Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видео наблюдение на вилата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Видео наблюдение на вилата

    За да поглеждаш 2-3 пъти на ден и да знаеш, че всичко е наред на място, където те няма няколко месеца. Наглед евтините бг инженериг решения не надхвърлят 50лв барабар с пироните, силиконя, калъфите и кабела.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #62
      От: Видео наблюдение на вилата

      Место водо-калъф за 2 лв. може да се ползва презерватив... Смъкваме бюджета надолу, демек...

      Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #63
        От: Видео наблюдение на вилата

        Щом е 50лв и ако идеята е човек да си го сътвори сам и творението му да го радва супер тогава става

        Коментар


        • #64
          От: Видео наблюдение на вилата

          За ставане - става, да не говорим, че може да се ограничи и до 30-40лв. Така или иначе "профи" камера не може да се намери за 150лв. Може по написани характеристики.

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Место водо-калъф за 2 лв. може да се ползва презерватив... Смъкваме бюджета надолу, демек...
          ... и спестяваме силикона, че той презерватива ще се надене отгоре, а кабела ще влезе отдолу. Едно телче се омотава и готово... 46.99лв
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #65
            От: Видео наблюдение на вилата

            За някоя друга тема по тоя въпрос имам готово решение за закопаване на техниката в двора... Не е много скъпо, но е гарантирано ерозоустойчиво с материали от търговската мрежа...

            Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #66
              От: Видео наблюдение на вилата

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              За ставане - става, да не говорим, че може да се ограничи и до 30-40лв. Така или иначе "профи" камера не може да се намери за 150лв. Може по написани характеристики.



              ... и спестяваме силикона, че той презерватива ще се надене отгоре, а кабела ще влезе отдолу. Едно телче се омотава и готово... 46.99лв
              Щом го казвам, значи може. IP камера 1.3 Mpx за външен монтаж, IP65, с IR за 30 метра е 160 лв с ддс. Ако не вярваш ще ти пратя

              Коментар


              • #67
                От: Видео наблюдение на вилата

                Сега остава да уточним кой какво има предвид под професионална камера и всичко ще е 6, защото аз камера с такива характеристики мога да си намеря на тази цена, при това Hikvision, която се води никак не лоша марка и за домашна употреба се е утрепала. Но опрем ли до професионални GeoVision, Pelco, Dahua, че дори и Hikvision, цените стават двойно, тройно и десеторно по-големи.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #68
                  От: Видео наблюдение на вилата

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Щом го казвам, значи може. IP камера 1.3 Mpx за външен монтаж, IP65, с IR за 30 метра е 160 лв с ддс. Ако не вярваш ще ти пратя
                  На подобна може да се внесе PTZ... По принцип се намират "обикновени" за 120 с ДДС, даже с лай-фай..
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #69
                    От: Видео наблюдение на вилата

                    То няма нужда да се внася. То има PT, но за в къщи, ако ще го вадиш на вън, ще му трябва скафандър от 3 литров буркан
                    Да иначе професионалното е много обширно понятие, и в общи линии не го прави толкова марката, а спецификациите.
                    За мен метален корпус с IP 65 защита си е достатъчно професионална камера, за да я сложиш навън на открито и да не я мислиш в студа, снега, дъжда и жегата. А ако искаш Mobotix това е друго нещо... на съответната цена, разбира се... А иначе цените наистина стават 2-ни 3-ни особенно когато плащаш за марка, а не за параметеи

                    Коментар


                    • #70
                      От: Видео наблюдение на вилата

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Да иначе професионалното е много обширно понятие, и в общи линии не го прави толкова марката, а спецификациите.
                      Професионално означава надеждно и да си отговаря на параметрите. Аз преди време за по 400лв/бр взех едни Hikvision, които трябваше да са Day/Night - 0.05lux минимум или нещо подобно. Е, night хич ги нямаше. Навън пълнолуние, аз виждам идеално, камерата хич я няма. Един LED прожектор 70W реши проблема, но камерите не отговаряха на написаните параметри, въпреки цената. За твоя пример - евтин китаец, cloud, ала-бала, беше на принципа тука има-тука нема. Локално работеше добре (трябваше да му се изключи DHCP-то, че тогава пък wireless-a не работеше), но в облака се появяваше от дъжд на вятър, въпреки, че самия облак работеше.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Видео наблюдение на вилата

                        То зад тези луксове трябва да стои и сензор и оптика.
                        Относно евтиния китаец. Имам камери на по 7-8 години дето на са мръднали включитено и IP. Отделно тези които се занимава с видеонаблюдение, знаят че има няколко завода в КИТАЙ където се прави всичко. И излиза различно брандирано. Кеф ти хквизион, кеф ти алхуа...
                        Разбира се тези дето си ги брандират ще си сложат някои долар отдоре - бранда струва пари. Но е въпрос на желание и стимул да си поръчам един палет камери offroad-bulgaria примерно
                        И пак да вметна за евтиния китаец. Ако купуваш на дребно от ***** може и така да е, може и да има проблемни броики и т.н. Ние работим директно с производител, така, че ако има проблемни броики, нещата се оправят между нас, и към краиния клиент идва само качествен продукт с гаранция.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Видео наблюдение на вилата

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          То няма нужда да се внася. То има PT, но за в къщи, ако ще го вадиш на вън, ще му трябва скафандър от 3 литров буркан
                          Бурканите са за трушии....
                          Както всеки знае, еФтини ПТЗ от Китай може да се поръчат от тук
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #73
                            От: Видео наблюдение на вилата

                            Понеже и аз в момента си играя с нещо подобно.

                            Ползвам Raspberry pi 3 и преди 2 минути пуснах Action Камерата ми като PC камера.

                            Без да правя каквито и да е настройки това изкарах:
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #74
                              От: Видео наблюдение на вилата

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Бурканите са за трушии....
                              Както всеки знае, еФтини ПТЗ от Китай може да се поръчат от тук
                              Евтини, евтини, колко да са евтини? Наи евтиното което виждам е 90$ -180 лв на което Z то му липсва. Другото евтино е 100$ - 200 лв с Z 4x [emoji1]
                              Има и хубави с 18х зум, ама цената там вече е 300$ - 600 лв кокото е и тука...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Видео наблюдение на вилата

                                Колеги дайте идея за автоматична камера за вилата ми . Там няма интернет и не искам сложни системи . Искам просто устройство което да снима и запаметява кадрите само когато има движение за да мога да видя кой е ходил там докато ме няма . Добре ще е ако има вградена батерия в случай че прекъснат захранването от мрежата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X