Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с MapSource

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с MapSource

    Днес не иска да ми се отвори програмата, казва ми, че иска преинсталация. Сложих оригиналния диск, инсталирах версията от него, след това инсталирах и последния ъпдейт (6136) от страницата на Гармин, но пак същото съобщение.
    Някъде по темите ми е попадало, че в такъв случай трябвало да се изтрият някакви регистри, но къде се намират и как се прави не знам. Помагайте!
    LZ1PER

  • #2
    До: Проблем с MapSource

    Имай предвид , че това с триенето на регистрите си е голям..., аз съм го ял. Най-вероятно си сложил някоя карта (последната ,след която се появи грешката) , на която пътеките в регистъра са сгрешени , по-добре преди да триеш опитай да ги оправиш. Или пък си махал нещо и регистъра си го търси .
    На мен ми се случи и се наложи да изтрия всички карти , после от регистъра всичко , що е гармин,мапсорс и т. н. и се радвам ,че стана , понеже ме бяха изплашили че ще трябва да преинсталирам уиндоуса ,пък това примен е сложно.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с MapSource

      Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
      Имай предвид , че това с триенето на регистрите си е голям..., аз съм го ял. Най-вероятно си сложил някоя карта (последната ,след която се появи грешката) , на която пътеките в регистъра са сгрешени , по-добре преди да триеш опитай да ги оправиш. Или пък си махал нещо и регистъра си го търси .
      На мен ми се случи и се наложи да изтрия всички карти , после от регистъра всичко , що е гармин,мапсорс и т. н. и се радвам ,че стана , понеже ме бяха изплашили че ще трябва да преинсталирам уиндоуса ,пък това примен е сложно.
      И при мен става така, когато инсталирам или заключена карта или карта изтеглена от мрежата и не съвсем читава. Вчера се наложи пак да правя корекции и направих следното:
      - от старт меню - run - regedit
      - влизаш в регистрите, преглеждаш внимателно ама МНОГО внимателно имената на програмите и триеш всичко свързано с Map Source, Garmin, или имена на карти, които си инсталирал.Обикновено се крият в папка SOFTWARE.
      - инсталираш отново мап сорса, редовни карти и тръгва.

      Не е сложно, щом аз се справих, но внимавай много какво пипаш из регистри, щото казват че може работата да отиде на "изуй гащи".
      поздрави
      Последно редактирано от T.T; 07-02-08, 12:02. Причина: допълнение
      Тодор Томов
      =============================
      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с MapSource

        Имам всички на всичко 3 карти, две на Събин и Бг Топо мапса. Проблема дойде след като Събин ми изпрати една карта онзи ден. Вече говорих с него, проблема се е случвал и при него, той ме посъветва да преинсталирам последната карта, направих го, но пак не стана.
        Сега ще видя какво става с тия регистри, дано не оплескам работата
        LZ1PER

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с MapSource

          Щом имаш само три карти си лесен...

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с MapSource

            Една програмка за целта - Mapset Toolkit.
            Работи с карти на Гармин. Чрез нея може да си деинсталираш "културно" картите, които смяташ за проблемни, без да се налага да ровиш из регистъра. Тя умее и други неща, просто се зачети м хелпа и.
            Имай предвид, че за да влязат в сила промените, трябва да рестартираш Мапсорс. Най-добре първо затваряй Мапсорс преди да правиш промени и след това я стартирай, за да се види ефектът.
            Успех!

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с MapSource

              Start>Run>regedit
              HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Garmin

              Трий на воля. По-лошо няма да стане

              После, за всеки случай:
              Start>Run>regedit
              HKEY_CURRENT_USER\Software\Garmin
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X