Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS за проследяване в реално време на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: До: GPS за проследяване в реално време на МПС

    Разбира се, права сте за сравнението.
    Аз искам да кажа, че и двете устройства имат много положителни приложения, защото са предназначени за различни дейности. Разликите са в приложението на тези устройства, защото сим-картата предоставя доста възможности за обикновените хора и бизнеса. Едното устройство не отрича другото и това е хубавото. GSM устройството е предназначено доста повече за бизнеса и решаване на доста логистични и транспортни задачи.

    Това е основната разлика. За туризма бих предпочел и двете, защото десет минути са много време между предаванията, а следата оставена при 60 или 30 сек. на предаване е сламката която може да насочи спасителите....

    Коментар


    • #92
      От: До: GPS за проследяване в реално време на МПС

      Първоначално публикуван от redspots Преглед на мнение

      П.П. Попадал съм на мнения, че има доклад на две организации от САЩ (нали знаете, че това е американска разработка) и Канада за надеждността и сигурноста на SPOT-а, които не са много ласкави.
      Колега, явно желаете да поведете тенденциозна полемика, което за несравними технологии е неразумно.
      Ако все пак искате да сте коректен, моля публикувайте тези "доклади на две организации".
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #93
        От: GPS за проследяване в реално време на МПС

        Не искам полемика, просто не ми харесва да се ОТРИЧА различното. Исках да посоча, че и при двете системи има проблеми.
        По достъпен е докладът на канадската организация, Вие може да го получите и от Вашия представител за Европа.

        Коментар


        • #94
          От: GPS за проследяване в реално време на МПС

          Колега, не харесвам празните приказки! Когато се вади оръжие - задължително се стреля!
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #95
            От: GPS за проследяване в реално време на МПС

            Малко ще вдигна темата, че има много развитие в хардуерна и софтуерна посока. Има нескъпи и тествани тракери с безплатен сървър. Нямат възможност за алармено събитие. Търся някакъв тракер с възможност за уведомяване при сигнал, т.е. да мога да го вържа на алармата. И безплатен сървър.

            Коментар


            • #96
              От: GPS за проследяване в реално време на МПС

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Малко ще вдигна темата, че има много развитие в хардуерна и софтуерна посока. Има нескъпи и тествани тракери с безплатен сървър. Нямат възможност за алармено събитие. Търся някакъв тракер с възможност за уведомяване при сигнал, т.е. да мога да го вържа на алармата. И безплатен сървър.
              Trackimo, израелско е, евтино е, тествам го вече над 10-15 000км, работи, удобно е, тествах аларамата, паник бутон за известяване, работи в швейцарските алпи в едни чукари с около минутка закъснение, има сим карта и изисква достъп до ДжиЕсЕм мрежа за да праща всяка минутка местоположение, тествах го в тунел в алпите, не помни, тоест ако няма обхват няма аларми няма местоположение, не помни и не опита отново, или има сигнал и работи или просто е на пауза все едно.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #97
                От: GPS за проследяване в реално време на МПС

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                ... тествах го в тунел в алпите, не помни, тоест ако няма обхват няма аларми няма местоположение, не помни и не опита отново, или има сигнал и работи или просто е на пауза все едно.
                Aко изнеса паметта в алармата, т.е. веднъж сработила алармата да държи бутона на GPS тракера натиснат - ще се получи ли да ме извести като влезе в обхват? Реле със самозадържащ контакт, примерно.
                До колкото разбирам - не изисква мобилен интернет, за да работи?

                Коментар


                • #98
                  От: GPS за проследяване в реално време на МПС

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Aко изнеса паметта в алармата, т.е. веднъж сработила алармата да държи бутона на GPS тракера натиснат - ще се получи ли да ме извести като влезе в обхват? Реле със самозадържащ контакт, примерно.
                  До колкото разбирам - не изисква мобилен интернет, за да работи?
                  Хубава идея но не знам дали и как ще стане.

                  Подозирам, че тракимо точно мобилен нет ползва за ъпдейтите с местоположение всяка минутка, надали пуска СМСи на сървъра си но може и да се лъжа.

