Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метричната система в САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Метричната система в САЩ

    Здравейте!
    Преди няколко дни случайно попаднах на този форум и реших да се регистрирам, видях достата интересни неща, от които се интересувам. По нататък като прегледам всички теми ще се включа по активно.
    Занимавам се с ел. схеми и по тоя повод си инсталирах на майкрософт една програмка - Visio Drawing. Обаче, елемените в тази програмка са по стандарт на САЩ и адски много ме затруднява. За това искам да помоля някой ако има предства за метричната система в САЩ и метричната система СИ за отбелязване на ел. елементи да каже сайтче или да ги качи във форума.
    Ако аз успея да намеря нещо по тоя въпрос ще го (...как беше модерната дума...?!... а! да...) 'шерна'.
    Благодаря предварително.

  • #2
    До: Метричната система в САЩ

    Чакай сега, кво значи "ел."? Ако е "електронни", то все едно стъпките на изводите като правило са инчови. От там и пътечките също не са милиметрови.

    Коментар


    • #3
      До: Метричната система в САЩ

      Стефан правилно го е казал, че почти всички електронни компоненти особено интегралните схеми растера на изводите им е кратен на инчов размер. В DIP корпус например разстоянието м/у 2 извода е 100 mils = 2.54 мм. По тази логика смятай натам кратните ...

      1" (инч) = 1000 mils
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #4
        До: Метричната система в САЩ

        Някога и аз се балтавих със същото. На някои програми може. Обаче файдата ти от това ще е никаква. А като си сложиш достатъчно малка стъпка на grid-а, все едно можеш да правиш каквото си искаш.

        Никой не работи с друго, освен mils-ове.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Метричната система в САЩ

          Идеята ми е до самите компоненти например резистора в Европа се отбелязва с правоъгълниче, а америкаците и японците отбелязват съпротивлението с начупена линия. От цялата тази работа искам да разбера останалите елементи как се отбелязват по американския стандарт: е.д.н, е.д.т, L, C и т.н.

          Коментар


          • #6
            До: Метричната система в САЩ

            Посочената програма (Microsoft Visio) се използва предимно за изчертаване на различни принципни схеми - електонни, електрически и др. Според мен колегата Драшко НЕ се интересува от растера на отворите върху платките, а от еквивалентността на графичните означения на отделните елементи - резистори, индуктивности, кондензатори, логически елементи, контакти на релета, превключватели и т.н.

            Ред. Постът на Драшко ме изпревари и потвърди моето становище!
            Последно редактирано от kksnick; 12-03-08, 21:42. Причина: Нова информация по темата

            Коментар


            • #7
              До: Метричната система в САЩ

              Разгледай дали програмата позволява създаване/редактиране на елемент или създаване на нови библиотеки. Ако позволява, редактирай елементите според твоите нужди или си създай библиотека с твои.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                До: Метричната система в САЩ

                Имаше някъде стандартите за графични символи. Ама като съм кухавел, съм забравил.

                И руснаците имат техен си стандарт, леко различен от европейския...

                Стефанееееее?....
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Метричната система в САЩ

                  Мисля, че ти трябва това.
                  Прикачени файлове
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Метричната система в САЩ

                    kksnick : Посочената програма (Microsoft Visio) се използва предимно за изчертаване на различни принципни схеми - електонни, електрически и др. Според мен колегата Драшко НЕ се интересува от растера на отворите върху платките, а от еквивалентността на графичните означения на отделните елементи - резистори, индуктивности, кондензатори, логически елементи, контакти на релета, превключватели и т.н.
                    Драшко: Да! Това е.
                    ittso : Разгледай дали програмата позволява създаване/редактиране на елемент или създаване на нови библиотеки. Ако позволява, редактирай елементите според твоите нужди или си създай библиотека с твои. Драшко:Програмата има тази опция и това е идея, благодаря за докчето.
                    sparkybg : И руснаците имат техен си стандарт, леко различен от европейския...
                    Драшко: А, това не го знаех. Руснаците по принцип си имат различни стандарти: маярка за пиене, стандарт на автомобили, мисля през 2та Световна, не знам сега как е, но железопътните релси са малко по широки и др. Апропо направили са някакъв джип, който прилича на хамър, казва се Комбат ето и едно материалче за него ( http://www.vbox7.com/play:f44f8180 )

                    Коментар


                    • #11
                      До: Метричната система в САЩ

                      Държиш ли на Визио-то ?
                      Ако не, мога да предложа да пробваш Altium Designer, която е наследник на известната Protel за чертаене и симулиране на схеми и съставяне на платки. Елементите и са по европейския стандарт и има огромни библиотеки с елементи, дори и процесори и микроконтролери.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X