Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

    Сестра ми ползва въпросния регистратор. От известно време устройството се изключва, и от режим нормална работа преминава в стенд-бай.

    Естествено, ми попадна в ръцете, и оплакванията са верни.

    Разгледах сайта на производителя - там, в общи линии, полезно инфо почти няма.

    Поръчах нова батерия - старата е почти умряла - с новата промени няма.

    Намерих два ъпдейта на фърмуера - инсталирах по-новия - ефект има - заспиването се отлага с петнайсетина минути, приблизително

    Отбелязах, че ако устройството работи, без да записва - работи без проблем.

    Смених два вида SD-card - и двата са class10, и не са в блеклиста на производителя - сиреч, трябва с тях устройството трябва да работи.

    Разгледах записаните файлове - отлично качество, отличен звук, без забележки.

    Смених захранването на устройството със захранването на Гармина - 12-5В - проблема продължава да е наличен.

    Намерих специален софтуер за форматиране на SD-card, който правел чудеса, и позволявал 64GB card да се ползва от устройството - тои е на сайта на производителя ( като се декларира, че устройството не работи с повече от 32 GB card) - форматирах, тръгна, ефект нямаше.
    След петнайсетина минути запис устройството преминава в стенд-бай.

    Чудя се какво пропускам още в експериментите?

    Имах съмнения в някои от настройките, пробвал съм всички вариации с всички възможни променливи....Утре ще пробвам запис с по-ниско качество от максималното... и вероятно с трета SD card, одобрена от DODq но имам някакви съмнения, че резултата ще е същия.

    Дайте акъл, моля.

  • #2
    Re: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

    Прилича на настройка. Няма какво друго да е. Или спира да записва при липса на движение.

    Коментар


    • #3
      От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

      Или прегрява, или е оставено в режим motion detect

      Коментар


      • #4
        От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

        Това че след флаш променя времето с 15 мин.оборва теорията за изсъхнал електролите кондензатор във устройството,но все пак...една от причините да заспива,е липса на захранване до или във регистратора.Продухай го с поялника за студени спойки.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

          @Ясен - не, не е в тоя режим - той по дифоулт е OFF, защото изисква постоянно захранване на регистратора, дори след гасене на колата. Играх си и с настройкте на G-sensor - няма разлика ( е, верно, че не съм се блъскал по разни дувари, за да видя какво става)

          @Ronnin -не, не е до липса на захранване, защото от режим "запис" устройството не умира - преминава в режим "захранване без запис", или в стендбай - едно и също е. Захранване има, зарежда батт, но до там. ТОва става директно - както си работи, и отива в стендбай.

          @дани
          Вероятно си прав, ама сестричето го е боцнало в запалката, и залепила на джама, и така е работило устройството три и кусур години.
          Настройките по дифоулт са логични, и макар че пробвах с всички вариации по тях - това е доста ръчкане, между другото, промяна няма..
          Последното, в което нелогично се усъмних, е, че дисплея води до прегряване на процесора - изгасих дисплея, и ефект нямаше.

          Логичните стъпки са преминати - давайте нелогични - има вероятност да сме в успоредност с китайската мисъл...
          Последно редактирано от Veni1; 19-06-17, 20:25.

          Коментар


          • #6
            От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

            Със тези вероятно си си поиграл.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

              Ох, братче - единствено с ленгуиджа не съм влизал в комбинации....то китайски и английски, в последната версия.

              Брадясах и ми поникна коса, дори,

              На всеки километър спирам, и сменям настройки...
              Все повече си мисля, че не е от настройки.

              Макар че утре мисля да сложа предпоследната версия на фърмуера - то не че са много - три са - с последната са ми наблюденията, а изходното положение е от първата...

              И това май е последното, дето ми идва на ум...

              Трябва ми нелогично предложение - тип - китайско
              Последно редактирано от Veni1; 19-06-17, 20:50. Причина: правопис

              Коментар


              • #8
                От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                Отвори го
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                  И аз съм за прегряване. 3 години е работило и изведнъж без да е правено нищо не ще... Прегряване, но дали може да се оправи... Може и чипа от много греене да скапва някоя връзка... По пътя на логиката на най-ниското качество на запис, ще бачка повече от 15 Мин...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Отвори го
                    Отварял го е.

                    Впрочем при мен има едно дод460лс с умряла батерия ама нещо не ми се занимава да я сменям. И така работи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                      Аз понеже имах проблем с DOD 520FS поизчетох бая съветски другари по въпроса, не съм правил нищо, но после след като гаранционно ми го смениха с DOD F980LS и той също се скапа, рискувах и смених "прошивката" (фърмуера) с по-стар такъв по акъл на "братушките". Бях си запазил една камара файлове с линкове, но смених операционните системи и ми е останал само този (приложен) ама нито един линк не води до никъде. Можеш да ползваш обаче "ключови думи" от него и така да влезнеш в руските видеорегистраторски форуми, там има много акъли и линкове. Просто подменяш фърмуера за процесор "Амбарела" с друг подходящ за модела камера, за което няма нужда от специални програми (има инструкции какво се записва на картата и се натиска евентуално по камерата) и ще тръгне.


                      Регистраторы семейства F500 (DX F500L, Mystery MDR-800HD, Каркам Q2, DOD F500LHD, DOD F200, Subi.pdf
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                        Пробвай да форматираш картата от камерата. На моя DOD това даваше ефект но при леко по различен проблем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                          А след флашването настройките рисетват ли се?
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                            Да, отворено е, все още е отворено устройството - насипано е в барчето, и така го наблюдавам какво прави.

                            Имах съмнения и аз за прегряване - изключих дисплея - не хардуерно, има такава опция в менютата - скрийнсейвър един вид, и сега следя статуса само по контролния светодиод. На пипане няма нищо с ненормална температура, не съм се сетил да меря с IR-термометър - добра идея е.

                            Ясене - има идея да се смени батерията - гарантира ти целостта на последния запис - след снемане на захранването, устройството си приключва последния запис, и тогава се гаси.

                            Гагич - аз разполагам с трите налични фърмуера за фамилията. С първия - най-стария, дойде при мен устройството. В момента е с последната прошивка, междинния вариант не съм го пробвал. Последната версия отваря някои опции на устройството, които в първата ги няма. Прошиването с фърмуер за друга фамилия регистратори категорично води до екзитус леталис, а регистратора, макар и не много жив, не е съвсем умрял.

                            Форматирането на картата е възможно само в устройството. При форматиране в рийдъра и поставяне на картата в устройството, то изпищява, че формата не е съвместим. На сайта на производителя има програмка за форматиране, с която устройството познава и използва 64 GB карта (заводски макс е 32). При форматиране с тази програмка устройството отново пищи, че формата на картата не е съвместим.

                            Намерих един доста голям лист на съвместими с устройството SD-card, и още по-голям - с несъвместими. Засега съм пробвал само с две карти - Sony и Kingston, довечера ще извадя от два фотоапарата картите, да видя те какви са, и да ги пробвам и тях. Сандиск според горния списък е абсолютно противопоказан на устройството.

                            Да, настройките се ресетват след флаш, и идват в дифоулт сетингс. Промяна няма.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                              Пробвах с лоу сетинг на запис дали ще има промяна...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X