                  Може би просто трябва да се види сим картата какъв план има и да се обратно инженерства
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #99
                    От: GPS за проследяване в реално време на МПС

                    За да не откривам топлата вода, моля за съвет. Казусът е следния-изискването за автомобилите превозвасщи дървесина да са оборудвасни с проследяващо у-во. Притежавам един ЗиЛ и го ползвам по предназначение 2-3 месеца годишно, след заплащането на год. данък, ГО и ГТП, новото изискване ми идва малко повече. Трябва да избирам м/у лизинг 20лв. за 2год. без да го ползвам през повечето време или закупуване на у-вото 150-200лв.+мес. такса 10лв./когато го ползвам/. Намерих тракери втора употреба за около 50 лв., имам SIM карта с итернет, предполагам, че ще се справя с монтажа и регистрацията в сайт за проследяване. На този етап проблема идва с документа удостоверяващ монтажа от оторизирана фирма, но с/у таксата за монтаж 30-40 лв. ще се намери кой да го провери и издаде документ.
                    При този вариант какви подводни камъни могат да изскочат? Има ли блокирани тракери на пазара?
                    Пък ако някой предложи по-евтин вариант ще съм благодарен.

                    Коментар


                    • От: GPS за проследяване в реално време на МПС

                      Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                      За да не откривам топлата вода, моля за съвет. Казусът е следния-изискването за автомобилите превозвасщи дървесина да са оборудвасни с проследяващо у-во. Притежавам един ЗиЛ и го ползвам по предназначение 2-3 месеца годишно, след заплащането на год. данък, ГО и ГТП, новото изискване ми идва малко повече. Трябва да избирам м/у лизинг 20лв. за 2год. без да го ползвам през повечето време или закупуване на у-вото 150-200лв.+мес. такса 10лв./когато го ползвам/. Намерих тракери втора употреба за около 50 лв., имам SIM карта с итернет, предполагам, че ще се справя с монтажа и регистрацията в сайт за проследяване. На този етап проблема идва с документа удостоверяващ монтажа от оторизирана фирма, но с/у таксата за монтаж 30-40 лв. ще се намери кой да го провери и издаде документ.
                      При този вариант какви подводни камъни могат да изскочат? Има ли блокирани тракери на пазара?
                      Пък ако някой предложи по-евтин вариант ще съм благодарен.
                      Някое приложение за мобилен телефон, което праща данните регулярно на отдалечен сървър, тоест да имаш реално трак и проследяване с евентуална доказателствена стойност... нямам конкретно нещо в предвид, просто подхвърлям идеята.

                      Тракимо е еднократна сума, няма месечна такса, праща данни на всяка минутка, изисква ГСМ мрежа и струва еднократно под 150 лева, валидно е за 12 месеца и има 10 СМС /известявания включени в цената.

                      Данните може да се вадят като трак във файлове с координати и времева марка или както се нарича тайм стамп.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Trackimo.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5727089

                      На снимката по-долу се вижда, в ляво трак дълъг няколко хиляди километра, може да се избира времеви отрязък и да се визуализира в гугъл мапс, в дясно на същата снимка се вижда в близост трака и как записва на всяка минутка, всичко това може да се извади и в СиЕсВи файл.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tracks.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5727090
                      Последно редактирано от BatGeorgeone; 08-09-16, 08:49.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: GPS за проследяване в реално време на МПС

                        Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                        За да не откривам топлата вода, моля за съвет. Казусът е следния-изискването за автомобилите превозвасщи дървесина да са оборудвасни с проследяващо у-во. Притежавам един ЗиЛ и го ползвам по предназначение 2-3 месеца годишно, след заплащането на год. данък, ГО и ГТП, новото изискване ми идва малко повече. Трябва да избирам м/у лизинг 20лв. за 2год. без да го ползвам през повечето време или закупуване на у-вото 150-200лв.+мес. такса 10лв./когато го ползвам/. Намерих тракери втора употреба за около 50 лв., имам SIM карта с итернет, предполагам, че ще се справя с монтажа и регистрацията в сайт за проследяване. На този етап проблема идва с документа удостоверяващ монтажа от оторизирана фирма, но с/у таксата за монтаж 30-40 лв. ще се намери кой да го провери и издаде документ.
                        При този вариант какви подводни камъни могат да изскочат? Има ли блокирани тракери на пазара?
                        Пък ако някой предложи по-евтин вариант ще съм благодарен.
                        Има тракери с безплатен сървър, т.е. без месечна такса. Само дето няма вход за алармен сигнал, аз затова попитах в темата. Отиваш в София и купуваш, от порядъка на 150 лева, имат 3-4 варианта налични. Пиши на ЛС, че ще ме изтрият ако кажа къде и какво.
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 12-09-16, 21:08.

