Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Боже, Боже, форумът започва да съперничи на най-добрите BG радио такива! Ама преди да пишете, почетете малко в тях.
    Ти съмняваш ли се, че участниците тук имат такъв потенциал

    Утре по обед пристига, очаквайте пряко включване по радиоточката
    Последно редактирано от emanuilis; 23-10-16, 21:19.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Снимката от 1-ва страница,разказа доста неща. Очакваме включване...

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
        ...Aureal Vortex AU 8830 - велика карта, с велик чип. Налице е SNR ~93db.
        Била е. Някога. Има много карти със S/N над 110dB и THD -100dB при -1dBFS.
        И да вметна - за да може системата да е в крак с времето, хубаво е картата да може да работи със семплираща честота 192kHz/24bit.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Изкривяванията от MP3 формата може да са доволно скромни.
          Чува се, Ясене. Даже на 384kbps се чува, и даже в колата си го чувам, а там музиката ми е много (ама много-много) далеч от всякакво аудиофилство. Сравнявал съм качествен WAV с лично компресиран от мен MP3 от същия WAV.

          Относно изхода от компютъра - читав външен изолиран DAC му е майката. Каквато и карта да сложиш все ще си чуваш компютъра. Имал съм карти и по 200 долара. Ми, чува се. А относно звука от дъното - преди година и нещо си продадох SoundBlaster-а. Сега си купих пак. И low-end Sound Blaster е по-добре от това върху дъното, при това с много, хем и дъно и захранване са едни пари - най-скъпото след откровените перверзности. А компютърните ми колони са мизерни Респром-и, усилвателите скромни интегралки, далеч от TDA7294 дори, хвърлени на пода както са си голи платки и загранени с общ китайски траф. И на това се чуват MP3-ките.
          Последно редактирано от sparkybg; 24-10-16, 00:44.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Представям си нещо подобно:

            [ATTACH=CONFIG]888070[/ATTACH]

            Какво мислите

            Даже намерих оферта: https://bgaudioclub.org/showthread.p...BD%D0%B8%D1%8F
            Имам някъде,след ремонта ще трябва доста да я търся
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Оказа се, че няма къде да я „бодна", според колегата горе...
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Докторе купи си външен Дак от DJ Popa за 80 лв. ще си решиш много от главоболията. Няма PCI карта която да наподобява външния дак, тези карти вкарват доста шумове и изкривявания заради скромните си филтри и започва да се "чува" всичко дето имаш по компютъра. Ламповия усилвател е много чувствителен и дори незначителни бръмове се чуват доволно.
                Трябват ти също така и хубави кабели с хубави чинчове за да избегнеш шумовете. Слушай само FLAC стандарт и то с direct access към дак-а. Мога да ти кажа няколко плеара които го могат.
                no signature no problems

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  И аз мисля,че това е най-удачното предложение
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Моят съвет е: тествай системата в тоя и вид. Ако не си доволен, тогава прави промени. Че то няма край тая работа... И съветите за сглобяване на супер-дупер музика също. И като се метнеш в дълбоката вода, се оказва че никога не е супер, и никога няма да стане дупер...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Докторе купи си външен Дак от DJ Popa за 80 лв. ще си решиш много от главоболията. Няма PCI карта която да наподобява външния дак, тези карти вкарват доста шумове и изкривявания заради скромните си филтри и започва да се "чува" всичко дето имаш по компютъра. Ламповия усилвател е много чувствителен и дори незначителни бръмове се чуват доволно.
                      Трябват ти също така и хубави кабели с хубави чинчове за да избегнеш шумовете. Слушай само FLAC стандарт и то с direct access към дак-а. Мога да ти кажа няколко плеара които го могат.
                      Е хайде де, кажи не се спирай?

                      И аз купих професионална звукова карта с оптичен кабел и сега ми е на дневен ред свирялки(колони или система)

                      Ама нямам идея за файл формати, кои плеъри и т.н. та молим, пиши и с повече детайли

                      Ще черпим като се видим
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Така, първи впечатления.

                        Предадоха ми го на ръка, трябваше да го нося прилично разстояние. Тежи, уморих се.


                        Включих го в контакта, свети и грее


                        На външен оглед, само две забележки - има една правописна грешка и крачетата нямат гумени подложки:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-dcac92d8a87af15016b7e41354d7ba77749c49d43b5f1237eae87cb4856c0148_full.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5732225

                        За сравнение използвах усилвател Technics 2 x 50 W, еднакви озвучителни тела, френска поп-музика.

                        При ниски звукови нива, прави впечатление дълбокия бас" на ламповия усилвател. Друга съществена разлика аз лично не усетих.

                        Искрено се озадачих, когато усилих звука. Оказа се, че „Давид" съвсем малко отстъпва на „Голиат"


                        Последното вероятно се дължи на особеностите на изкривяванията в режим на претоварване на ламповия усилвател


                        Като цяло съм доволен


                        Ще пиша отново.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Бива.

                          Бъди готов да се запознаеш и със сметката си за ток

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Предстои отоплителен сезон, все пак.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Лично на мен този вид отопление (лъчисто) най-много ми допада. Това ако лампите са прозрачни де.

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Така, първи впечатления.

                                При ниски звукови нива, прави впечатление дълбокия бас" на ламповия усилвател.
                                Като цяло съм доволен


                                Ще пиша отново.
                                Аз обичам чистите и дълбоки баси, за мен това не е малко.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X