Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видео наблюдение на вилата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видео наблюдение на вилата

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    От 5 камери навън, само една ми е "външна". За ала-бала не знам, ама си работят идеално, а времето в момента навън не е като да е за плаж...
    Няма как да ме убедиш в това.
    Още повече че за такива работи аз вземам пари,нося гаранция и си държа на името.Ако някой иска нещо такова,не сме фирмата която ще го направи.За експерименти ,всеки може да пробва всичко
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Видео наблюдение на вилата

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Няма как да ме убедиш в това.
      Малко си ми далеч да те поканя на свински ребърца с лук и червено вино, но когато решиш можеш да минеш да погледнеш. Сега, дали ще работят още 1-2-3-10 години, няма как да знам, но общата им цена е такава, че няма значение.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Видео наблюдение на вилата

        Имаше условие камерата да записва на sd карта, тази беше най-евтината, която отговаря на условието. PIR-a и IR бяха просто екстри. Сега направих бързо ровене в нета - намерих още две камери с SD на нашия пазар, аналогови за 100лв, едната беше 18 доларовата от Алибаба
        Не знам защо казваш, че няма смисъл от motion detection навън - няма те една седмица и искаш да видиш дали някой е влизал в двора. Без МД ще трябва да изгледаш видео от цяла седмица. С МД ще се записва само при движение. Сега, ако си някой оживен булевард е друго. Изключваме, че PIR-а се активира от люлеещи се клони, а motion detection от същото и техните сенки, и нощно време от паяжини. А и мястото за запис винаги е ограничено.

        За WiFi-то - имам колеги, наскоро купиха някакъв скъп софтуер за изчисления на безжични мрежи. Задават се разстояния, стени, материал и т.н. и софтуера определя къде и каква мощност да се сложи. На практика се използва само за работен проект и оферта, а на място се тества дали и как работи мрежата.

        ПП. Да, спирам да пиша, че успамих.
        Но няколко години една обиконвена USB камера за компютър я ползвах за външна на балкона, увита в найлон и тиксо и с 3 метров USB удължител. Свалих я работеща, защото я смених с камера за задна броня на кола. Вътре в камерата няма разлика между външни и вътрешни - една платка и обектив. Разликата е само, в добавените гумени уплътнения.
        Съгласен съм, че по-скъпите камери дават по-добра картина, не бих казал, че са по-надеждни. Но на вила, която се посещава от време на време, е безумие да се монтира лъскава камера за 1-2 хилядарки. Нали първо тя ще изчезне, а и ще привлича излишно внимание.
        Последно редактирано от connann; 08-01-17, 19:13.

        Коментар


        • От: Видео наблюдение на вилата

          Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
          Не знам защо казваш, че няма смисъл от motion detection навън...
          Защото се активира от всичко в един двор - както си писал дървета, храсти, всякакви други насаждения при вятър, всички вървящи и летящи животни... Просто се активира постоянно и товари излишно и без друго ограничения процесор на камерата.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Видео наблюдение на вилата

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Няма как да ме убедиш в това.
            Още повече че за такива работи аз вземам пари,нося гаранция и си държа на името.Ако някой иска нещо такова,не сме фирмата която ще го направи.За експерименти ,всеки може да пробва всичко
            Е горе долу аз щях да напиша същото.И не искам да ми звънят постоянно, ела, че камерите спряха.
            Я да разбъркам малко манджата.Покажете нещо да видим, как работи, как се вижда.И понеже аз пускам мухата, е редно да съм първи.
            Само през интернет Експлорър!, ще са ви нужни някои настройки да пипнете.
            Хайде глeдайте:http://193.68.209.94
            user name:admin
            pass:123456
            Ще бъде валидно 24 часа.
            УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

            Коментар


            • От: Видео наблюдение на вилата

              Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
              А вградения IR е слаб на повечето камери и с малък ъгъл на разпръскване, т.е. става само да си направиш селфи.
              Ако говориш за хоби/офис камерите от типа на Длинк, мога да се съглася. Ако говориш за стандартна камера за външен монтаж НЕ. Повечето светят на 30 метра по спецификация, и ефективно осветяват на 20 поне.
              Цвета вече също не е проблем, вече стига да има някакво минимално допълнително осветление...



              Ето пример за осветяване при пълен мрак с 'евтини камери'. А в средата е настроена да снима цветно през ноща

              Коментар


              • От: Видео наблюдение на вилата

                Първоначално публикуван от dragon_hifi Преглед на мнение
                И не искам да ми звънят постоянно, ела, че камерите спряха.
                Аз пак да кажа - бъркате професионално предоставяне на услуга с любителско бюджетно изграждане на видеонаблюдение със собствени усилия, в общия случай пазещо 1 компютър, 1 телевизор, 1 хладилник и 1 печка.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • От: Видео наблюдение на вилата

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Ако говориш за хоби/офис камерите от типа на Длинк, мога да се съглася. Ако говориш за стандартна камера за външен монтаж НЕ. Повечето светят на 30 метра по спецификация, и ефективно осветяват на 20 поне.
                  Цвета вече също не е проблем, вече стига да има някакво минимално допълнително осветление...



