Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Батерия за ZE1230 HP

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Батерия за ZE1230 HP

    Здравейте!
    Имам досаден проблем с лаптоп-а (HP ZE1230) - нямам батерия за него (дълга история ). Някой има ли идея откъде може да се поръча специфичната за модела такава
    Прикачени файлове
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    До: Нужда от помощ - ZE1230 HP

    Това е Pavilion, нали? С тях е сложна работата ... А пазиш ли старата батерия? Или да разбирам, че изобщо нямаш никаква батерия щото по каталожния номер върху нея най-лесно може да стане.
    Междувременно я ми напиши каталожния и серийния номер на лаптопа - намират се отдолу върху един бял стикер.
    Каталожния номер вероятно е F5399H или F5399HR , а S/N се състои от 10 символа (букви и цифри).

    Проблема при Павилион и Пресарио моделите е, че се сервизират само в Щатите и в България не могат официално да се доставят части за тях. Батерията доколкото си спомням е абсолютно същата и като на доста европейски модели, затова беше най-лесно по каталожния номер върху нея (който вероятно е от типа хххххх-ххх, където х са само цифри, или пък F5398-60911 - този номер успях да намеря по сайтовете, но не е сигурно, че е той, защото понякога НР ги сменят каталожните номера ...).
    Но за F5398-60911 не ми излиза цена хич, което значи, че със сигурност този каталожен номер не е поръчваем (тук говорим за официална доставка директно от НР).

    А сигурен ли си, че всичко друго е наред? Защото има и вероятност като сложиш новата батерия (ако изобщо може да се поръча) и да не я зарежда, например ако е прецакан контролера за зареждането на дънната платка (случвало ми се е няколко пъти и е доста неприятно)
    Последно редактирано от HD; 12-03-08, 20:28.
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #3
      До: Нужда от помощ - ZE1230 HP

      ето и елементарния подход:

      http://search.ebay.com/search/search...&fsop=1&fsoo=1
      Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

      Коментар


      • #4
        До: Нужда от помощ - ZE1230 HP

        Абе човек, въздържай се от подобни заглавия.
        Напиши: "Проблем с лаптоп" "Проблем с HP"
        В първия момент, трудно мога да се сетя какво е ZE1230 HP!
        Много от потребителите не преглеждат форума влизайки от главната страница във подфорумите, а кликват на "Нови теми" и от там си избират какво да четат или четат на ред.


        П.П.
        Моля някой от колегите да промени заглавието на темата.
        LZ1PER

        Коментар


        • #5
          До: Нужда от помощ - ZE1230 HP

          Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
          ето и елементарния подход:

          http://search.ebay.com/search/search...&fsop=1&fsoo=1
          Разбира се, че това е другия вариант (че и много по-евтин даже) - аз горе споменах, че става въпрос за официална доставка от НР направо. За и-бей за съжаление не мога да помогна, никога досега не съм пазарил нищо оттам (не ми се е налагало)
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #6
            До: Нужда от помощ - ZE1230 HP

            Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
            Това е Pavilion, нали? С тях е сложна работата ... А пазиш ли старата батерия? Или да разбирам, че изобщо нямаш никаква батерия щото по каталожния номер върху нея най-лесно може да стане.
            Междувременно я ми напиши каталожния и серийния номер на лаптопа - намират се отдолу върху един бял стикер.
            Каталожния номер вероятно е F5399H или F5399HR , а S/N се състои от 10 символа (букви и цифри).

            Проблема при Павилион и Пресарио моделите е, че се сервизират само в Щатите и в България не могат официално да се доставят части за тях. Батерията доколкото си спомням е абсолютно същата и като на доста европейски модели, затова беше най-лесно по каталожния номер върху нея (който вероятно е от типа хххххх-ххх, където х са само цифри, или пък F5398-60911 - този номер успях да намеря по сайтовете, но не е сигурно, че е той, защото понякога НР ги сменят каталожните номера ...).
            Но за F5398-60911 не ми излиза цена хич, което значи, че със сигурност този каталожен номер не е поръчваем (тук говорим за официална доставка директно от НР).

            А сигурен ли си, че всичко друго е наред? Защото има и вероятност като сложиш новата батерия (ако изобщо може да се поръча) и да не я зарежда, например ако е прецакан контролера за зареждането на дънната платка (случвало ми се е няколко пъти и е доста неприятно)
            Благодаря ти за мнениетоМодела е pavilion и е внесен от USA.
            Батерията физически липсва. Ето наличния номер от дъното на лаптоп-а: HFSM501BА68
            Не съм сигурен за контролера, но едно е сигурно - батерия няма. Контролера може ли да се поправи ако и той е развален
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              До: Нужда от помощ - ZE1230 HP

              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
              Абе човек, въздържай се от подобни заглавия.
              Напиши: "Проблем с лаптоп" "Проблем с HP"
              В първия момент, трудно мога да се сетя какво е ZE1230 HP!
              Много от потребителите не преглеждат форума влизайки от главната страница във подфорумите, а кликват на "Нови теми" и от там си избират какво да четат или четат на ред.