                        Коментар


                        • От: GPS за проследяване в реално време на МПС

                          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                          За да не откривам топлата вода, моля за съвет. Казусът е следния-изискването за автомобилите превозвасщи дървесина да са оборудвасни с проследяващо у-во. Притежавам един ЗиЛ и го ползвам по предназначение 2-3 месеца годишно, след заплащането на год. данък, ГО и ГТП, новото изискване ми идва малко повече. Трябва да избирам м/у лизинг 20лв. за 2год. без да го ползвам през повечето време или закупуване на у-вото 150-200лв.+мес. такса 10лв./когато го ползвам/. Намерих тракери втора употреба за около 50 лв., имам SIM карта с итернет, предполагам, че ще се справя с монтажа и регистрацията в сайт за проследяване. На този етап проблема идва с документа удостоверяващ монтажа от оторизирана фирма, но с/у таксата за монтаж 30-40 лв. ще се намери кой да го провери и издаде документ.
                          При този вариант какви подводни камъни могат да изскочат? Има ли блокирани тракери на пазара?
                          Пък ако някой предложи по-евтин вариант ще съм благодарен.
                          Здравей колега. Не съм убеден, че обмисляните от теб варианти са приложими.
                          Конкретните изисквания относно оборудването е посочено в Наредба №1 за опазване на горските територии. http://www.iag.bg/data/docs/NAREDBA_..._teritorii.pdf
                          В пряка връзка е и Заповед 880. http://www.iag.bg/data/news/6069/zapoved880.pdf която ограничава част от възможните варианти описани от теб.
                          И най-голямата беда не са тракерите а организацията доставяща услугата по събиране, обработка и архивиране на данните. Тяхната пълнота, адекватност и сигурност са обект на интерес.
                          Относно употребяваните тракери имай в пред вид, че не за всички има достъпна информация за необходимите настройки и не всички сървъри поддържат комуникация с всеки модел. Все пак говорим за някакъв бизнес и е нормално професионалните решения да струват нещо. Както и десет кубика дърва например.
                          П.П. Провери дали не попадаш и в изискванията за непрекъснато видеонабюдение. Май че се отнасяше за тези които извършват директни продажби от автомобил.
                          Последно редактирано от D.Dimitrov; 14-09-16, 07:47. Причина: Допълнение
                          GPS системи https://www.easytracking.bg/
                          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                          Коментар


                          • От: GPS за проследяване в реално време на МПС

                            Дайте идея за ГПС за проследяване с датчик за разклащане и 2,3,4 G трансфер през СИМ карта, необвързан с договор към WEB оператор, който да може да се купи от БГ и да не консумира много енергия, че тези от старите генерации за 1 месец изтощават акумулатор на джуган.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: GPS за проследяване в реално време на МПС

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Дайте идея за ГПС за проследяване с датчик за разклащане и 2,3,4 G трансфер през СИМ карта, необвързан с договор към WEB оператор, който да може да се купи от БГ и да не консумира много енергия, че тези от старите генерации за 1 месец изтощават акумулатор на джуган.

                              Здравей и от мен.

                              Какво имаш предвид под датчик за разклащане? Питам защото всеки е имал досег до някоя фирма, но мога да ти предложа една, която е много добра. Всичко е тяхна разработка и каквото и да ти потрябва могат да измислят как да ти го модифицират. Ако искаш да знаеш коя е само пиши на лично. Фирмата е старозагорска, но има сервизи из цялата страна, така че където и да си да ти е удобно. Намират се срещу автогарата в града. Но да не пиша сега името тук да не го сметнат за реклама. И аз и няколко мои приятели дето имат фирми са към тях и са много доволни, поне 30% им падна разхода хем някои нямат следене на гориво. Имат и следене на обороти, но на мен не ми трябваше затова обаче един познат си сложи и се отчитат освен тях и какво е закачено на багера.. Абе възможности много само да искаш ще ти кажа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X