Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как става това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как става това

    Здравейте,оня ден ми се случи да влязат в телефона ми (нокиа6233) през блууту и да наберат номер от моя указател като всичко си остава за моя сметка.Разказаха ми как един се усетил чак на 16 ммс .Интересно ми е как става това.А телефона с който ме хакнаха беше няква нокиа дори без операционна система.Правили са го и с със сони ериксон.Ако някой знае благодаря предварително.

  • #2
    До: Как става това

    Ааа! Въй (по бургаскому)!!!
    Истина ли е това, колега - хакнали са ти телефона през блутут !!!
    Ако е така, това сериозно ще навреди на мнението ми за смартфоните !
    Аз нямам много опит с блутут, но мисля, че имаше възможност да се слага ПИН-код за влизане пре блутут. Ако не си сложил, сложи.
    А пък това за хакването направо ме изненада, честно !

    Коментар


    • #3
      До: Как става това

      Влез в опцийте на БТ и от там го направи невидим или връзка чрез парола.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        До: Как става това

        Решението е да го сложиш да е неоткриваем и само когато ти трябва да седи видим.Иначе няма начин (поне аз незнам за такъв) да ти влязат в телефона без да те пита самия телефон,особено Нокиа телефон.Винаги когато някой иска да се конектне с телефона самия телефон пита дали искаш да приемеш тази връзка или не.

        Коментар


        • #5
          До: Как става това

          Първоначално публикуван от Т.Т. Младши Преглед на мнение
          ...няма начин да ти влязат в телефона без да те пита самия телефон...
          Няма по принцип. А понякога излиза някой експлойт и докато не си обновиш телефона, има начин.

          Коментар


          • #6
            До: Как става това

            не съм се изразил правилно .Аз приех сдвояването ,тва ми е ясно ,чудно ми е как влезе в указателя ми и набра номер за моя сметка

            Коментар


            • #7
              До: Как става това

              Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
              не съм се изразил правилно .Аз приех сдвояването ,тва ми е ясно ,чудно ми е как влезе в указателя ми и набра номер за моя сметка
              Закачил се е в ролята на слушалка/хендсфрий/автомобил. При това положение, може да набира каквото си иска и да говори от неговия си микрофон и говорител. Или да ползва режима "remote SIM".

              Коментар


              • #8
                До: Как става това

                Мдаааа.... Трябва да се следва напредъка на технологиите, ако искате да не сте им роб.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #9
                  До: Как става това

                  разбрах как става номера с някаква програма ,нарича се супер блутут хак или нещо такова.С нея може да ти вгорчат живота сдвоите ли се телефона ви е негов ,може даже да ви смени настройките

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как става това

                    То хубаво, ама май че след сдвояването, може да прекъснеш връзката по всяко време ... Или бъркам ... ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как става това

                      същата програмка се казва BT INFO 108 като цифрите са версията, но напоследък има и програми които без да искат закачане правят същите мизерийки, може да си я свалите от Банановата република (Замунда)
                      Ако не сте дали право да се закачи към телефона, пограмата нищо не може да направи, но напоследък в интернет има и по лоши програмки, заливат ви телефона с ненужна информация през блутут връзката докато не пробият или не ви падне батерията!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как става това

                        Бе тъпа работа!
                        Чакам момента, в който ще излязат антивирусна и файърул за телефони !!!
                        Ужас!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как става това

                          Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                          Бе тъпа работа!
                          Чакам момента, в който ще излязат антивирусна и файърул за телефони !!!
                          Ужас!
                          Аз пък чакам момента, в който телефоните почнат да работят със сигурен софтуер, а не с кръпки като антивирус и файърбльяя

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как става това

                            "сигурен софтуер" ... това е нова дума, трябва да я публикуваме в тълковния речник ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как става това

                              Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                              "сигурен софтуер" ... това е нова дума, трябва да я публикуваме в тълковния речник ...
                              Количествено, колега, количествено. Едно е софтуерът да е ритан докато тръгне, друго е тук-там да има проверчица за дължината на буфера. Ясно е че сложността на този софтуер надхвърля възможността за абсолютна сигурност.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X