              П.П.
              Моля някой от колегите да промени заглавието на темата.
              Съжалявам - вземам си бележка, но се вижда, че е пуснато в съответната подрубрика все пак (макар и в "нови теми")
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                До: Нужда от помощ - ZE1230 HP

                Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                Разбира се, че това е другия вариант (че и много по-евтин даже) - аз горе споменах, че става въпрос за официална доставка от НР направо. За и-бей за съжаление не мога да помогна, никога досега не съм пазарил нищо оттам (не ми се е налагало)
                Откъде мога просто да закупя батерия срещу съответната сума и има ли начин да се провери контролера преди това?
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  До: Нужда от помощ - ZE1230 HP

                  Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
                  ето и елементарния подход:

                  http://search.ebay.com/search/search...&fsop=1&fsoo=1
                  Съжалявам за некомпетентноста, но все пак какъв е пътя (критериите) за да избера батерия (има поне 10-тина оферти в съответния сайт) и да я имам извън виртуалното пространство
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #10
                    До: Батерия за ZE1230 HP

                    ами по описание са десет различни оферти за едно и също нещо - от различни продавачи; търсиш да купиш най-евтино (по правило са търгове) и с по-евтина доставка + най-вече гледаш репутацията на продавача
                    най-добре намираш приятел, който си ползва e-bay и ти купува
                    препоръчвам ти този: http://cgi.ebay.com/NEW-Battery-for-...QQcmdZViewItem
                    обявена е и цена за доставка - към 40$ + цената 38%, та 80$
                    трябва ти някой с pay pal акаунт или човек с щатска кредитна карта, ако няма кой, пусни л.с.
                    Последно редактирано от ivanik1978; 14-03-08, 21:30.
                    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нужда от помощ - ZE1230 HP

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Контролера може ли да се поправи ако и той е развален
                      Трудна работа ... , трябва човек с много големи познания по електроника, и пак не е сигурно
                      Последно редактирано от HD; 14-03-08, 23:19.
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нужда от помощ - ZE1230 HP

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Откъде мога просто да закупя батерия срещу съответната сума и има ли начин да се провери контролера преди това?
                        Откъде - не знам , а най-сигурния начин за проверка на контролера е като му сложиш батерия и ако я зарежда всичко е ОК, но е хубаво да поработи така поне час, защото имам горчив спомен така с един лаптоп - сложихме му една батерия (нова, само че неоригинална, ами аналог), тръгна да я зарежда и си помислих, че всичко е наред, обаче на другия ден човека го донесе и каза, че е зареждал батерията към половин час и после е спрял Оказа се контролера на дънната платка, водихме го на майстор, но не можа да го поправи човека ...
                        Сега като се сетих този случай, мисля че батерията беше от Вали Ако искаш виж в сайта им телефони нещо и им звънни най-добре. Но всички батерии при тях са аналози доколкото знам.
                        Другия вариант, взимаш една от ибей и пробваш, ако стане стане, като не ще се наложи да я продадеш и толкоз
                        Но най-добре както написах и по-горе ако можеш да намериш такава батерия от някъде и да я сложиш да видиш дали изобщо зарежда, защото ако изобщо не я зарежда, то има някакав вероятност (макар и малка) контролера на дъното да е фъснал.
                        Последно редактирано от HD; 14-03-08, 23:23.
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Батерия за ZE1230 HP

                          Ако не зарежда батерията, не е задължително контролерът да е сгънал. Сегашните батерии имат някаква електроника в себе си, уж с цел да ги предпалзав да не експлоадират. Това добре, но има недостатък - тази електроника харчи ток и ако батерията остане без зареждане месец-два, тя се самоизтощава. Тогава електрониката блокира и вече неможе нито да се зарежда, нито да дава ток.
                          Тъй че - 30% проблемът да е в лаптопа, 70% - в батерията. Горе-долу толкова.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Батерия за ZE1230 HP

                            Благодарение на колегата ivanik вече имам нова батерия и след като я изтощя от фабричния заряд ще пробвам дали се зарежда...
                            Благодаря на всички за отзивчивостта
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #15
                              До: Батерия за ZE1230 HP

                              Всичко е било от батерията колеги. Благодаря за мненията и помоща
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X