Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource се прецака.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MapSource се прецака.

    Колеги,прецака ми се МапСорса и сега като река да го преинсталирам на компа ми дава ,че има грешка в регистъра на МапСорс и неможе да се стартира.Ако някой може нека помага!

  • #2
    До: MapSource се прецака.

    Първоначално публикуван от docdobrev Преглед на мнение
    Колеги,прецака ми се МапСорса и сега като река да го преинсталирам на компа ми дава ,че има грешка в регистъра на МапСорс и неможе да се стартира.Ако някой може нека помага!
    С RegEdit пробва ли да изтриеш регистрите на Мапсорса.
    Start/Run ...regedit->OK
    HKEY_CURRENT_USER/Software/Garmin
    Затрий цялата ДИР и пробвай преинсталация, да видим ко ши изреве
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      До: MapSource се прецака.

      Няма нужда да изтриваш всички записи от регистъра. Най-вероятно си инсталирал карта, чийто запис в регистрите не е верен или си изтрил директория на съществуваща карта. Ако се сещаш коя карта си инсталирал последно преди да спре да работи Мапсорс, изтрий само нейния запис.

      Коментар


      • #4
        До: MapSource се прецака.

        Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
        Няма нужда да изтриваш всички записи от регистъра. Най-вероятно си инсталирал карта, чийто запис в регистрите не е верен или си изтрил директория на съществуваща карта. Ако се сещаш коя карта си инсталирал последно преди да спре да работи Мапсорс, изтрий само нейния запис.
        Абсолютно верно. Ако не знаеш, обаче, какво правиш там, най-лесно е да се затрие всичко. Иначе можеш да се омажеш, а така "няма директория-няма проблем".
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #5
          До: MapSource се прецака.

          Имах подобен случай,нищо не помогна докато не преинсталирах компютъра.
          LZ1NBN

          Коментар


          • #6
            До: MapSource се прецака.

            Първоначално публикуван от Нейчо Наков Преглед на мнение
            Имах подобен случай,нищо не помогна докато не преинсталирах компютъра.

            Преди 10ина дни имах подобен проблем - някой дявол ме накара да напиша за проба на една карта на мястото на 25 идент. номер за регистрация - DEMO! ГОЛЯМА ГРЕШКА - НЯМА ЧИСТЕНЕ ОТ РЕГИСТЪРА! Не слагайте демо! - Преинсталирах след формат на це-то....

            Коментар


            • #7
              До: MapSource се прецака.

              Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
              С RegEdit пробва ли да изтриеш регистрите на Мапсорса.
              Start/Run ...regedit->OK
              HKEY_CURRENT_USER/Software/Garmin
              Затрий цялата ДИР и пробвай преинсталация, да видим ко ши изреве
              +1
              При мене взе да става рутинно , като се заигравам с разни карти.
              Пробвай:
              Start/Run ...regedit->OK->edit->find - Mapsource и затривай всичко, което се покаже. Сетне преинсталация (на Mapsource-то). Досега (6-7 пъти) не ми се е случвало да не свърши работа.
              ribaro също е прав:
              Мнение на ribaro
              "Няма нужда да изтриваш всички записи от регистъра. Най-вероятно си инсталирал карта, чийто запис в регистрите не е верен или си изтрил директория на съществуваща карта. Ако се сещаш коя карта си инсталирал последно преди да спре да работи Мапсорс, изтрий само нейния запис.",
              но намирането на правилния запис в регистрито е трудничък...та аз предпочитам да действам с размах

              Успех.

              Коментар


              • #8
                До: MapSource се прецака.

                Извинявам се, че ползвам темата на колегата, но въпросът ми е точно за тук, не ми дава прехвърля тракове и точки от и към гпс-а. Ето какво казва. Какво да правя?
                Прикачени файлове
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  До: MapSource се прецака.

                  Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                  Извинявам се, че ползвам темата на колегата, но въпросът ми е точно за тук, не ми дава прехвърля тракове и точки от и към гпс-а. Ето какво казва. Какво да правя?
                  Това не винаги означава прецакан Мапсорс... при мен това излиза ако го стартирам от пусковата му икона на някоя карта, която върви с инсталация на мапсорс... но ти вече си имал инсталиран такъв - пробвай от друга карта да го стартираш ... става такава магия..... например имал си инсталирана карта която има вграден мапсорс, ъпдейтнал си го до по-нова версия, след това си намерил друга карта, инсталирал си я и от нейната икона при стартиране дава тая грешка - там мапсорса е по-стара версия!!! Което не означава че картата не е инсталирана - виж дали не можеш да се оправиш през друга пускова икона.... много карти - повече ядове...

                  Коментар


                  • #10
                    До: MapSource се прецака.

                    Готово.Преинсталнах целия МапСорс след като го изтрих .Стана.Благодаря!

                    Коментар


                    • #11
                      До: MapSource се прецака.

                      Всъщност нищо ново не съм му слагал
                      Аз си го стартирам от неговата си иконка и всичко работи нормално, до момента в който не натисна бутина "send to device" или "receive from device", тогава излиза този надпис
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #12
                        До: MapSource се прецака.

                        "not enough storage is available to process this command" е Windows-ка грешка. За да превеждам и помествам цялата тема тук, ето ви линк за евентуалните причини и тяхното отстраняване.
                        http://www.msfn.org/board/lofiversio...hp/t62001.html
                        Иначе, за подобни грешки няма по-добро от Google. Пишеш или номера на грешката или целия текст и четеш
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X