                  Ето пример за осветяване при пълен мрак с 'евтини камери'. А в средата е настроена да снима цветно през ноща
                  Тука има и друго осветление,слабо но го има.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Видео наблюдение на вилата

                    На чернобелите няма друго. Ако не се брои светлината от витрината. И това че прожектора на едната камера помага и на съседната...

                    Коментар


                    • От: Видео наблюдение на вилата

                      Като стана дума .. ако на някой е интересно, преди около година от NEC ни демонстрираха в офиса една от първите камери снимаща цветно изображение в пълен мрак. Към момента цената е около 3000 EURO като се има предвид че е работна версия. Ще снимам брошурата...
                      "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                      Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                      Коментар


                      • От: Видео наблюдение на вилата

                        За тая цена не е ли по-добре термовизионна камера?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Видео наблюдение на вилата

                          Здравейте, колеги. Много рядко чета и пиша тук, но може да съм от полза на автора или някого другиго.
                          Наскоро ми се наложи набързо да си закупя система за домашно наблюдение на къщата, дълга история.
                          Та, уцелих някаква промоция, когато въпросните камери бяха намалени на 250 лири.

                          http://www.maplin.co.uk/p/lorex-1080...-cameras-a29un

                          Камерите реално са п-во на FLIR. Какво прави компанията FLIR всеки може да намери.

                          За съжаление не съм в България, та не знам там как точно стоят нещата, но не виждам причина, да не може да стане.
                          Та - като за аматьорско изпълнение - съм повече от доволен. Системката снима в 1080p и при тази резолюция пази около 12-тина дни записа на 3 камери (може би с 4 свързани камери, записът ще е 9 дни)
                          на диск с капацитет от 1TB. Самият диск е Western Digital Blue Series.
                          DVR-ът е малко шумничък заради вентилаторчето и диска, но спя в същата стая и не ми пречи.

                          DVR-ът има USB порт (За съжаление USB 2.0), от който данните се точат с определен лимит. Така и не можах да хвана точно какъв е критерият, но примерно половин ден може да се източи без проблем.

                          Заради един проект исках да източа данните директно от диска, като го закача на компа, но не става, понеже си е защитен. Вижда се Linux дял, но не можах да го прочета под Linux, не ми стига акъла явно
                          или защитата е доста професионална.

                          Камерите могат да се гледат отдалечено по интернет - има си приложение за Android, което се казва Flir Secure.
                          Просто се сканира бар кода на самия DVR с телефона и всичко тръгва автоматично.
                          DVR-ът си има LAN порт, който се свързва към една джаджа на RealTek, която пък се пъха в контакта. В другата стая или на друг етаж, същата джаджа се свързва към домашния рутер.
                          Двете помежду си осъществяват WiFi връзка, та не се налага да опъвате LAN кабел до самия DVR. Въпросната джаджа е 20-тина лири.


                          Недостатък - куплунгите на кабелите не могат да се разглобяват изцяло. т.е. трябва да се дупчат едно 15мм дупки там където ще минават кабелите.

                          Относно вятъра - камерките изглеждат супер пластмасови и са пластмасови, но откак съм ги монтирал имаше доста силни ветрове, близки до
                          ураганен и нито една не е мръднала за сега.

                          Ето малко кадри нощно/дневно:











                          Кабелите са по 18 метра, предостатъчно за всяка къща сякаш.
                          В комплекта има и дистанционно.
                          Към DVR-ът може да се закача и мишка. Поддържа Cloud storage.
                          Софтуерът позволява да се търси из записа по зона, в която е възникнало движение - доста удобно.

                          Сигурно информацията по-горе не е нищо ново, но аз се сблъсках за пръв път, та за начинаещи като мен, ще е от полза.

                          Коментар


                          • От: Видео наблюдение на вилата

                            Хехе. С термовизионна какво ще виждаш. Движещи се червени човечета?!

                            Коментар


                            • От: Видео наблюдение на вилата

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Хехе. С термовизионна какво ще виждаш. Движещи се червени човечета?!
                              Не,изображението на термокамерите обикновенно е в топло черно или топло бяло т.е топлите обекти ще ги виждаш или в черно или в бяло.
                              От по горните снимки не се вижда картина от термокамера.
                              Use since:
                              OpenBSD 3.x
                              FreeBSD 4.x
                              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                              Коментар


                              • От: Видео наблюдение на вилата

                                За моите нужди ловната камера ще е идеална . Благодаря за идеята .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X