Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Докторе, крачетата нямат гумички защото са китайски диодни фенерчета и горната гумичка е ключето .
    Но пък биха могли да светят, ако специалиста не е изскубал диодите.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Никакви печатни платки нямат място тук.

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Защо упорито държиш да му развалиш кефа на доктора??? Дай да видим нещо по-така с EL84 и обемен монтаж.
        Споко, лаф да става. С ЕЛ 84 правих неща около 2ри курс в техникума. После минах на ЕЛ 34, после на 2Н3055. По-после на Динакорд и Банг и Олуфсен.

        Да му се кефи доктора на свиреца!!!

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Защо не се използват платки

          p.s. все повече осъзнавам, че качествата на усилвателя се открояват при определена музика.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Жорка не става с аудо карта, имам 3 от най-добрите и външния дак с въшно захранване свири в пъти по-добре
            плеарите са j-river и foobar имат си плъкини за директ аксес.
            Добрия и достъпен чип за дак-а е PCM2706

            колоните са тия http://www.monoandstereo.com/2015/04...on-system.html
            цената е солена ама си струва
            интерконекти от сребро
            аудио кабели медни или по-добре сребърни.
            и след това осъзнаваш че трябва акустично третиране на помещението и се почва бас трапове, акустични пана, вата по стените и жена ти те изгонва в един момент ( аз съм на ръба )
            Мерси много за инфото.

            Прибрах се на село лятото и там ми седи старата уредба приемник с 5.1 колони ако се не лъжа, звука който вади е нещо мега яко и няма общо със звука у нас от саунд бара.

            Музика във ФЛАК формат от къде се добива, торенти или има по-специални места за бране?
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              Защо не се използват платки

              .

              Щото при обемен монаж се търси най-краткото разстояние.
              Спирам с коментарите. Кефи му се, а ако имаш питане защо бръмчи от дъжд на вятър - знаеш ми телефона.
              Последно редактирано от Goblin; 24-10-16, 16:23.

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Това чудо свири И без тонколони, ако искате вярвайте, щом се остави на празен" изход

                Звукът едва се долавя, от крайните трансформатори.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Вярваме.

                  И не е първият който свири така.

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Защо не се използват платки...
                    По религиозни причини. Да кажем че е анатема в тоя вид техника. Вероятно има и други.
                    Както и да е. Кефи се на изделието и не задълбавай прекалено.

                    Редакция:
                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Това чудо свири И без тонколони, ако искате вярвайте, щом се остави на празен" изход

                    Звукът едва се долавя, от крайните трансформатори.
                    Някои транзисторни също просвирват без ОТ...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      TDA7294 си свири съвсем чуваемо като му дадеш изхода на късо. Е вярно, няма баси.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        ...
                        Музика във ФЛАК формат от къде се добива, торенти или има по-специални места за бране?
                        www.losslessclub.com
                        https://bgaudioclub.org/showthread.php?11081
                        Тук има дъвкано какви други има.

                        Коментар


                        • Re: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Навремето дрънках на китара. Правил съм какви ли не усилватели, предусилватели, уа ефекти, дисторжени и какво ли още не. Нямаше гугъл и нещата ставаха по трудния начин. На баща ми колега ми навиваше тороидни трафове по 5 кила парчет. Мъчих се да правя и колони плюс какви ли не филтри за тях. Общо взето изхабих един камион елементи, както казваше баща ми. Най добрия звук за китара извадих преработвайки едно старо лампово радио. Още си го спомням въпреки, че е било преди 25 години. Така, че док. слушай си го с кеф. Не съм меломан, но за мен лампата си има много приятно звучене, хич не е важно за мен дали криви, важното е да гали ухото.

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Защо не виждам големите електролитни кондензатори които бяха съпътващи елементи в ламповите устройства?

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                              Защо не виждам големите електролитни кондензатори които бяха съпутващи елементи в ламповите устройства?
                              Има си достатъчно електролитни кондензатори, само че са някакви съвременни.

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                                Защо не виждам големите електролитни кондензатори които бяха съпътващи елементи в ламповите устройства?
                                защото са скъпи и рядки, също така се изисква друг вид траф за да подкараш 470 V прав ток
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X