Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

    Свързвам с кабел VGA 15 крачета от видеокартата на Лаптопа към Телевизора - демек като втори монитор - но ми дава картината с много смущения - хоризонтални и вертикални черти, а като дам десен бутон бялото меню седи някак червеникаво или жълто! Ако пусна филм или се опитам да вляза в комп. TV екрана се изключва и става черен; Слагах 3 различни кабела - не е от кабелите - Моля дайте някъква идея?
    TV e Panasonic Viera
    Видео картата ми е ATI Mobility Radeo 9700



  • #2
    До: Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

    Опита ли да минеш през S-video TV out connector-а?
    Щом си с АTI Radeon 9600 би трябвало да имаш такъв.
    Освен това би трябвало да кажеш на картата си, че трябва да "обслужва" още един монитор. Тази опция е достъпна
    Desktop
    Properties
    Settings
    Advanced stngs
    и влизаш в менютата на Радеона
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от asenv; 27-12-07, 18:54.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      До: Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

      Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
      Опита ли да минеш през S-video TV out connector-а?
      Щом си с АTI Radeon 9600 би трябвало да имаш такъв.
      Освен това би трябвало да кажеш на картата си, че трябва да "обслужва" още един монитор. Тази опция е достъпна
      Desktop
      Properties
      Settings
      Advanced stngs
      и влизаш в менютата на Радеона
      И ако се ползва S-video и скарт с карти на АTI има вероятност картината да е черно-бяла. В такъв случай се свързват 15-и и 20-и пин
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • #4
        До: Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

        На мен този номер ми го спретна едина друга видео карта. При мен не беше вярна разделителната способност. Обикновенно телевизора е 1360х768 на 60 Херца, а на компютъра беше доста по голяма. Докато не инсталирах драйвер за телевизора на компютъра екрана беше или черен или като твоя. Виж дали не можеш да намериш от някъде драйвер за твоя телевизор. Понякога се оказва, че и видео картата е проблем защото не поддържа тази резолюция.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

          Пробвай дали се оправя при изключване на кабелната телевизия. Ако има включен сателитен приемник или такъв за цифрова кабелна телевизия, домашно кино, ресивър или друга подобна техника, ги изключи от телевизора за пробата.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            До: Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

            Разделителната способност на нормалните телевизори е 756 х 520/60 (тел.стандарт PAL) Физическият размер на матрицата е 1024 х 768. Само HD ready телевизорите достигат 1920 х 1080.

            С други думи, настройката на видео картата ти трябва да е или 640 х 480 / 60HZ или 1024 х 768 / 60 Hz. Аз лично бих заложил на 640 х 480 / 60, защото така са ми тръгвали телевизори закачени за компютри.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

              Току що пробвах махнах ги но същата работа! Само да спомена че кабела ми е 6 метра! Да не би да е от дължината!?
              В момента съм го пуснал на 1024х68 - 60 Hz!

              Коментар


              • #8
                До: Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

                пробвай на най-ниската резолюция и на 60 hz.... трябва да стане....

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

                  От настройките на картата е . Не е нито от кабела, нито от кабелната, въпреки, че е хубаво да я изключваш, когато свързваш плазмата с лаптопа. Опитай се да намериш ТВ, т.е. картата да разпознае втория монитор. После виж на каква резолюция работи плазмата и я настрой на картата. Същото и за работната честота.

                  ПП Ако всичко това не помогне, прочети упътването :П
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

                    Така, като гледам снимките или му е много висока честотата на опресняване(развивката) или смесва видеосигналите...А може и двете...
                    Направи това, което ти е написал колегата pacific.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем свързване Laptop - TV(Plasma)

                      Излезе че е от картата!С друг Лаптоп си работи перфектно! Явно картата ми не подържа искания формат от ТВ-то! Ще сменям явно Лаптопа - което ме учуди за ATI Mobility Radeon 9700

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X