Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

    Здравейте. Работя в склад, изработен от термопанели, но сигнала от Виваком вътре в него се губи постоянно. Взех от тези усилватели на GSM сигнал, дето ги продават в базар.бг с външна антена /малка/, но не свърши работа. По какъв начин мога да усиля сигнала?. Интересува ме да усиля сигнала само за разговори, интернет има кабелен. Цената на решението не е важна, стига да е разумно като стойност.

  • #2
    От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

    Смени оператора (ако има по-силен сигнал, де ....) ....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

      И аз имам същия проблем. Звънях няколко пъти на Виваком, уж правиха тестове, щяха да пращат техник, щяха да слагат микроклетка, нищо не направиха.

      Коментар


      • #4
        От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Смени оператора (ако има по-силен сигнал, де ....) ....
        +1 След шест месеца ходене по мъките и ежедневни обаждания от моя страна не се промени нищо и им отрязах куйрука.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

          Поредната тема за "усилватели на GSM сигнал", породена от не-прочитането на предишните.

          Ама щом трябва - пишем:

          (1) усилвателите (и всякакви излъчващи в тези честоти устройства) са незаконни.
          (2) вероятността да помогне е минимална и изисква много късмет.
          (3) вероятността да пречи на всички наоколо е голяма.

          Има известен смисъл да се пробва с външна антена, жично свързана към апарата.

          Коментар


          • #6
            От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

            Външна антена или друг оператор.
            На село сме в една "дупка" - никакви оператори, 20 метра в страни - всичко на макс. Първо беше антенка но след като се счупи апарата - смених оператора.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #7
              От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

              Голям принос за проблема имат новите смартфони и учудващо лошите им приемопредавателни свойства

              От няколко години ползвайки най модерни “фони” от същите места установявам големи дупки в обхвата на ментел.


              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

                Взимаш по една карта на другите два оператора и тестваш.Ако имат покритие,евтино решение за разговори е втори телефон с предплатена карта в него и твоя вивакомски с перманентно пренасочване към него.Това в случай,че имаш минути към други мрежи де...Щом имаш интернет,на вън може и през voip доставчик,някои поддържат и звъне с твоя номер.Друго за което се сещам,виваком имат една готина услуга,разговори през wi-fi точно за такива случаи като твоя...

                Коментар


                • #9
                  От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

                  Voip централа или стандартна телефонна централа,модул за сим карта (гсм гейт)монтиран вън някъде където има обхват.Втора карта дубликат на твоята във модула,със същия номер,не съм сигурен дали всички оператори имат такава услуга,за Мтел имат от поне 20 г.

                  След понеделник почвам да изпълнявам такъв проект в голям склад от термопанели,осем вътрешни линии и три външни през гейтове ,всичките от мобилни оператори.Вчера ми се обадиха че техниката ми е пристигнала.
                  Последно редактирано от Roninn; 03-08-19, 09:37.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

                    Като се преместихме на новото място преди 3 години, видях че няма сигнал. Обадих се на нашичкия GSM оператор и те ми пратиха една джаджа. Включва се към модела на интернета, и с парола телефоните ни се включват към джаджата /мини сел антена да я наречем/. Работи безотказно. Вие такива неща нямате ли?

                    Извинявка, не мога да я опиша както си трябва джаджата. Даже не и знам името. Дано някой се сети за какво говоря.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

                      снимка няма да навреди
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        ... /мини сел антена да я наречем/. Работи безотказно. Вие такива неща нямате ли?
                        Само за големи фирми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

                          Снимка сега няма как, не съм си в нас.
                          Ясене, защо само за големи фирми? Говорим за една педя голямо пластмасово черно нещо с 2 кабела- единия за тока, другия за интернета. И струва около $200.00 /или поне толкова ми искаха, ама като се запънах и видяха какви сметки плащам, и ми го дадоха без пари.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

                            Microcell му викали. Гледам ги има и в Амазон. На линка е това което ползвам аз на АТ&Т.

                            https://www.att.com/att/microcell/

                            Поправка- AT&T му викали микросел, правилното название било Femtocell. Всеки фемтосел работи само с определен оператор. И като гледам, малко са операторите които ги имат тия неща. Ама не пречи да се попита българския оператор дали ги има тия джуджавки.
                            Ето таблица кои оператори имат.

                            https://www.thinksmallcell.com/Examp...femtocell.html
                            Последно редактирано от NIKSD; 03-08-19, 12:06.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търсене на решение за слаб сигнал на VIVACOM

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Снимка сега няма как, не съм си в нас.
                              Ясене, защо само за големи фирми? Говорим за една педя голямо пластмасово черно нещо с 2 кабела- единия за тока, другия за интернета. И струва около $200.00 /или поне толкова ми искаха, ама като се запънах и видяха какви сметки плащам, и ми го дадоха без пари.
                              Ти па ‘земи се пребери малко в БГто,да ти се отвори блендата пак.......за ГОЛЕМИ ФИРМИ и това си е,опция да си малък киртак с 200 долара излишни та да им набивам още пари по сметка като нищо може да няма,защо да има.

                              Да ползвам темата - външна антенка за Айфон сигнал някой да знае?Да си бодна една на комбито,е така да си имам антенка като батковците.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X