подобряване на обслужването...За справка натиснете копче 1...ама не ви ли казахме да преминете на тонално избиране - разсеяни сме днес - дават заплатите...за прехвърляне на...натиснете копче 2, за интернет услуги копче 3..." Гледам кафето ми свършва, а отсреща са все така любезни:"Сега ще ви свържем с оператора...Мом-м-мент! Съжаляваме, в момента свободен оператор няма. Обадете се пак. Ще ни бъде приятно да ви обслужим".
        Ако си настойчив, някъде на десетото кафе може и да случите на оператор!
        КАТ - БТК - не виждам разлика!

        Коментар


        • #5
          До: Измама или...?

          Уф, айде спрете вече, че така мога да ги захапя и задъвкам, че ще започнат да ми плащат, за да им ползвам услугите !!!
          Това за българския номер от чужбина - да, измама е, но не си ти прецаканият - прецакват оператора ти. Което е и хубаво и не е хубаво. Хубаво е, защото не те прецакват пряко. Не е хубаво, щото ползват ВОИП през Интернет и някой път връзката е далеч от добра. А е лошо, защото прецакват онзи отреща, защото той има определени очаквания за сумата, която ще плати за разговора. Освен ако не го прави съзнателно ...
          Преди 4-5 години така си говорих от Острова с България. Звъня на ВОИП-оператор, след това набирам българския номер в международен формат и хоп - приказвам си с мама и тати са под 6 стотинки (2 пенса) на минута. Сещате се, че ни делят малко над 2000 километра. За сравнение - тогава директен телефонен разговор ми костваше около 4 лева (паунд и нещо) за пет минути.
          Разликата е, че тогава аз знаех, че става въпрос за ВОИП и си носех последствията и отговорностите за това.

          Коментар


          • #6
            До: Измама или...?

            Подозирам, че става дума за съзнателно ползване на VoIP, за да е по-евтино. Съмнявам се който и де е уважаващ себе си оператор да прави такива врътки. Най-малкото не си изпълнява договора за услугата, че онзи отсреща ти вижда номера. Риска от издънка и последствия срещу тях е огромен. Пример: "ОК. Разбархме се за цената. Звънни утре до 2 на този номер, иначе продавам на друг.".. и после съд за пропуснати ползи и т.н.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Измама или...?

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              Подозирам, че става дума за съзнателно ползване на VoIP, за да е по-евтино. Съмнявам се който и де е уважаващ себе си оператор да прави такива врътки. Най-малкото не си изпълнява договора за услугата, че онзи отсреща ти вижда номера. Риска от издънка и последствия срещу тях е огромен. Пример: "ОК. Разбархме се за цената. Звънни утре до 2 на този номер, иначе продавам на друг.".. и после съд за пропуснати ползи и т.н.
              Напротив.Повечето оператори го правят. Даже в Лондон има "борса" за това.
              Nissan Patrol Y61

              Коментар


              • #8
                До: Измама или...?

                Всъщност си е измама и ни касае пряко, дори в случаите когато ни търсят! Все пак, когато ми звъни Пешо и не си е скрил номера, очаквам да видя номера на Пешо, независимо от коя точка на света ме търси! Още повече, ако има пропуснато обаждане от познат номер, може да се звънне обратно при нужда, а ако е от непознат номер, аз поне не бих се занимавал. Та това са си свободни съчинения на операторите. Може би трябва да се прочетат по-подробно договорите с тях.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  До: Измама или...?

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Искам да задам един въпрос на специалистите по GSM-и, който ме тормози от известно време насам. Въпросът ми е следния: Защо когато ми се обаждат от чужбина на моя телефон се изписва, че обаждането идва от български номер? Днес говорих с един приятел и той каза , че и при него е така , и че това било някаква измама/далавера , дори били давали по телевизията за това. Има ли измама и каква е опасността от нея, или няма и така трябва да бъде? Знам, че във форума има специалисти по тези въпроси(GSM) и затова адресирам питането си към тях. Благодаря предварително за отговорите!

                  П.С.В моя случай става дума за Мтел.

                  Никва измама не е.

                  Просто ползват мобигейтър, и са забравили да скрият номера.
                  Тогава нямаше толкова да се притесняваш
                  Всеки може да си го купи срещу 170лв.

                  Ползвам такова устройстово, и всички приятели ми се обаждат безплатно.
                  Няма значение къде са БГ, САЩ, Норвегия или съседния апартамент.
                  Условието е да има интернет.
                  Спестява се роуминга.
                  И изобщо не ми пука за оператора

                  Мобигейтъра може да се закачи към "Войп Стънт" и от gsm-а си набираш БТК за 1 стотинка на минута.
                  И безплатно към :
                  http://www.voipstunt.com/en/index.html

                  Argentina
                  Australia
                  Austria
                  Belgium
                  Canada
                  Chile
                  Denmark
                  Estonia
                  Finland
                  France
                  Germany
                  Hong Kong (+mobile)
                  Ireland
                  Italy
                  Japan
                  Liechtenstein
                  Luxembourg
                  Malaysia
                  Netherlands
                  New Zealand
                  Norway
                  Portugal
                  Puerto Rico (+mobile)
                  Russian Federation
                  Singapore (+mobile)
                  South Korea
                  Spain
                  Sweden
                  Taiwan
                  United Kingdom
                  United States (+mobile)

                  В рамките на 3 месеца /после плщаш 10 евро и пак имаш 3 месеца + 10 евро разговори или приблизително 2000 минути към БТК.
                  Ползвам го от 2 месеца и качеството поне при мен е добро, чува се идялно.
                  Който е моралит да плаща роуминг.
                  Последно редактирано от DOBERMANN®; 06-04-08, 03:12.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Измама или...?

                    United States (+mobile)
                    Точно. Когато ми звънят от домашен , си показва реалния номер, а от мобилен показва български.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Измама или...?

                      От около 6 месеца си говоря безплатно със света.БТК да го......
                      За сравнение-с Еквадор 3,6 ст-на минута,през БТК 3,79 лв.минутката.
                      Щатите ,Австралия и цяла Европа -безплатно!!!!
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        До: Измама или...?

                        То VoIP-а е много хубаво нещо. Обаче не върви да си плащаш международни разговори на телефонния оператор, а той да те прекарва през VoIP. Все едно да си платиш за телешки пържоли, а да ти дадат соеви. Пак ще те нахранят, ама не е същото, още повече на съответната цената. Искам ли соеви и сам мога да си купя за колкото си струват. Да не говорим, че в случая се губи и гарнитурата(показването на истинския номер). Още повече, че мога да си пусна блеклиста и да оставя да могат да ме търсят само номера, които имам записани. От страна на телефонна компания си е чиста измама и нарушаване на договора, освен ако го няма някъде записано и таксуват по други тарифи.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Измама или...?

                          По принцип има и интелигентно решение.
                          Има оператори, който ако започваш да избираш номера с 99 вместо с 00 прекарва разговора през воип и те таксува по-малко...
                          Nissan Patrol Y61

                          Коментар


                          • #14
                            До: Измама или...?

                            Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
                            По принцип има и интелигентно решение.
                            Има оператори, който ако започваш да избираш номера с 99 вместо с 00 прекарва разговора през воип и те таксува по-малко...
                            Това наистина е много добро решение.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X