Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еmergency GPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Еmergency GPS

    Някой знае ли нещо за този вид устройства?
    Има ли такава работеща система в България (изкючвам GPS приемника)?
    Мисля, че в нещо задължително за всеки офф роад маняк.

    http://www.findmespot.com/default.aspx

    инфо
    http://www.findmespot.com/spot_comme.../index120.html

    http://www.findmespot.com/downloads/...UD_FINAL_1.pdf


    Моля да ме извините мисля, че обърках раздела.

  • #2
    До: Еmergency GPS

    Първоначално публикуван от DOBERMANN® Преглед на мнение
    Мисля, че в нещо задължително за всеки офф роад маняк.
    Аха, ако ще ходиш сам в джунглите на Малайзия например ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Еmergency GPS

      Е, нали в щатите го набутаха в закона. Още един куп пари за нищо. И още един начин за следене на гражданите.

      Коментар


      • #4
        До: Еmergency GPS

        ..абе както ми кипне имам навика да карам нощем сам по горите.
        И се замислям за едно такова.. въпроса е върши ли работа..?

        Коментар


        • #5
          До: Еmergency GPS

          Първоначално публикуван от DOBERMANN® Преглед на мнение
          ..абе както ми кипне имам навика да карам нощем сам по горите.
          Не бих казал, че това е особено добра идея ...

          Първоначално публикуван от DOBERMANN® Преглед на мнение
          И се замислям за едно такова.. въпроса е върши ли работа..?
          Вероятно ще върши работа. Ама по-скоро в Щатите или на друго място, където има някакви действащи структури, които евентуално да могат оперативно да ти окажат помощ при нужда.

          Защото тук не се сещам на кого биха могли да се обадят диспечерите за да ти пратят помощ. Представяш ли си посред нощ звъни някой от Щатите, примерно на 166 и им казва (на английски ) "Моля да изпратите помощ на Драган Петканов, който се намира на координати NХХ хх хх и E YY yy yy" ... Колко ли ГПС-а имат в нашата полиция и пожарна и колко ли от служителите могатда боравят с такова нещо ?!?


          Ако ще ходиш сам на офроуд, по-добре си вземи 1 читав ГПС и си имай SIM карти на поне 2 GSM оператора. Ако се наложи - пращаш едно СМС-че с координатите. Е, важна подробност е този, на когото ги изпратиш, да знае какво да прави с тях ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Еmergency GPS

            Първоначално публикуван от DOBERMANN® Преглед на мнение
            ..абе както ми кипне имам навика да карам нощем сам по горите.
            И се замислям за едно такова.. въпроса е върши ли работа..?
            Първо ми се наби на очи това -
            ....and commercial satellite technology that provides coverage far beyond that of cellular phones,

            След което последва съвсем закономерното -
            annual service fees at US $99.99. Optional features including automatic tracking service (SPOTcasting) and extraction service for countries or regions with non-responsive emergency services can be added at an additional cost.

            Тоест плащаш годишен абонамент - минумума който е горната сума - сигурно ще те цакат и отгоре - на кой го плащаш къде го плащаш и как не се разбира. Един гсм + и отделен гпс ще ти свърши по добра работа.
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #7
              До: Еmergency GPS

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              "Моля да изпратите помощ на Драган Петканов, който се намира на координати NХХ хх хх и E YY yy yy" ... Колко ли ГПС-а имат в нашата полиция и пожарна и колко ли от служителите могатда боравят с такова нещо ?!?


              Ако ще ходиш сам на офроуд, по-добре си вземи 1 читав ГПС и си имай SIM карти на поне 2 GSM оператора. Ако се наложи - пращаш едно СМС-че с координатите. Е, важна подробност е този, на когото ги изпратиш, да знае какво да прави с тях ...
              е GPS имам два един на мотора и един на телефона

              иначе бърза помощ работят с GPS координати пращал съм линейка на катастрофа и приемат лелките от тел 150

              Коментар


              • #8
                До: Еmergency GPS

                Подобна услуга се предлага от GPS България. Фирмата в която ряботя закупи няколко броя устройства “PERSONAL SECURER”, комплектовани със съответните SIM-карти за мрежата на МТЕЛ. Към устройствата върви и възможността за проследяване и дистанционно конфигуриране на уредите (WEB базираното приложение и “MapComClient”). Качаството на услугата (сервиз, контакти с фирмата и т.н., работа на устройствата) е под всякаква критика и в момента сме пред разваляне на договора с тях.
                Последно редактирано от Barbaron; 10-01-08, 13:16.
                Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                Коментар


                • #9
                  До: Еmergency GPS

                  Първоначално публикуван от DOBERMANN® Преглед на мнение
                  иначе бърза помощ работят с GPS координати пращал съм линейка на катастрофа и приемат лелките от тел 150
                  Виж, това е интересно като информация. Не го знаех.
                  А някой знае ли дали пожарникарите имат такава възможност? Защото, примерно, при един горски пожар е далеч по-добре човек да може да им се обади и да им даде точни координати, отколкото да обяснява, че е пламнала горичката, която е на 2 дерета и 5 трънки източно от село еди кое си.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Еmergency GPS

                    +1.
                    Понеже системата за която ханъмата Тошкова - Етем хвърли куп пари не работи.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Еmergency GPS

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Е, нали в щатите го набутаха в закона. Още един куп пари за нищо. И още един начин за следене на гражданите.
                      За пореден път съм впечатлен от познанията ти за щатското битие - колко живота си изживял там ? В кой закон е набутано, кого следят, и най-вече - на коя администрация в Щатите и трябва да вкара такова нещо в закона, при положение че така или иначе имат толкова начини за следене на гражданите, от време оно, че им е през оная работа дали ще им правят задължителен гпс или не ?

                      Конкретно за тази системка - на сайта им пише че работи в различни режими. Един от тях е 911 режим, при който системата праща данните в спасителен център, и от там те организират спасителна акция. Системата е глобална, и не се знае дали имат връзка с центрове в България, и ако да - с кои.

                      Това което може да е интересно за България обаче е че може да праща SMS-и и имейли на хора по избор, както и позволява на тези на които си дал парола да ти следят координатите в Google Maps.

                      При проблем, хората от списъка ти получават SMS с координати, и/или имейл с директен линк към Google maps, като обновяването е в интервал от около 10 мин.

                      Информация от извора (да живеят телефоните ) - системата е търговска, и изисква абонамент. Абонамента е 100$ на година за basic услуга, при която няма автоматичен тракинг (трябва да натиснеш бутона за да пратиш данните за тези които искаш да ти знаят координатите).

                      За още 50$ на година се добавя опцията тракинг, при която можеш автоматично да пращаш информацията на даден интервал за период до 24 часа, без да натискаш бутон.

                      За още 7$ на година се добавя GEOS911 опцията (GEOS е друга фирма), която е автоматично пращане на авариен сигнал. При прихващане на сигнала, системата автоматично известява най-близкият спасителен център оборудван с необходимата техника. И тук вече е ядеца, най-близкия център като нищо може да е и в Гърция. Писах им на тия от GEOS да ги питам как седи ситуацията с България, чакам отговор.

                      Тук да питам нещо офтопик, че с GPS-ите съм бос до немай къде - някъде в къщи ми се мотае една морска радиостанция с гпс, при която има две отделни неща, едното е пращане на авариен сигнал по някакви морски радиоканали и стандарти, това предполагам няма приложение на сушата, но със сигурност си има gps тракинг на друга радиостанция от същия модел (двете станции могат да се следят взаимно), това нещо нали го има на обикновените гпс-и, няма начин да го няма ? Може ли като излезеш сам, да оставиш на приятел същия модел гпс с включено следене, и да се държат взаимно информирани кой къде е ? Има ли ограничение в обхвата ?
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        До: Еmergency GPS

                        БДС-то е закон. Юридически. Миналата или по-миналата година направиха аварийният транспондер щатно оборудване на колите. Така и трябва да ги произвеждат по стандарт. Освен вграденият ГПС, които автоматично изпраща координатите от всеки мобифон при избиране на 911. Също по стандарт. Който е закон) И в тоя форум имаше теми. А за моретата и океаните ИНМАРСАТ работи от десетилетия.
                        Останалото е реклама на няква услуга. Примерно за който няма, пък иска.
                        Мда. Аз не го знам - значи не е така, да? Интересно, как тогава, и от къде научавате нови неща? Щом не сте ги знаели - значи не са верни. Как, а?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Еmergency GPS

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          това нещо нали го има на обикновените гпс-и, няма начин да го няма ? Може ли като излезеш сам, да оставиш на приятел същия модел гпс с включено следене, и да се държат взаимно информирани кой къде е ? Има ли ограничение в обхвата ?
                          Има нещо такова. Например серията Rino на Garmin, която е комбинация между радиостанция и GPS с възможност за предаване на координати към други подобни станции. Само че радиостанцията работи в американския диапазон за FRS/GMRS (462 - 467 MHz) и мощността й е съобразена със съответните ограничения.

                          На тези честоти и с тази мощност не можеш да разчиташ на връзка на голямо разстояние.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Еmergency GPS

                            Не знаех че обменят информацията по радио канали, някак си тайничко се надявах да ползват спътника, но сега си давам сметка че е било глупаво да си правя такива илюзии, предвид че гпс-а е само приемник...

                            Стефане, тази информация за транспондерите в новите автомобили, таковата...абе не мога повече да крия чувствата си, от днес съм ти пръв фен !!! Би ли ми пратил снимка ??? Ще си я закача на стената в офиса, или най-малкото ще си я залепя от страни на компютъра. Не се майтапя.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Еmergency GPS

                              Малък офтопик.

                              Как е най-адрекватно според вас да се действа при аварийна ситуация и наличие на радиостанция например незаконните в България комбинирани frs/gmrs (но доста разпространени) или pmr радиостанция ? Някой съм забелязал че имат emergency сигнал други нямат - как се праща на какви канали през какъв прериод от време или се слуша къде има комуникация и се праща на този канал ?
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X